Атмосфера Хмельницького базару: у Львові відкрили виставку та інсталяції. Фото
У Львові у Пороховій вежі відкрили виставку "Базар", яка примандрувала із Хмельницького – міста, знаменитого своїм ринком
На відкритті побувала кореспондентка "Еспресо.Захід".
Тут експонують понад 30 картин, артобʼєктів, фото та композицій на тему відомого багатьом Хмельницького базару. Їх доповнююсь найактуальніші звуки із самого торгово-суспільного простору, які напередодні відкриття записала кураторка проєкту Олеся Шевчук.
Фото: Андріана Стахів
Яким запам'ятався базар у 90-х, залишаючись яскравим спогадом дитинства. Як він звучить тепер, із чим асоціюється чи які залишить враження у відвідувачів виставки.
Це своєрідна фіксація колективного досвіду та пам’яті про роль ринку для розвитку місцевої спільноти. Оцінити спосіб та стиль, зануритись у природу Хмельницького базару та послухати історії з його життя, а також поділитись своїми асоціаціями, що тільки виникли або пригадались із давніших часів, мають нагоду усі гості Порохівки.
"Перша асоціація, яка йде із нашим містом – це ринок. Ринком ми навіть його у нас вдома не називаємо, це базар. Тому власне й назва цієї виставки "Базар". Також ще одна його назва звучить як "туча", тому таку ж назву має й ключова робота", – розповідає кураторка виставкового проєкту.
Вона вказує на артоб'єкт, який створили Ольга Нікітіна та Андрій Каптар, акцентуючи на одному із найвідоміших мотивів базару – сумці в клітинку, яка може вмістити усе і навіть трохи більше.
Фото: Андріана Стахів
Варто відзначити, що учасниками виставки стали роботи не лише хмельницьких художників, до її творення долучилися митці з усієї України, зокрема й з Херсону та Криму.
Тим часом ще одним дуже символічним артоб'єктом експозиції стала спеціально привезена картонка – це так звана примірочна, адже саме стоячи на картонці якісь лише 10-20 років тому покупці ретельно перемірювали та обирали ті ж самі джинси чи спідниці.
Фото: Андріана Стахів
Оцінити ж атмосферу Хмельницького ринку та детально розгледіти роботи митців наразі мають нагоду усі, хто відвідає Порохову вежу до 29 вересня. А щоб потрапити до виставкового залу доведеться пройти крізь своєрідну браму, створену таким чином, що зверху вона нагадує велетенську торбу в клітинку, натомість всередині наповнюється змістом: асоціаціями та спогадами тих, хто був готовий ними поділитись.
Фото: Андріана Стахів
Інші новини культури
У Львові фестиваль "Золотий лев" відзначить 35-річчя під гаслом "Театр – мовою ідентичності!". Як розповіли організатори, цьогорічний "Золотий лев" спрямують на підтримку українських цінностей, української літератури, драматургії та культури загалом. У фестивалі візьмуть участь театри зі Львова, Києва, Херсона, Мукачево, Дніпра, Кропивницького, Черкас, Луганська та Сум. Також будуть гості з Чехії.
- Актуальне
- Важливе