
Куди піти у Львові з 1 по 6 квітня: поп-ап у "Літепло" та "Львівський код" у Нацмузеї
Із 1 по 6 квітня на львів'ян і гостей міста очікує низка подій – нові виставки, літературні заходи, концерти, вистави, зустрічі, презентації та екскурсії
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Ярмарки
Тихий ярмарок в Гаю. Передвеликодній
У суботу і неділю, 5 й 6 квітня, Львівський скансен запрошує на тихе ярмаркування перед Великоднем.
Упродовж двох днів у Гаю гості зможуть почути знаних кобзарів та лірників Львівського Кобзарського Цеху: Лайоша Молнара, Тараса Дороцького, Ярослава Криська, а також мультиінструменталіста з гри на народних інструментах з Рівного – Андрія Ляшука. В музичній програмі звучатимуть псальми і канти (духовні пісні XVI-XVIII століть) у виконанні Вікторії Тітарової та Андрія Селецького, а в церкві зі с. Стоянів гості скансену стануть учасниками театрального дійства "Ірмос.Радуйся: Напіви до Богородиці" театру "Слово і Голос" за участі Наталі Половинки.
"За передвеликодніми клопотами не забуваймо тих, завдяки кому ми маємо можливість святкувати. Як і на всіх музейних подіях – і на Передвеликодньому ярмарку, і на Великдень – ми закликаємо долучатись до великої збірки для війська. Цього разу гуртом збиратимемо на дрони для Третьої штурмової", – кажуть у Гаю.
Початок заходів о 12:00. Вхід на усі ярмаркові події за музейним квитком: 150 грн – повний та 70 грн – пільговий. Придбати квитки можна в Інформаційно-освітньому центрі або ж за посиланням.
Детальна програма тут.
Мистецький поп-ап у шоурумі "Літепло"
У суботу, 5 квітня, у стінах волонтерського хабу та етношоуруму "Літепло" (вул. Дорошенка, 40) зберуться львівські митці та ремісники, які власноруч створюють сучасні й практичні речі неймовірної краси.
У програмі: поп-ап за участі українських ремісників: текстиль, кераміка, аксесуари, декор тощо, жива музика, смаколики і теплі розмови.
"Ми ретельно планували, створювали, вкладали багато ентузіазму і ось нарешті – вперше в стінах Літепло зберуться львівські митці та ремісники", – кажуть організатори.
Початок о 12:00, а триватиме подія до 20:00.
Мистецтво
Львівський код: мистецькі рефлексії
У Національному музей у Львові імені Андрея Шептицького презентували нову виставку "Львівський код: мистецькі рефлексії", яка зібрала роботи знакових для міста митців.
Експозиція складається із понад 100 робіт, які прибули до Львова із колекції київської галереї "Ню арт", а свого часу формуванню львівської частини колекції особливо посприяли Ігор Завалій, а також Тарас та Остап Лозинські.
Нагоду помилуватись такою кількістю робіт від непересічних імен мистецького світу відвідачі музею мають аж до 11 травня. Упродовж цього часу також можна буде відвідати кураторські екскурсії та лекції.
"Воскресіння" – шлях театру
У Львівському академічному театрі "Воскресіння" відкрили унікальну виставку-ретроспективу "Воскресіння" – шлях театру".
Ініціатива присвячена дню пам'яті засновника театру "Воскресіння" Ярослава Федоришина.
Як наголосила Ксенія Федоришин, цей проєкт – своєрідна подорож у часі, яка розкриває ключові моменти історії театру, його еволюцію та творчі досягнення. Однак мова не просто про експозицію, а про живий діалог між минулим, сьогоденням і майбутнім театру.
"Ця виставка, – каже Ксенія, – розповість про шлях, яким театр ішов із глядачами, зростаючи та експерементуючи".
Ярослав Федоришин, Фото: Театр "Воскресіння"
"З Любов’ю, Дім"
У Львівському палаці мистецтв експонується виставка української фотографки Іви Сідаш "З Любов’ю, Дім".
З початком повномасштабного вторгнення, Іва Сідаш активно документує російські воєнні злочини в Україні, привертаючи увагу до людських переживань, сформованих війною.
"Наші сенси відроджуються там, де триває памʼять про втрачене. Рефлексія про зв’язок між спогадами минулого та наслідками теперішнього. Ця експозиція – спроба відчути, як болить втрата дому, як пахне попіл спогадів, як звучить відлуння в порожніх коридорах минулого", – зазначає авторка.
Beyond The Silence / "Поза межами мовчання"
Jam Factory Art Center запрошує оглянути міжнародну виставку Beyond The Silence, створену у співпраці з Odesa Photo Days Festival та агенцією Magnum Photos.
Це міжнародний проєкт, що досліджує зв’язки між Україною, Казахстаном, Мексикою, Нігерією та М’янмою. Він створює простір для діалогу між фотографами й фотографками та візуалізує їхні історії, досвід і роздуми над спільними соціо-політичними викликами.
У виставкових залах відвідувачі матимуть нагоду побачити фотоісторії, відео та інсталяції, які розкривають теми території, боротьби, адаптації, викрадення людей і цензури. Кураторка проєкту – Катерина Радченко.
"Незворотна перспектива"
Shum Art Gallery запрошує на виставку Сергія Савченка "Незворотна перспектива".
Експозиція художника занурить гостей у потоки кольору, фактур та роздумів про час і рух. У "Незворотній перспективі" живопис і скульптура взаємодіють, створюючи єдиний багатошаровий візуальний простір.
"Уявні лінії перспективи віддаляються, мов риба, яка здатна рухатися лише вперед. Час пришвидшується, створюючи тертя, що викрешує сяйво, подібне до того, яке бачив на самому початку, коли з’явився на світ", – ділиться митець.
Читайте також: "Незворотна перспектива": художник Сергій Савченко про виставку у Львові, коридор часу і боротьбу
ZAG gallery
У Львові відкрилася нова мистецька галерея – Zenyk Art Gallery. Свою роботу галерея розпочала виставкою "Маленький принц".
"ZAG – це про взаємодію: світове мистецтво зустрічається з Україною, а українське – зі світом. Тому головне в нашій першій виставці – українські художники. Відомі. Сильні. Глибокі. Їхні роботи – це роздуми про сучасність, про війну і мир, про людей і їхні втрати, про шлях, який ми проходимо", – кажуть у галереї.
Детальніше про галерею та квитки можна дізнатися за посиланням.
Читайте також: Zenyk art gallery: у Львові запрацював новий безбар'єрний мистецький простір
Фото: ZAG gallery
Чорний вогонь Гавареччини
У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.
- Актуальне
- Важливе




