Львівська міська рада хоче відсудити в обласної будівлі дитячого будинку та психдиспансеру
При цьому місто "воює" з областю не за медичні заклади, які там розташовані, а лише за нерухомість.
Господарський суд міста Києва ухвалив рішення про те, що Львівська обласна рада повинна повернути Львівській міській раді будівлі, у яких нині розташований Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер, Будинок дитини №2 (для дітей з ураженнями центральної нервової системи і порушенням психіки та Дитячий туберкульозний санаторій. Окрім того, обласна рада повинна сплатити 62 тисячі гривень судового збору, передає "Еспресо.Захід".
Львівська міська рада у позовній заяві стверджує, що не приймала жодного рішення про відчуження цього майна, тож обласна рада зареєструвала право власності на цього незаконно. Натомість в облраді пояснили, Львівська міська рада передала у власність обласної майно ще у 2008 році, і про це складений відповідний акт приймання-передачі.
"Насправді це не перший позов, за якими міська рада хоче повернути у свою власність майно, яке є на балансі обласної ради. Таких справ уже було вісім чи дев'ять. Більшість тих справ, які розглядають у судах з 2017 року, завершились на нашу користь. Є рішення Верховного Суду від 30 листопада, яким міській раді відмовлено повернути приміщення фтизіатричної служби на вулиці Устияновича. Але міськрада про цю справу не згадує, бо програла цей спір, – каже заступник начальника юридичного відділу Львівської обласної ради Ярослав Гасяк. – Щодо рішення від 23 листопада, то воно стосується інших будівель закладів охорони здоров'я. І це лише суд першої інстанції. Цей спір був ініційований лише у липні цього року. Суд не врахував попередніх висновків, у тому числі Верховного Суду, і ухвалив таке незаконне рішення. Ми уже подали апеляційну скаргу на нього. Чекаємо, коли буде призначений апеляційний розгляд, аби спростувати такі абсурдні речі, які там закладені".
За словами юриста, головний абсурд – це твердження міської ради, що вона не передавала обласній раді ці будівлі закладів охорони здоров'я у 2008 році. Тобто у міській раді не заперечують, що передавали на баланс обласної ради ці заклади, але без будівель.
Другий момент – строк позовної давності. Він складає три роки, тож давно минув, оскільки стосується рішення 2008 року.
"Львівська міська рада надала дозвіл на передачу цих закладів обласній раді у 2008 році. У нас є лист Андрія Садового за 2015 рік, у якому він фактично визнає, що ці будівлі належать обласні раді. А уже у 2021 році міська рада намагається відсудити ці будівлі. Можна лише здогадуватись, з якою метою, – каже Ярослав Гасяк. – До слова, попередні рішення Верховного Суду підтверджують, що заклади охорони здоров'я передавали разом з будівлями".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе