Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 21 по 27 жовтня: "Історії для повернення" Анастасії Войтюк і фестиваль "Верета"

25 жовтня, 2024 п'ятниця
16:06

Із 21 по 27 жовтня на львів'ян і гостей міста очікує низка нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Фестивалі

Верета

У неділю, 27 вересня, на !FESTrepublic відбудеться фестиваль "Верета" до Дня української писемності та мови, який запрошує поринути в атмосферу української культури та мистецтва. 

Це подія, яка об’єднує традиції, живу музику, поезію та ремесла, створюючи простір для натхнення і спілкування. 

На відвідувачів чекають виступи талановитих артистів, майстер-класи, автентичний ярмарок з українськими брендами та особливі гості. Це можливість відчути глибину української культури, насолодитися українською мовою та музикою, а також підтримати майстрів, які зберігають і примножують наші традиції.

Початок о 13:00. Вартість квитків 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Концерти

Swing dance evening

У понеділок, 21 жовтня, в артцентрі "Дзиґа" відбудеться Swing dance evening.

"Друзі, запрошуємо провести вечір понеділка з улюбленою джазовою музикою від діджеїв та потанцювати свінг у легендарній Дзизі", – закликають організатори.

Початок о 19:00. Вхід вільний, проте за бажання можна подякувати діджеям за посиланням.

афіша

Концерт-презентація альбому фортепіанних дуетів Станіслава Людкевича

У четвер, 24 жовтня, у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької презентуватимуть перший у світі альбом фортепіанних дуетів українського композитора Станіслава Людкевича у втіленні дуету Dovhan & Zubko Piano Duo.

Читайте також: Львівський музей Станіслава Людкевича випустив альбом фортепіанних дуетів композитора. Вперше у світі

Цей дует має у своєму репертуарі усі композиції Людкевича, написані для фортепіано в чотири руки. Аби альбом став можливим, дует у складі піаністів - викладачів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Петра Довганя та Наталії Зубко вимушений був чимало скрупульозно попрацювати над віднайденням і реконструкцією згаданих творів. Адже в межах проєкту "Людкевич. Спадщина" підготовано не лише аудіо- / відеозапис, але й цифрове нотне видання, яке буде невдовзі опубліковане у вільному доступі.

Початок о 19:00. Вартість квитків 150 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Історії для повернення. Концерт Анастасії Войтюк

У неділю, 27 жовтня, у Львівському скансені відбудеться концерт відомої української бандуристки і співачки Анастасії Войтюк "Історії для повернення", а також розмови про музичні традиції в Україні.

Гості матимуть унікальну нагоду зануритись свідомо в українську традиційну музику в сучасних аранжуваннях та довідатись більше про історію та традиції співу в Україні.

Концерт-розмова складатиметься із трьох частин. Найбільшою стане музична частина, коли відвідувачі зможуть почути українські народні пісні з різних регіонів в сучасних аранжуваннях з бандурою.  У Гаю звучатимуть лемківські, закарпатські, пісні зі Львівщини, а також Житомирщини, Полтавщини та Вінниччини. 

Початок заходу о 17:00 в Інформаційно-освітньому центрі Львівського скансену. Вартість квитків 350 гривень, придбати їх можна за посиланням. Купуючи квиток на концерт гості також отримують можливість відвідати Шевченківський гай.

Детальніше про подію та програму читайте тут.

Презентації, лекції, зустрічі та екскурсії

Презентація "Стається і не перестає" Галини Крук

У четвер, 24 жовтня, Бібліотека Іваничука запрошує на презентацію нової збірки вибраних віршів "Стається і не перестає" за участі авторки Галини Крук.

Як зазначають організатори, до книжки увійшли найновіші поезії Галини Крук, написані упродовж останніх 10-ти років, а також вибрані вірші з усіх її попередніх збірок. Її поезія, суголосна часові та його випробуванням, пронизана болісним драматичним сумнівом у силі слова, яким насправді не можна ні відвернути смерть, ні воскресити загиблих, але яке здатне побачити світло у безоднях і висотах людського духу.

Початок о 18:00. Вхід вільний.

афіша

Мистецтво

FPVyshywanka

Із суботи, 26 жовтня, артцентр "Дзиґа" запрошує на виставку "FPVyshywanka" Назара Сиротюка.

Офіційне відкриття заплановане на неділю, 27 жовтня, на 16:00.

Уе серія взорів з різних регіонів України у новому прочитанні відповідно до викликів цього часу. 

"Можливо на перший погляд це поєднання непов’язаного але у цьому світі пов’язано все мистецтво, культура, політика і навіть війна. Зараз ми воюємо FPV- дронами щоб завтра вільно носити сорочку з маленькими хрестиками на ній", – кажуть у Дзизі.

FPVyshywanka – це цікава синергія минулого і сучасного. А в теперішній час як дрон так і вишиванка мають велике значення, адже бережуть українців та українську ідентичність: вишиванка в культурному полі, FPV – на полі бою. 

"Це наш бойовий обладунок і наша зброя. Здавалось би такі різні речі але в них багато спільних сенсів", – додають організатори.

афіша

 Чорний вогонь Гавареччини

У неділю, 27 жовтня, у Львівському скансені відкриють виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.

На експозиції представлять знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.

Відкриття розпочнеться о 15:00 у Великій виставковій залі Львівського скансену.

"Структури взаємности"

Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".

Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи. 

Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій. 

У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор. 

Детальніша інформація про експозицію за посиланням.

афіша

"Захисна оболонка"

У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.

Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.

Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.

Фото: Андріана Стахів

"Врятоване та збережене": колекція Володимира Іванишина

Національний музей у Львові запрошує на виставку "Врятоване та збережене", яка репрезентує збірку народного та сакрального мистецтва XVIII – другої половини XX століття відомого львівського митця Володимира Іванишина. 

Як розповідають у музеї, свою колекцію пан Володимир почав формувати у 1970-х роках. Жага до колекціонерства з’явилася під час його мандрівки околицями рідної Вапнярки (нині – в Тульчинському районі) та колишніми Томашпільським і Крижопільським районами Вінницької області. Володимир Іванишин захопився збиранням народних ікон, керамічного посуду, зразків ткацтва та вишивки. Знаходив і рятував предмети побуту, які мали культурну цінність і яких уже не потребували власники.

На виставці представлено 14 композицій петриківського розпису, які колекціонер привіз із селища Петриківка Дніпропетровської області у 1979 році. Ці роботи виконали відомі народні майстрині Надія Білокінь, Ярина Пилипенко та Параска Павленко. Серед творів кількісно переважають малюнки Надії Білокінь, знаної не лише завдяки своїм традиційним квітковим "мальовкам", а й "весільними поїздами" та зображеннями людей, що не характерно для петриківців.

Виставка триватиме до 8 грудня.

"Врятоване та збережене"

Фото: НМЛ

Володимир Одрехівський "Дорога до себе"

Галерея "Зелена канапа" запрошує на виставку скульптора Володимира Одрехівського "Дорога до себе".

Володимир Одрехівський представить в галереї Зелена канапа найкращі твори зі свого доробку станкових скульптур з бронзи створених з 1982 по 2024 рік.

Як описує виставку сам митець: "Основна лінія, яка пронизує ці роботи – це думка про постійний шлях самопізнання та самовдосконалення, про вибір, про пошук власної суголосності зі світом".

Вхід на виставку вільний з 12:00 до 19:00 від вівторка по неділю.

афіша

Виставка "Памʼять театру" 

У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.

Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова. 

В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.

За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.

виставка Памʼять театру" у Львові

Виставка графіки Кшиштофа Томальского "Стан невагомості"

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на виставку графіки Кшиштофа Томальского "Стан невагомості"

Подія проводиться у межах XI едиції польсько-українського конкурсу графічних робіт "Індекс Маріуша Казани – 2024". Експозиція представить доробок відомого польського художника і педагога, професора Академії образотворчих мистецтв ім. Яна Матейка у Кракові Кшиштофа Томальского.

Як розповідають у музеї, святковий вернісаж також стане нагодою для урочистого вручення нагород лауреатам цьогорічного конкурсу, в організації та проведенні якого взяли участь академії мистецтв Варшави, Вроцлава, Кракова та Львова.

Виставка триватиме до 19 жовтня.

Виставка "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт"

Артцентр "Дзиґа" запрошує на огляд виставки "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт", яка представляє роботи українських митців, які в різні часи працювали над створенням театральних костюмів.

Це відомі художники XX століття, які зробили великий внесок у розвиток українського мистецтва, зокрема Вадим Меллер і Анатоль Петрицький, які на початку XX століття були одними з найяскравіших українських митців авангардистів. В експозиції відвідувачі побачать підбірку рідкісних фото їхніх костюмів тієї епохи.

Два потужних львівських художники Мирон Кипріян та Євген Лисик без яких важко уявити розвиток українського театру XX ст., будуть представлені не лише підбіркою фотографій, але й оригіналами ескізів.

Читайте також: У Львові презентували виставку українського театрального костюму XX та XXI століття. Фото

Окрім того, експонуватимуться твори і професійних сучасних художниць, які активно співпрацюють з різними національними й муніципальними театрами України, а також реалізують незалежні мистецькі проєкти.

"Це дуже різні за своїм світобаченням і мистецькою мовою сценографок і дизайнерок театрального костюму, кожна з яких безперечно дотична до процесу формування обличчя сучасного українського театру: Ганна Іпатьєва, Даниїла Колот, Юлія Заулична, Олена Поліщук, Людмила Нагорна", – розповідають в артцентрі.

Свої творчі роботи й центральну інсталяцію "червоне, біле, мінливе" предсталяє і куратор проєкту Богдан Поліщук.

Новий музей у Львові – Музей Патика

Відтепер у Львові, окрім музеїв Івана Труша, Олекси Новаківського, Леопольда Левицького, Олени Кульчицької, Теодозії Бриж і Михайла Дзиндри, можна відвідати ще й музей художника-модерніста Володимира Патика.

У 2023 році дружина митця Романа Василина зробила щедрий дарунок народу України, передавши приблизно 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви, а також особисті речі митця. Відповідно ця колекція стала основою нового Музею.

Відвідати музей можна щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 20:00 за адресою вулиця Яна Матейка, 4.

Музей Патика

Заповідаю любов: Марія Примаченко

Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".

На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.

Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко

Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.

Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.

афіша

Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко

Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.

"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.

Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.

Виставковий проєкт триватиме до 31 жовтня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.23
    Купівля 41.23
    Продаж 41.7
  • EUR
    Купівля 44.36
    Продаж 45.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
6 листопада
17:14
На Рівненщині внаслідок наїзду потяга загинув чоловік
16:57
На Хмельниччині землі з дохристиянськими курганами хотіли передати у приватну власність: суд повернув ділянку державі
16:46
На Волині сталася смертельна ДТП із вантажівкою та велосипедистом
16:34
Львівщина встановила рекорд з кількості команд з регбі-5 в Україні
16:29
Виключення з військового обліку за гроші: на Закарпатті заступнику комбрига ТрО та керівнику ТЦК оголосили підозри
16:26
трудове рабство
Скандал з переселенцями: на Львівщині фермера судили за трудову експлуатацію
16:05
Оновлено
У Львові сталася ДТП з маршруткою. Медики розповіли, в якому стані постраждалі
15:58
У Мукачеві судитимуть місцеву за незаконний продаж бурштину на маркетплейсах 
15:53
У селі на Волині спалах гепатиту А: школярів переводять на дистанційне навчання
15:46
"Трамп - це антихрист": у мережі поширили дипфейк проповіді івано-франківського священника УГКЦ
15:32
У центрі Львова повністю відкриють вулицю, яка була перекрита 14 років  
15:29
На Львівщині помилково вдруге запустили сигнал повітряної тривоги замість відбою
15:16
Рідним загиблих військових зі Львівщини вручили ордени "За мужність" ІІІ ступеня
15:02
польовий вишкіл
Львів'ян запрошують на польовий вишкіл з інструкторами 3-ї штурмової бригади
14:49
На Прикарпатті біля кордону з Румунією знайшли мертвого чоловіка 
14:33
військовий 104-ї бригади ТрО Олег
"Зібрав речі, родині сказав, що йду, бо інакше не можу": військовий 104-ї бригади про службу
14:20
У Луцьку з полум'я рятувальники врятували літню жінку 
14:06
бліда поганка
На Прикарпатті зафіксували перші випадки отруєння грибами, серед потерпілих дитина
13:50
шахраї
Обіцянка швидкої виплати "тисячі від Зеленського" вартувала двом прикарпатцям 149 тис. грн
13:37
інклюзивна вбиральня у центрі Львова
У Львові на проспекті Свободи монтують інклюзивну вбиральню
13:24
панорама Львова
Мінкульт оскаржує рішення суду, який скасував історико-архітектурний план міста на вимогу забудовника
13:10
На Рівненщині чоловік, який достроково вийшов із в'язниці, де сидів за вбивство, зарізав знайомого
12:47
травмована лебідка
На міському озері в Івано-Франківську невідомі вивихнули лапу і крила лебідці, яку намагались "врятувати" від науковців
12:11
хірургічна операція немовляті
До Львова на першу в Україні міжнародну опікову конференцію приїде відомий пластичний хірург з Центру дитячих опіків Цюріха
11:46
Біля Львова сталася масштабна ДТП за участі вантажівки і рейсового автобуса
Масштабна ДТП з загиблими біля Львова: судитимуть водія маршрутки
11:23
На Прикарпатті мікроавтобус на смерть збив чоловіка. Особу загиблого встановлюють
На Прикарпатті мікроавтобус на смерть збив чоловіка. Особу загиблого встановлюють
10:55
Під час збору врожаю в полі на Львівщині загорівся комбайн 
10:50
У Львові за допомогою робота-хірурга врятували життя 6-річній дівчинці
За кілька тижнів схудла до 14 кг: у Львові за допомогою робота-хірурга врятували життя 6-річній дівчинці
10:31
військові навчання
У Хмельницькому може бути гучно – заплановані військові навчання
10:27
Останки червоноармійців ексгумували з центру Судової Вишні на Львівщині
09:59
перетин кордону
Скільки людей перетнули західний кордон України 5 листопада
09:54
Бійців 82-ї Буковинської бригади відзначили державними нагородами
09:49
прикордонний контроль, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 6 листопада
09:39
З п’ятьма полеглими воїнами 6 листопада прощається Львівщина
09:29
На фронті загинув захисник зі Львівщини Олексій Яворський
На фронті загинув захисник зі Львівщини Олексій Яворський
09:13
На Франківщині 150 вчителів пройшли навчання основ радіозв'язку та безпілотних систем
08:49
У Львові та області понад 10 тисяч абонентів два дні будуть без газу
08:36
На базі госпіталю ветеранів у Чернівцях запрацював новітній реабілітаційний центр для військових
На базі госпіталю ветеранів у Чернівцях запрацював новітній реабілітаційний центр для військових
08:33
У луцькому храмі замалювали зображення Палиці та інших бізнесменів на стінах
08:05
Бойову медикиню Ірину Цибух посмертно нагородили відзнакою за жіноче лідерство
Бойову медикиню Ірину Цибух посмертно нагородили відзнакою за жіноче лідерство
Більше новин