Куди піти у Львові 21 – 26 листопада: Onuka презентує новий альбом
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.
Концерти
Музика, що стишує
У четвер, 23 листопада, відвідувачів запрошують до Паркової аудиторії в Центрі Шептицького на "Музику, що стишує".
Доцентки УКУ Марта Кузій (піаністка) та Анастасія Широка (психологиня) проведуть серію музичних зустрічей про пізнання себе через класичну музику. На власному досвіді учасники отримають можливість торкнутися різних емоційних станів та у безпечний спосіб з турботою про себе пройти крізь них, здобуваючи навички кращого розуміння природи емоцій та можливостей керувати своїх емоційним станом. Творчими враженнями ділитимуться учасники проекту – професійні музиканти. У такий спосіб проєкт сприятиме віднайденню емоційної різноманітності та рівноваги.
Початок події о 19:00. Вхід на захід за попередньою реєстрацією.
Onuka: презентація альбому ROOM
У неділю, 26 листопада, у !FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24) відбудеться концерт ONUKA. Співачка презентуватиме новий альбом ROOM.
"Альбом був створений у Чернігові, під час постійних повітряних тривог, через що запис часто доводилось ставити на паузу. Гурт ONUKA планує порадувати своїх шанувальників якісним та безкомпромісним шоу на честь нового альбому. ROOM – це реліз, який розповідає про українців та Україну", – говорять організатори.
Початок концерту о 18:00. Придбати квитки можна за посиланням, їхня вартість – 590 гривень.
Зустрічі й розмови
"Совість заходу: Альберт Камю"
У понеділок, 21 листопада, у Центрі імені Андрея Шептицького (авдиторія 127, паркова) відбудеться лекція-розмова із Андрієм Дахнієм "Совість заходу: Альберт Камю".
"З нагоди 110 річниці з дня народження Альбера Камю пригадаємо життя та творчість філософа. Поговоримо про його роль у суспільно-політичному житті своєї епохи, як він реагував на трагічні події, що стались за його віку, та чому Камю, зрештою, нарекли Совістю Заходу", – кажуть організатори.
Початок о 18:00.
Семінар Олени Галети "Нестача як нагода: модерна українська література у пошуках нашого ми"
У вівторок, 22 листопада, Олена Галета проведе тематичний семінар "Нестача як нагода: модерна українська література у пошуках нашого ми". Модеруватиме подію професорка кафедри філології УКУ Софія Філоненко.
Олена Галета – докторка філологічних наук, професорка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка та кафедри культурології Українського католицького університету.
Початок о 15:10. Місце: аудиторія 304 Центру Шептицького (вул. Стрийська, 29а).
Лекція "Франц Йосиф I: історія, людина, образ"
У неділю, 26 листопада, у виставкових залах Палацу Лозинського (вул. Стефаника, 3) відбудеться лекція "Франц Йосиф I: історія, людина, образ", розрахована на відвідувачів старшого шкільного віку (15‒18 років).
"Історія правління Франца Йосифа I ‒ час переходу Австрійської імперії від абсолютизму до конституційної монархії, прихильного ставлення до народів імперії та активного розвитку культур. "Останній монарх старої школи", він шанував традиції, був простим у побуті та важко приймав зміни. Його образ намагалися розкрити кращі митці за посередництва живопису, скульптури, графіки", ‒ розповідають організатори.
Дізнатися більше про імператора, який правив більшою частиною Центральної Європи 68 років, пропонують на прикладі творів зі збірки Галереї.
Лекція триватиме із 12:00 до 13:00. Вартість лекції за ціною вхідного квитка у виставкові зали ‒ для дітей 30 гривень та
для студентів 60 гривень.
Проводитиме лекцію Наталія Мужик, лекторка (екскурсоводка) відділу "Палац Лозинського". Контактний телефон: 098 959 40 97.
Мистецтво
"Сміливі нести світло"
У суботу, 25 листопада, у львівській Пороховій вежі відкриють виставку "Сміливі нести світло". Фото, які тут представлять, мають на меті показати, як російські військові намагалися знищити українську енергосистему впродовж осені 2022, зими та весни 2023 року.
Відвідувачі зможуть побачити роботи понад 30 авторів, які документували спротив України енергетичному терору. Виставка триватиме до 10 грудня, а відвідати її можна буде з 12:00 по 20:00 год з вівторка по неділю.
Початок відкриття о 16:00.
Фото: Сергій Коровайний
Ось Син Твій Ось Матір Твоя
Арт-центр Дзиґа запрошує на виставку сучасного іконопису "Ось Син Твій Ось Матір Твоя" в рамках XV міжнародного іконописного пленеру.
Міжнародний іконописний пленер знову пройшов в тіні війни в Україні. Ми зустрілися в Кастель Гандольфо, щоб впродовж десяти днів творити міжнаціональну та міжконфесійну спільноту, працювати та молитися разом.
"Тема цьогорічного пленеру "Ось Син Твій, Ось Матір Твоя" має для нас подвійне значення. Наші молитви і думки з усіма матерями, які втратили своїх дітей: убитими, викраденими, тими, що перебувають на фронті за сотні кілометрів від дому. Водночас темою пленеру є назва останньої ікони Остапа Лозинського, багаторічного учасника пленерів та їхнього співорганізатора", – розповідають організатори.
Виставка про Маріуполь
Учні Маріупольської художньої школи імені Куїнджі презентували виставку картин про свої мрії у міському Палаці культури ім. Хоткевича.
Маріупольська художня школа імені Куїнджі рік тому відновила свою роботу у Львові. І зараз на виставці можна побачити 55 робіт, які розповідають про мрії вихованців школи.
Показ картин буде доступний до 3 грудня.
Фото: ЯМаріуполь
Виставка естампа студентів Львівської національної академії мистецтв
Національний музей запрошує відвідати виставку естампа студентів Львівської національної академії мистецтв.
Це перша виставка студентських робіт, яка охоплює відрізок у 25 років. Експозиція об'єднує твори близько 200 авторів на різну тематику. Усі роботи виконані у класичних графічних техніках ‒ лінориту, монотипії, техніки "сухої голки". Окрім того, в експозиції будуть представлені й авторські артбуки.
Виставка розгорнулась у головній будівлі НМЛ (просп. Свободи, 20) та триватиме до 7 грудня.
Виставка "Видозміни"
Персональної виставки "Видозміни" львівської художниці Олени Папки триває в Intellias Art Point (вул. Панаса Мирного 24).
Олена Папка упродовж тривалого часу своєю творчістю допомагає українським воїнам, і ця подія ‒ не виключення. Роботи художниці можна буде придбати, а 50% їхньої вартості підуть на потреби ЗСУ.
Побачити картини можна буде до 29 листопада.
Виставка "Феномен Марії Примаченко"
В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".
"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.
Триватиме виставка до 31 грудня 2023 року.
Авторська екскурсія "Дім і світ Марії Примаченко"
У неділю, 26 листопада, Львівська національна галерея мистецтв запрошує на авторську екскурсію Інги Янкович, директорки Запорізького обласного художнього музею, 51 твір зі збірки якого представлений на виставці "Феномен Марії Примаченко".
"Ви дізнаєтеся про цікаві факти з життя і творчої біографії Марії Примаченко, докладно познайомитеся з її роботами, що презентують увесь спектр тематичних зацікавлень майстрині, відчуєте неповторну атмосферу Полісся, якому не було кінця. Художниця приносила цілий світ у свої твори, так її Дім ставав Світом", ‒ кажуть у галереї.
Екскурсія триватиме із 14:00 до 15:00. Вартість екскурсії за ціною вхідного квитка:
- для дорослих: 100 грн.
- для студентів: 80 грн.
- для дітей та пенсіонерів: 50 грн.
- Актуальне
- Важливе