Львівський скансен бере участь у проєкті з порятунку культурної спадщини України
У листопаді стартував проєкт міжнародної співпраці, що об’єднав зусилля науковців нашого музею та міжнародних партнерів, зокрема організації Oxford Brookes University in UK та World Heritage Watch в рамках Програми співпраці з порятунку культурної спадщини України
Про це повідомили у Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького.
Архітектурні об’єкти, що будуть задокументовані в рамках проєкту, включають давні житлові будинки, церковні, господарські та громадські будівлі із західної частини України. Це будівлі, що репрезентують традиційні архітектурні стилі і техніки, та яких, на разі залишилось, ймовірно, всього по кілька екземплярів.
У Музеї наголошують, що дерев'яна архітектура є однією з найбільш загрожених видів культурної спадщини в Україні, оскільки пожежі часто вщент знищують такі об’єкти. Крім того, пряму загрозу становлять руйнування від воєнних дій, та відсутність охоронної та пожежної систем.
"Цей проєкт дозволить науковцям та реставраторам розпочати зйомку унікальних дерев’яних архітектурних об‘єктів», - зазначив Сергій Ципишев, керівник наукової частини музею, кандидат історичних наук, – Ми зможемо отримати інформацію про архітектурні прийоми і методи, які вже зникають, і напрацювати архітектурну документацію для будівель, які є винятковими не тільки для української, а й для європейської та світової культурної спадщини".
Проєкт триватиме 15 місяців і фінансується Програмою дерев'яної архітектури під загрозою зникнення Оксфордського університету Брукса у Великобританії (Oxford Brookes University in UK) та реалізовуватиметься на базі нашого музею. Програма допомоги включає в себе забезпечення обладнанням для 3D сканування, яке залишиться в країні і буде використане пізніше для подальшої документації.
- Актуальне
- Важливе