Еспресо. Захід
Огляд

Куди піти у Львові 29 серпня – 3 вересня: на майстер-клас з кримськотатарської ляльки-мотанки чи на концерт "Піккардійської Терції"

31 серпня, 2023 четвер
16:14

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Куди піти розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Концерти

Німецька органна музика. Прем'єра

У вівторок, 29 серпня, Львівський органний зал запрошує послухати найпотужніший орган України у концерті з унікальною програмою від органістки Олени Мацелюх.

Орган у залі має три клавіатури, 60 регістрів і майже 5 тисяч труб. Органістка Олена Мацелюх спеціально для цього велетня підготувала нову програму з творів маловідомого, але видатного, німецького композитора Отто Дінеля. Це буде премʼєра в Україні.

"Дінель вважався визнаним знавцем музики Йоганна Себастьяна Баха і чудовим імпровізатором на органі. Стиль його творів нагадує творчість Вольфганга Амадея Моцарта, хоча за складністю вони не поступаються творам великих романтиків. У Марієнкірхе в Берліні, де Дінель був призначений головним органістом, він запровадив регулярні публічні безкоштовні органні концерти. Вони були настільки популярні, що церкву часто доводилося закривати через переповненість", – кажуть організатори.

Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн за посиланням.

афіша

"Скорульський. Барвінський. Історичний симфонічний концерт"

 У четвер, 31 серпня, у Львівському органному залі (вул. Степана Бандери, 8) лунатиме музика, яка створювалася не завдяки, а всупереч.

Два твори у жанрі концерту – це дві історії двох українських митців ХХ століття. “Ліричний концерт” для віолончелі з оркестром Василя Барвінського – це біль і душевний порив митця, що перебував за тисячі кілометрів від дому, у розлуці з улюбленим сином, Іваном-Себастьяном, який прекрасно грав на віолончелі. Феноменально, як композитор, який був увʼязнений радянським режимом в мордовських концтаборах, зміг написати таку вольову музику. І ще більш дивовижно, наскільки ці емоції співзвучні сьогодні українцям, які виборюють свою свободу.

Концерт для фортепіано Михайла Скорульського – ще одна важлива, проте забута сторінка української музики. Друг Віктора Косенка, подвижник професійної музичної освіти в Україні, Скорульський досі залишається невідомим широкому загалу, а його музика все ще чекає свого “зоряного часу”.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн за посиланням.

"Сад ангельських пісень"

У суботу, 2 вересня, у Митрополичих садах ( площа Святого Юра, 5) вокальна формація "Піккардійська Терція" дасть ексклюзивний концерт у підтримку ЗСУ. Мова про програму, яка об’єднає в собі усе те найкраще, що акапельний колектив створив протягом усього творчого шляху. 

Художній керівник «Піккардійської Терції» Володимир Якимець розповідає:

"Окрім хітів, на концерті в Митрополичих Садах пригадаємо наші перші кроки на сцені, а це народні пісні "Туман яром" та "Горіла сосна", каже художній керівник "Піккардійської Терції" Володимир Якимець. - А також те, що не так часто виконуємо: "Сядеш у поїзд", "Очі відьми"… Одним словом, постараємося створити справжній "Сад ангельських пісень»".

Початок  о 19:00. Вхід - від 340 грн.

Література

"Захисні метелики": зустріч та майстер-клас з Галиною Вдовиченко

У середу, 30 серпня, дітей запрошують на зустріч та майстер-клас із Галиною Вдовиченко за її книжкою "Захисні метелики".

"Чи знаєте ви, як з’являються метелики? Гусінь стає лялечкою, лялечка — прекрасним метеликом. А знаєте, що метелики теж можуть перетворюватися? Деякі з них мають чарівну здатність перетворюватися на турботу, захист, пам’ять, любов і надію – як у новій історій від Галини Вдовиченко "Метелики перетворюються". Про такі перетворення, а також про наші суперсили, допомогу та людяність поговоримо з маленькими читачами на зустрічі з улюбленою дитячою письменницею", – розповідають організатори.

А ще разом із авторкою діти змайструють чудові листівки з метеликами, які передадуть захисникам України. 

Початок о 18:00 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р. Іваничука (Площа Ринок, 9).

афіша

Екскурсії

Екскурсія об’єктами Львівського скансену на виставці Володимира Кузнецова "Буряк лопата рушник пісня та інша зброя"

У вівторок, 29 серпня, львів'ян та гостей міста запрошують на екскурсію об’єктами Музею народної архітектури і побуду у Львові імені Климентія Шептицького на виставці Володимира Кузнецова"Буряк лопата рушник пісня та інша зброя". Розповідатиме про експонати співробітник Музею.

"Назва виставки натхненна предметами, що фігурують у роботах. Прості та звичні речі, які стають у пригоді в час війни – їжа, реманент, практика, любов. Люди зібрали знання та досвіди, споконвічні та сьогоденні, індивідуальні та колективні, внутрішні, здобуті на Майданах, та виступили за свої цінності проти Зла", – розповідають організатори.

Початок о 18:30, адреса – Львівський муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника 11, код на брамі 27). Для участі потрібно зареєструватися за посиланням.

афіша

Остання кураторська екскурсія Анни Рогатинської в межах виставки "Жива традиція: моя сорочка". 

У суботу, 2 вересня, у Національному музеї у Львові (просп. Свободи, 20) Анна Рогатинська, викладачка Майстерні Магди Дзвін проведе кураторську екскурсію, де розповість про дослідження старовинних сорочок з колекції Майстерні, про навчальні курси Майстерні, про сорочки наших учнів, які представлені на виставці, а також відповість на ваші запитання.

Початок о 15:00. Вартість екскурсії: дорослі – 80 грн.; учні/студенти/пенсіонери – 50 грн.

Виставки

Відкриття виставкового проєкту "Золтан Мичка. Обране"

У п'ятницю, 1 вересня, проєкт “Золтан Мичка. Обране” оселиться у залах Національного музею і радо зустрічатиме гостей.

Золтан Мичка (1949–2017) - винятковий закарпатський митець, народний художник України, почесний академік НАМ України, лауреат Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі.
Виставка, розгорнута у залах головної будівлі НМЛ, представить львівському глядачеві розмаїття творчих талантів художника через його реалістичні, модерністичні та сакральні полотна, дбайливо відібрані кураторами проєкту. Експозиція має на меті сповна розкрити еволюцію художнього мовлення Золтана Мички та висвітлити новаторство його мистецької спадщини.

Урочистий вернісаж розпочнеться о 16:00. Триватиме експозиція у музеї до 11 жовтня.

афіша

Відкриття виставкового проєкту "Михайло Жук – вісник Відродження"

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) запрошує побачити новий масштабний виставковий проєкт "Михайло Жук – вісник Відродження".

Виставка приурочена до 140-річчя від дня народження видатного українського живописця та графіка епохи модернізму, майстра книжкового дизайну, активного громадського діяча та письменника Михайла Жука. 

Експозицію сформували близько 200 творів Михайла Жука зі збірок Музею сучасного мистецтва Одеси, Національного художнього музею України (Київ), Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Одеського літературного музею, Галереї НЮ АРТ (Київ), приватних колекцій родини Маркових (Київ) Віталія Лісничого (Одеса) та Роксолани Лемик (Львів). Експозицію доповнюють фотографії зі збірки Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М. Коцюбинського.

афіша

Виставки "Ідентифікація війною"

Команда Національного музею у Львові щиро запрошує побачити виставку Оксани Борисової і Володимира Стасенка "Ідентифікація війною". Виставковий проєкт розміститься в атріуму головної будівлі музею.

У квітні 2022 незалежно один від одного постали два авторські проєкти: О. Борисової "ДНК-код свободи" і В. Стасенка "AGNUS DEI…", які стали творчою рефлексією художників на обставини війни. Спільною рисою мистецьких робіт є глибока закоріненість в українській культурі, образних архетипах, що формують культурний код нації. Завдяки єдності світоглядних підвалин обох проєктів дизайнер виставки “Ідентифікація війною” Олексій Хорошко зміг об’єднати їх у концептуально цілісну експозицію.

Виставка триватиме до 27 вересня. 

афіша

"Львів парової ери в моделях і акварелях" Аркадія Орєхова

В експозиційній залі другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна оглянути персональну виставку Аркадія Орєхова "Львів парової ери в моделях і акварелях". 

Аркадій Орєхов ‒ художник, архітектор, музикант. Із 1972 року працює в техніці акварельної графіки. Особлива атмосфера давнього Львова ‒ одна з головних тем його робіт. Не менш важливе місце у творчості митця посідає залізнична тематика ери паротягів. Юнацьке захоплення автор втілює в моделях поїздів та акварельних творах.

Виставка триватиме до 1 жовтня.

виставка

Фестивалі

"Молодвіж"

2 вересня, у Львові вшосте відбудеться Всеукраїнський молодіжний захід "Молодвіж". Цього року фокусна тема фестивалю – "Нелегко, але мрій!", в основі якої настанова, щоб молодь дозволила собі мріяти навіть під час війни та мала потрібні інструменти для реалізації цих мрій. Захід відбудеться 2 вересня. Фестиваль зберігає змінений формат і триватиме 12 годин.

Про спікерів фестивалю читайте тут

Вхід вільний за попередньою реєестрацією.

Фестиваль настільно-рольових ігор Dice Con

Від 1 по 3 вересня у Львівському Палаці Мистецтв ( вул. Коперника, 17) проходитиме фестиваль настільно-рольових ігор Dice Conу. Основна мета – це популяризувати хобі, а також збір коштів для підтримки ЗСУ. На учасників чекатимуть лектори, що зацікавлять тих, хто уже грає і тих, хто лишень тільки долучився до хобі. Ґік-ярмарок, де будуть представлені настільні ігри, комікси, мініатюрки та прикраси і це далеко не весь список. На фестивалі також заплановано змагання з косплею, виступи гуртів та виконавців у тематичному стилі та фудкорт, де можна буде скуштувати м’ясо троля з лембасом і запити це все гномським елем.

Початок о 14:00. Вхід від 500 грн.

Майстер-класи

Майстерклас з виготовлення ляльки-мотанки в кримськотаарському стилі

У суботу, 1 вересня, в інтерактивно-освітньому просторі за адресою вул. Січових Стрільців, 7 відбудеться майстер-клас зі створення унікальних ляльок-мотанок, що відображатимуть красу та дух двох чудових народів - кримських татар та українців. Організатори запрошують відволіктися від стресів, метушні й зануритись у затишні посиденьки, попити каву зі справжньою кримською пахлавою та побачити виставку унікальної вишивки кримськототарської майстрині пані Ельміри Ханум Бєлялової

Реєстрація тут - https://forms.office.com/e/zTEajGu4s6

Початок об 11:00.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
24 листопада
21:20
До Дня Гідності у Львові посмертно нагородили "Почесним знаком Святого Юрія" 30 захисників
20:55
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
На Хмельниччині ППО збила ворожий безпілотник
20:13
блокування кордону, Польща
Польські фермери припинили блокування пункту пропуску на кордоні зі Львівщиною
19:55
Павло Розлач
На день бригада тратить понад 100 FPV, – комбриг 80-ки полковник Павло Розлач
19:10
Що кіт розуміє краще за свого господаря
18:32
Світло
Коли на Львівщині 25 листопада не буде світла: графіки вимкнень
18:10
У центрі Луцька трапилась пожежа в багатоповерхівці
17:23
Огляд
Сніг
Вдень до 9° тепла: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 25 листопада
16:52
Мобілізували на початку жовтня: на війні загинув Олег Зварич з Рівненщини
16:31
Оновлено
Знімок "Надвірнянські скелі" увійшов до 10 найкращих зображень української природи за результатами "Вікі любить Землю" 2024
П'ять світлин природи заходу України - в десятці найкращих конкурсу "Вікі любить Землю" 2024
16:04
Померла 13-річна дівчинка з родини, яка отруїлася грибами на Тернопільщині
15:50
Львів'ян запрошують здати кров у Мобільному центрі в Дублянах
15:32
Оновлено
схема об'їзду на Левандівку
З понеділка 25 листопада частину вулиці Сяйво перекриють. Схема об'їзду
15:17
У Львові відбудеться спортивний фестиваль, спрямований на соціальну реабілітацію ветеранів
14:40
Целип Ігор
Співак з Тернопільщини заспівав у Лондоні для міністра оборони Великої Британії
14:22
На ремонт колектора у одному з львівських парків планують виділити ще п'ять млн грн
13:40
Блокування польських фермерів: прикордонники розповіли про ситуацію в пункті пропуску на Львівщині
13:37
домашнє насильство
У Львові проведуть акцію, присвячену боротьбі з насильством проти жінок
12:59
У Хмельницькому у вогні загинув 21-річний чоловік
12:22
Оркестр "INSO-Lviv" презентував власну "Академію музики"
11:58
У Львові завершили 5-річну реставрацію ротонди в Бернардинському дворику
11:26
Буковинські десантники показали роботу FPV-дронів по окупантах на Вовчанському напрямку
11:00
паспортний контроль кордон
Скільки людей перетнули західний кордон України 23 листопада
10:44
Біля Львова 13 вогнеборців гасили пожежу в дерев’яному будинку
10:30
В УКУ 28 листопада відбудеться благодійний книжковий ярмарок
09:57
Оновлено
світло
Львівобленерго оновило графіки вимкнень світла на 24 листопада
09:50
зона прикордонного контролю, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 24 листопада
09:30
прощання
Львівщина 24 листопада прощається з трьома полеглими бійцями
09:06
Ексклюзив
Стати більш незалежними в побуті: як Віталій Пчолкін через проєкт "ІнваФішки" допомагає людям з інвалідністю
08:59
видобуток піщано-гравійної суміші
На Рівненщині внаслідок зсуву піску на сміттєзвалищі загинув 13-річний хлопчик
08:39
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 24 листопада
07:30
Огляд
Фортеця, якої більше немає: історія та міфи забутого Надвірнянського замку
07:20
Свята великомучениця Катерина
День ангела Катерини за новим календарем: історія свята та традиції
2024, субота
23 листопада
21:09
Спортсмен із Тернополя здобув бронзову медаль на чемпіонаті України з плавання
20:38
У госпіталі помер захисник Максим Зеленський, який був начальником дільниці на шахті "Степова"
19:35
новини Львівщини
На фронті загинув захисник із Волині Андрій Глез
19:08
У Волинській ОВА через залишену лампадку сталось задимлення приміщення
18:37
Оновлено
зимові Карпати
Залізничники відновили рух потягів на ділянці Сянки-Мукачево, де з рейок зійшла електричка
18:15
У легковому авто в Ужгороді прикордонники знайшли 5 ящиків безакцизних сигарет
17:22
акції пам'яті у Львові
У центрі Львова запалили лампадки у пам’ять про жертв Голодоморів
Більше новин