Еспресо. Захід
Огляд

Куди піти у Львові 29 серпня – 3 вересня: на майстер-клас з кримськотатарської ляльки-мотанки чи на концерт "Піккардійської Терції"

31 серпня, 2023 четвер
16:14

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Куди піти розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Концерти

Німецька органна музика. Прем'єра

У вівторок, 29 серпня, Львівський органний зал запрошує послухати найпотужніший орган України у концерті з унікальною програмою від органістки Олени Мацелюх.

Орган у залі має три клавіатури, 60 регістрів і майже 5 тисяч труб. Органістка Олена Мацелюх спеціально для цього велетня підготувала нову програму з творів маловідомого, але видатного, німецького композитора Отто Дінеля. Це буде премʼєра в Україні.

"Дінель вважався визнаним знавцем музики Йоганна Себастьяна Баха і чудовим імпровізатором на органі. Стиль його творів нагадує творчість Вольфганга Амадея Моцарта, хоча за складністю вони не поступаються творам великих романтиків. У Марієнкірхе в Берліні, де Дінель був призначений головним органістом, він запровадив регулярні публічні безкоштовні органні концерти. Вони були настільки популярні, що церкву часто доводилося закривати через переповненість", – кажуть організатори.

Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн за посиланням.

афіша

"Скорульський. Барвінський. Історичний симфонічний концерт"

 У четвер, 31 серпня, у Львівському органному залі (вул. Степана Бандери, 8) лунатиме музика, яка створювалася не завдяки, а всупереч.

Два твори у жанрі концерту – це дві історії двох українських митців ХХ століття. “Ліричний концерт” для віолончелі з оркестром Василя Барвінського – це біль і душевний порив митця, що перебував за тисячі кілометрів від дому, у розлуці з улюбленим сином, Іваном-Себастьяном, який прекрасно грав на віолончелі. Феноменально, як композитор, який був увʼязнений радянським режимом в мордовських концтаборах, зміг написати таку вольову музику. І ще більш дивовижно, наскільки ці емоції співзвучні сьогодні українцям, які виборюють свою свободу.

Концерт для фортепіано Михайла Скорульського – ще одна важлива, проте забута сторінка української музики. Друг Віктора Косенка, подвижник професійної музичної освіти в Україні, Скорульський досі залишається невідомим широкому загалу, а його музика все ще чекає свого “зоряного часу”.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн за посиланням.

"Сад ангельських пісень"

У суботу, 2 вересня, у Митрополичих садах ( площа Святого Юра, 5) вокальна формація "Піккардійська Терція" дасть ексклюзивний концерт у підтримку ЗСУ. Мова про програму, яка об’єднає в собі усе те найкраще, що акапельний колектив створив протягом усього творчого шляху. 

Художній керівник «Піккардійської Терції» Володимир Якимець розповідає:

"Окрім хітів, на концерті в Митрополичих Садах пригадаємо наші перші кроки на сцені, а це народні пісні "Туман яром" та "Горіла сосна", каже художній керівник "Піккардійської Терції" Володимир Якимець. - А також те, що не так часто виконуємо: "Сядеш у поїзд", "Очі відьми"… Одним словом, постараємося створити справжній "Сад ангельських пісень»".

Початок  о 19:00. Вхід - від 340 грн.

Література

"Захисні метелики": зустріч та майстер-клас з Галиною Вдовиченко

У середу, 30 серпня, дітей запрошують на зустріч та майстер-клас із Галиною Вдовиченко за її книжкою "Захисні метелики".

"Чи знаєте ви, як з’являються метелики? Гусінь стає лялечкою, лялечка — прекрасним метеликом. А знаєте, що метелики теж можуть перетворюватися? Деякі з них мають чарівну здатність перетворюватися на турботу, захист, пам’ять, любов і надію – як у новій історій від Галини Вдовиченко "Метелики перетворюються". Про такі перетворення, а також про наші суперсили, допомогу та людяність поговоримо з маленькими читачами на зустрічі з улюбленою дитячою письменницею", – розповідають організатори.

А ще разом із авторкою діти змайструють чудові листівки з метеликами, які передадуть захисникам України. 

Початок о 18:00 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р. Іваничука (Площа Ринок, 9).

афіша

Екскурсії

Екскурсія об’єктами Львівського скансену на виставці Володимира Кузнецова "Буряк лопата рушник пісня та інша зброя"

У вівторок, 29 серпня, львів'ян та гостей міста запрошують на екскурсію об’єктами Музею народної архітектури і побуду у Львові імені Климентія Шептицького на виставці Володимира Кузнецова"Буряк лопата рушник пісня та інша зброя". Розповідатиме про експонати співробітник Музею.

"Назва виставки натхненна предметами, що фігурують у роботах. Прості та звичні речі, які стають у пригоді в час війни – їжа, реманент, практика, любов. Люди зібрали знання та досвіди, споконвічні та сьогоденні, індивідуальні та колективні, внутрішні, здобуті на Майданах, та виступили за свої цінності проти Зла", – розповідають організатори.

Початок о 18:30, адреса – Львівський муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника 11, код на брамі 27). Для участі потрібно зареєструватися за посиланням.

афіша

Остання кураторська екскурсія Анни Рогатинської в межах виставки "Жива традиція: моя сорочка". 

У суботу, 2 вересня, у Національному музеї у Львові (просп. Свободи, 20) Анна Рогатинська, викладачка Майстерні Магди Дзвін проведе кураторську екскурсію, де розповість про дослідження старовинних сорочок з колекції Майстерні, про навчальні курси Майстерні, про сорочки наших учнів, які представлені на виставці, а також відповість на ваші запитання.

Початок о 15:00. Вартість екскурсії: дорослі – 80 грн.; учні/студенти/пенсіонери – 50 грн.

Виставки

Відкриття виставкового проєкту "Золтан Мичка. Обране"

У п'ятницю, 1 вересня, проєкт “Золтан Мичка. Обране” оселиться у залах Національного музею і радо зустрічатиме гостей.

Золтан Мичка (1949–2017) - винятковий закарпатський митець, народний художник України, почесний академік НАМ України, лауреат Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі.
Виставка, розгорнута у залах головної будівлі НМЛ, представить львівському глядачеві розмаїття творчих талантів художника через його реалістичні, модерністичні та сакральні полотна, дбайливо відібрані кураторами проєкту. Експозиція має на меті сповна розкрити еволюцію художнього мовлення Золтана Мички та висвітлити новаторство його мистецької спадщини.

Урочистий вернісаж розпочнеться о 16:00. Триватиме експозиція у музеї до 11 жовтня.

афіша

Відкриття виставкового проєкту "Михайло Жук – вісник Відродження"

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) запрошує побачити новий масштабний виставковий проєкт "Михайло Жук – вісник Відродження".

Виставка приурочена до 140-річчя від дня народження видатного українського живописця та графіка епохи модернізму, майстра книжкового дизайну, активного громадського діяча та письменника Михайла Жука. 

Експозицію сформували близько 200 творів Михайла Жука зі збірок Музею сучасного мистецтва Одеси, Національного художнього музею України (Київ), Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Одеського літературного музею, Галереї НЮ АРТ (Київ), приватних колекцій родини Маркових (Київ) Віталія Лісничого (Одеса) та Роксолани Лемик (Львів). Експозицію доповнюють фотографії зі збірки Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М. Коцюбинського.

афіша

Виставки "Ідентифікація війною"

Команда Національного музею у Львові щиро запрошує побачити виставку Оксани Борисової і Володимира Стасенка "Ідентифікація війною". Виставковий проєкт розміститься в атріуму головної будівлі музею.

У квітні 2022 незалежно один від одного постали два авторські проєкти: О. Борисової "ДНК-код свободи" і В. Стасенка "AGNUS DEI…", які стали творчою рефлексією художників на обставини війни. Спільною рисою мистецьких робіт є глибока закоріненість в українській культурі, образних архетипах, що формують культурний код нації. Завдяки єдності світоглядних підвалин обох проєктів дизайнер виставки “Ідентифікація війною” Олексій Хорошко зміг об’єднати їх у концептуально цілісну експозицію.

Виставка триватиме до 27 вересня. 

афіша

"Львів парової ери в моделях і акварелях" Аркадія Орєхова

В експозиційній залі другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна оглянути персональну виставку Аркадія Орєхова "Львів парової ери в моделях і акварелях". 

Аркадій Орєхов ‒ художник, архітектор, музикант. Із 1972 року працює в техніці акварельної графіки. Особлива атмосфера давнього Львова ‒ одна з головних тем його робіт. Не менш важливе місце у творчості митця посідає залізнична тематика ери паротягів. Юнацьке захоплення автор втілює в моделях поїздів та акварельних творах.

Виставка триватиме до 1 жовтня.

виставка

Фестивалі

"Молодвіж"

2 вересня, у Львові вшосте відбудеться Всеукраїнський молодіжний захід "Молодвіж". Цього року фокусна тема фестивалю – "Нелегко, але мрій!", в основі якої настанова, щоб молодь дозволила собі мріяти навіть під час війни та мала потрібні інструменти для реалізації цих мрій. Захід відбудеться 2 вересня. Фестиваль зберігає змінений формат і триватиме 12 годин.

Про спікерів фестивалю читайте тут

Вхід вільний за попередньою реєестрацією.

Фестиваль настільно-рольових ігор Dice Con

Від 1 по 3 вересня у Львівському Палаці Мистецтв ( вул. Коперника, 17) проходитиме фестиваль настільно-рольових ігор Dice Conу. Основна мета – це популяризувати хобі, а також збір коштів для підтримки ЗСУ. На учасників чекатимуть лектори, що зацікавлять тих, хто уже грає і тих, хто лишень тільки долучився до хобі. Ґік-ярмарок, де будуть представлені настільні ігри, комікси, мініатюрки та прикраси і це далеко не весь список. На фестивалі також заплановано змагання з косплею, виступи гуртів та виконавців у тематичному стилі та фудкорт, де можна буде скуштувати м’ясо троля з лембасом і запити це все гномським елем.

Початок о 14:00. Вхід від 500 грн.

Майстер-класи

Майстерклас з виготовлення ляльки-мотанки в кримськотаарському стилі

У суботу, 1 вересня, в інтерактивно-освітньому просторі за адресою вул. Січових Стрільців, 7 відбудеться майстер-клас зі створення унікальних ляльок-мотанок, що відображатимуть красу та дух двох чудових народів - кримських татар та українців. Організатори запрошують відволіктися від стресів, метушні й зануритись у затишні посиденьки, попити каву зі справжньою кримською пахлавою та побачити виставку унікальної вишивки кримськототарської майстрині пані Ельміри Ханум Бєлялової

Реєстрація тут - https://forms.office.com/e/zTEajGu4s6

Початок об 11:00.

Читайте також:
Львів
-4°C
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 36.81
  Купівля 36.81
  Продаж 37.41
 • EUR
  Купівля 39.75
  Продаж 40.64
 • Актуальне
 • Важливе
2023, четвер
7 грудня
22:56
інклюзивна кав’ярня-мануфактура
Пригощають за пожертву: у Чернівцях з’явилася інклюзивна кав’ярня-мануфактура
22:39
Жіноча хустина 60-х років ХХ століття
У Ковельський музей передали жіночу хустку 60-х років минулого століття
22:21
Віталій Добровольський
У п'ятницю Львів попрощається із захисником Віталієм Добровольським
22:00
Нижанковичі - Мальховіце
Один із пунктів пропуску на Львівщині тимчасово не працює
21:45
На Закарпатті співробітники ТЦК роздавали повістки в оздоровчому комплексі, що за 1 км до кордону з Угорщиною
21:24
блокада кордону
Польські та українські роботодавці зустрінуться для врегулювання кризи на кордоні
21:06
Сказ лисиця
У двох громадах на Львівщині ввели карантин через сказ у лисиць
20:45
У кількох районах Львова зникло світло. В чому причина
20:33
У Львові рейд ТЦК по спортзалах міста. Де роздавали повістки
20:15
Анна Турченко
Спортсменка з Мукачева стала чемпіонкою Європи з кіокушин карате
19:54
Чадний газ
На Прикарпатті мама з донькою отруїлися чадним газом
19:35
Центр Героїв
У Турці на Львівщині відкрили Центр Героїв
19:22
У Чернівцях урочисто відзначають Хануку: у центрі міста запалили кількаметровий свічник
19:04
У Львові в стилі фільмів Веса Андерсона зняли ролик, як користуватися е-квитком
18:44
пам'ятник помідору у Городниці
У селі Городниця на Прикарпатті на Миколая відкрили пам'ятник помідору
18:29
шопка-вертеп
На виставці "100 вертепів у Ватикані" покажуть унікальну шопку-вертеп з Яворівщини 
18:13
Огляд
Погода Львівщина
Погода у Львові та Львівській області: прогноз синоптиків на 8 грудня
18:05
альпініст
У Львові професійні альпіністи збивають бурулі з дахів 
17:50
Огляд
Перша українка-офіцер армії: 131 рік тому народилася Олена Степанів
17:33
ужгородець, який запустив ферєрверк
В Ужгороді запустили феєрверки: поліція знайшла "піротехніка" 
17:20
зарплата
На Львівщині торгівельні мережі стали платити більше працівникам, – податкова
17:05
Gnatkowski
"Сніжність" повертається: Gnatkowski презентує нові мелодії зимових свят
16:50
крадене авто
Іспанець намагався в'їхати в Україну на краденій автівці
16:34
суд
 На Хмельниччині оголосили підозру у держзраді правоохоронниці з Запоріжжя
16:18
На Закарпатті прикрили шахрайський call-центр зі штатом понад 30 осіб 
16:02
кордон_протести на кордоні, фури
Заблоковані на кордоні з Польщею вантажівки повернуть в Україну залізницею
16:00
Ілюстративне фото
У Франківську мерія скасувала закупівлю 500 дронів 
15:48
Бойовому медику з Буковини президент вручив  орден "Золота Зірка"
15:35
У Тернополі офіційно відкрили пам'ятний знак до 150-річчя НТШ 
15:23
афіша
У Львові Jam Factory Art Center запрошує дітей на безкоштовні мистецькі заняття
15:10
ексміліціонерка з Луганщини, яку викрили на держзраді
Допитувала родичів бійців ЗСУ: ексміліціонерці з Луганщини оголосили підозру
14:56
Державний банк продає пам’ятку архітектури в історичній частині Львова
14:40
На Прикарпатті через пожежу троє людей потрапили до лікарні 
14:26
На Прикарпатті видали лімітовану версію різдвяних листівок Нікіти Тітова
14:13
сокира
Переплутав товариша з російським солдатом: суд виніс хмельничанину вирок за вбивство
13:40
Олександр Колос
За три дні до смерті виповнилося 30 років: у боях за Україну загинув воїн Степової бригади
13:22
У Львові покажуть мюзикл "Княгиня Ольга", який за аншлагів уже пройшов в Києві та Одесі
12:59
"бабуся на лижах" у Львові
У Львові "бабуся на лижах" виявилася 30-річним чоловіком: як покарали порушника ПДР
12:41
шахрай
На Львівщині викрили 19-річного шахрая: обіцяв за гроші "вирішити питання" з поверненням прав
12:24
Анатолій Павлович Кравчун
Під час відпуски на Тернопільщині помер військовий Анатолій Кравчун
Більше новин