Еспресо. Захід
Ексклюзив

"Китай підштовхує Росію до конфлікту зі США, в якому він виграє в будь-якому разі", – Піонтковський

27 грудня, 2021 понедiлок
11:45

Хто проти кого "дружитиме" у трикутнику Москва-Пекін-Вашингтон і як це може позначитися на Україні.

Зміст

Свої припущення щодо ймовірного розвитку подій у відносинах між США, РФ і Китаєм в ефірі програми "Студії Захід" на Еспресо висловили політолог Андрій Піонтковський і політик Роман Безсмертний.

Китай, який ніколи не втручався і не коментував відносини Росії з Заходом, схоже, змінив свою політику. Міністр закордонних справ Китаю вперше за останні десятиліття підтримав позицію Росії у конфлікті на Європейському континеті, і це надихнуло росіян. Про це заявив Андрій Піонтковський.

"Я вже раніше говорив, що Китай потирає руки і підштовхує Москву до конфлікту зі Сполученими Штатами, в якому він виграє в будь-якому разі. Припустимо, американці відступають – і наступного дня Китай захопить Тайвань. Самі тайванці принесуть ключі від острова, переконавшись, що на такого союзника, як США, покладатися не можна. У разі зворотного розвитку подій, якщо Путін зламає собі шию, то впаде його режим, почнеться розвал Росії, а відтак Китай дуже швидко забере собі Сибір. Тобто Китай матиме один із двох найцінніших для себе "призів" від прямого російсько-американського конфлікту – або Тайвань, або Сибір", – заявив Андрій Піонтковський.

Політолог припускає, що позиція радника президента з національної безпеки США Джейка Саллівана випливає з того, що для США головний ворог не Росія, а Китай. Тож він веде лінію "не загострювати конфлікт з РФ, а перетягти її на свій бік і перемогти Китай".  

Читайте також: "В оточенні Байдена діє проукраїнська лінія Блінкена та проросійська Саллівана", – Піонтковський

"Для цього, звісно, треба піти на якісь дрібні поступки, зробити щось приємне для пана Путіна, зокрема віддати йому на розшматування Україну. Зараз ця зрада, яку вчиняє Салліван, і яка, сподіваюся, буде зірвана у Вашингтоні найближчими днями, не має ніякого виправдання і пояснення", – каже Піонтковський.

Читайте також: Путін готується до застосування хімічної зброї проти України, – Роман Безсмертний

Натомість політик і дипломат Роман Безсмертний вважає, що  Китай не хоче бути втягнутим у конфлікт між Москвою і цивілізованим колективним Заходом. На думку Безсмертного, саме РФ намагається спровокувати конфлікт між Китаєм і США.

"Китай працює лише в односторонньому порядку. Китаю на сьогодні потрібні авіація, йому потрібні певні компоненти озброєнь, і він їх отримує. Але Китай не піде на співпрацю з Росією. Скажу відверто, й інформаційні повідомленнях, які сьогодні лунають з Москви про те, що, мовляв, досягнуто одного, другого, третього – брехня, – каже Безсмертний.  – Якщо взяти першоджерела, то мова про певні економічні речі, що в основному стосуються сировинних компонентів… Навіть на зустрічі міністрів закордонних справ "сімки" Китай мовчки погодився з тими позиціями, що їх висловлював держсекретар Сполучених Штатів Америки Блінкен. Додайте ще до того, що Китай постійно стримує розвиток сили Сибіру. Зрозуміло, чому це робить Китай – у нього є свої інтереси". 

На думку дипломата, Китай не зацікавлений вручатись у ситуацію між Росією та Сполученими Штатами. Але Кремль намагатиметься використати можливість зіпсувати відносини між Китаєм і США.

"Очевидно, що Кремль паразитуватиме на протиріччях між Пекіном і Вашингтоном. Буде втягувати і провокувати там конфлікт. Задача – роз’єднати Кремль з його агресивною поведінкою і відносини між Пекіном і Заходом. Для цього є ключовий інститут – ООН. У рамках ООН уже декілька років Китай і Сполучені Штати шукають відповіді на ці питання. Хотілося б, що вони їх знайшли. До цього, до речі, залучений генеральний секретар ООН, – каже Роман Безсмертний. – Це ще раз підтверджує, що колективний Захід, США, українська позиція, об’єднавшись, можуть завдати дуже серйозного удару по Кремлю".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.  

Теги:
Читайте також:
Львів
+23.5°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.95
    Купівля 40.95
    Продаж 41.55
  • EUR
    Купівля 46.98
    Продаж 47.86
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
21 квітня
17:23
Огляд
"Навала песиків" Дмитра Молдованова у Львові
Куди піти у Львові з 21 по 27 квітня: розмова "Межі" Іздрика і Кауфмана та "Лента за лентою" у Домі Франка
17:16
На Львівщині помер учасник дивізії "Галичина" та в'язень радянських таборів Степан-Роман Гураль
17:14
Закарпатець хотів нелегально завезти в Україну "чужі" $40 тис.
17:00
На кордоні з квітами зустріли львів'янку Єлизавету Адамську, яка посіла третє місце на конкурсі Miss Eco International
16:45
новини Тернопільщини
На Івано-Франківщині судитимуть учасників злочинної групи, в яких виявили 125 кг бурштину
16:32
Зіткнулися легковик та вантажівка: на Львівщині у ДТП загинуло троє людей
16:14
УГКЦ просить у міста передати їм приміщення у Львові, де раніше була поліклініка №3
16:00
Огляд
Бій під Гурбами на Рівненщині: 81 рік тому сталася наймасштабніша сутичка УПА з НКВС
15:49
У Львові вказали місце і час роботи мобільного пункту здоров'я
15:35
сакура
Грози та до 27 градусів тепла: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 22 квітня
15:30
суд, санкції
На Буковині прокуратура зобов’язала забудовника сплатити громаді понад 1,4 млн грн
15:14
Микола Бичок
"Прошу ваших молитов, щоб ми могли обрати гідного кандидата": український кардинал Микола Бичок про участь у виборах Папи Римського
15:03
Оновлено
У 63-тю окрему механізовану бригаду шукають тату-майстра
15:01
Підвищити шанс на прилаштування тварин: ЛКП "Лев" шукає фотографа-волонтера
14:37
На Прикарпатті через п'яного мотоцикліста загинула юнка
14:25
На території Митрополичих Садів у Львові планують збудувати літній театр
14:17
Світлий понеділок у Львові: в Шевченківському гаю водять гаївки та співають великодні пісні
14:09
Співачка і композиторка Люсьєна Винокурова презентувала нову пісню "Лети"
13:54
На відпочинковій базі неподалік Львова відвідувач стріляв у двох людей, його затримали
13:38
На посаду директора ТОВ "Газорозподільні мережі України" призначили Романа Калагурського
13:27
Шукала "легкі гроші": викрили наркозалежну, яка готувала атаки ворога по аеродромах ЗСУ на заході України
12:45
Старовинна книга й нікотинові паучі: митники виявили незадекларовані предмети в ПП "Устилуг" на Волині
12:24
У Коломиї затримали чоловіка, який підпалив чуже авто
12:08
На Львівщині судитимуть ексмитника, звинуваченого в незаконному збагаченні на понад 12 млн грн
11:48
На Львівщині з третього поверху випала 4-річна дитина, її мати в цей час була нетверезою
11:34
Шевченківський гай у Львові 20 квітня відвідала рекордна кількість людей
11:16
Скільки людей перетнули західний кордон України 20 квітня
11:06
На Прикарпатті зіткнулися вантажівка та легковик: один водій загинув, інший – у лікарні
На Прикарпатті зіткнулися вантажівка та легковик: один водій загинув, інший – у лікарні
10:48
Медики терпіли обстріли просто неба 2 години: у 63-й бригаді розповіли героїчну історію порятунку побратимів
10:27
У Рівному помер студент, якого п'ять місяців тому вдарило струмом у гуртожитку
10:08
На Куп'янському напрямку загинув регбіст зі Львова Ігор Власюк
На Куп'янському напрямку загинув регбіст зі Львова Ігор Власюк
09:40
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 21 квітня
09:20
Львівщина 21 квітня попрощається із загиблим прикордонником Василем Куцем
Львівщина 21 квітня попрощається із загиблим прикордонником Василем Куцем
09:02
немовля
Біля закинутого магазину на Тернопільщині знайшли новонароджену дитину
08:42
весна
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 21 квітня
08:00
Писанки
Що таке Світлий понеділок і чому його ще називають обливаним
07:41
Великдень у Гаю, Львів 2025
Великдень у Львові: сотні людей традиційно зібралися у Шевченківському гаю. Фото
2025, неділя
20 квітня
20:29
На Прикарпатті хочуть створити новий район задля історичної справедливості
20:02
У Чернівцях згорів сміттєвий контейнер
19:39
Смертельна ДТП на Хмельниччині: зіткнення мотоциклів забрало життя 36-річного чоловіка
Більше новин