Комунальні підприємства – не бюджетники. Лікарня швидкої допомоги купує газ по 40 грн
У меморандумі, який гарантує пільговий газ бюджетним установами, забули про медичні заклади, які після реформи формально стали комунальними неприбутковими підприємствами.
Львівська лікарня швидкої допомоги оголосила тендер на придбання природного газу. Відповідно до умов закупівлі, лікарня готова витратити 107 тисяч гривень на придбання 2675 кубічних метрів газу. Тобто один куб виходить 40 гривень, тоді як у меморандумі для бюджетників гарантували газ по 13,7 грн, передає "Еспресо.Захід".
"На щастя, нам потрібно не так багато газу. Наша лікарня використовує газ лише для потреб лабораторії, – каже заступник директора з фінансово-економічної роботи КНП "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова" Наталія Демкович. – Упродовж року ціни вже зростали кілька разів. До кінця року нам забракло менше трьох тисяч кубів. Тож змушені були оголосити тендер. Перед цим зробили заявку у "Львівгаз збуті" й нам відповіли, що ціна вже приблизно 40 грн. Але нам цей газ потрібен, тому вийшли на тендер з такими цінами.
На запитання, чи не намагалися підписати договір з "Нафтогаз Трейдинг", яка, відповідно до меморатратиндуму мала б постачати газ бюджетникам за ціною, 13,7 грн без ПДВ, Наталія Демкович заявила, що лікарня не може претендувати на пільговий газ.
"Ми отримуємо фінансування з бюджету, але формально ми є не бюджетною установою, а комунальним некомерційним підприємством. Тобто ми на своє існування заробляємо кошти, надаючи послуги, в тому числі за договорами з Національною службою здоров'я, – каже Наталія Демкович. – Звичайно, сподіваємося, що в Кабміні внесуть зміни у документи й медичні заклади прирівняють до бюджетних установ. Адже навіть при наших невеликих обсягах споживання газу за ринковими цінами від обходиться дуже дорого".
Утім статус КНП у результаті медреформи отримали більшість лікарень в Україні. І чимало таких комунальних закладів дофінансовують з бюджетів об'єднаних громад, бо коштів НСЗУ не вистачає навіть на зарплату. А тепер, виявляється, в уряді їх вирішили прирівняти до бізнесу і змусили купувати газ за ринковими цінами. Але ж чимало лікарень мають власні котельні й використовують газ для опалення.
Голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко під час брифінгу фактично підтвердив, що про бюджетні установи, які стали комунальними підприємствами наразі не можуть підписати договори з "Нафтогазом". Утім він запевнив, що найближчим часом будуть внесені зміни з боку Кабміну, і комунальні підприємства, зокрема лікарні, також зможуть укладати угоди. Утім, зважаючи, що меморандум був підписаний ще 30 вересня, а те, що в ньому забули про лікарні, виявилося лише тепер, можна лише уявити, скільки мільйонів така забудькуватість коштуватиме місцевим бюджетам.
-
Нагадаємо, забули в меморандумі і про ОСББ, які мають власні котельні. Їхнім мешканцям доведеться платити за тепло й гарячу воду в кілька разів дорожче, ніж тим, хто живе в будинках з центральним опаленням. Бо за "меморандум ними" цінами ОСББ дозволи придбати лише частину газу, а решту доведеться купувати на ринкових умовах.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе