Художниця Ганна Кучабська показала світ "За фірткою"
У художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької відкрилася виставка львівської художниці з Франківщини.
Правдиво-земна і водночас така щемлива виставка живопису "За фірткою" Ганни Кучабської відкрилася в художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької. Мова про понад 20 робіт викладачки фахових дисциплін та голови циклової комісії графічного дизайну Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша, присвячених невибагливому сільському побуту та створених акрилом на дошці ОСП, інформує "Еспресо.Захід".
"Я народилася в селі на Франківщині, – розповідає Ганна Кучабська, –- Але після восьмого класу, як поїхала з рідних країв, то відтоді живу тут, у Львові. Однак, вочевидь, глибоко в серце людини закладається щось таке, що вона просто не може цього позбутися. Та я й не хотіла. Просто завжди мала велике бажання зробити виставку, рідним Вербівцям присвячену, про той шматочок світу, в якому сільська дитина росте і який від малечку розкривається їй за штахетами і через штахети".
Як акцентує про Ганну Кучабську мистецтвознавиця Зоряна Лильо-Откович, свого часу випускниця тоді ще Львівського училища прикладного та декоративного мистецтва ім. І.Труша та Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова, а нині членкиня Національної спілки художників України, Mondial Art Academia та міжнародного акварельного товариства IWS Ганна Кучабська – хоч і вибирає за тему зображення прості буденні речі – однак робить їх поетичними та значимими. Зовнішньо начебто статичні, вони містять потужну внутрішню динаміку, яку підсилює колористика. А відтак можна говорити ще й про те, що твори Ганни Кучабської "містять щось майже сакральне – тонку невловиму межу між особистим і загально значущим, містичним та ірраціональним і реальним. У пейзажах, натюрмортах, побутових композиціях, де відсутні люди, створюється враження незримої присутності якоїсь сили, яка все приводить в рух – ніби тільки-що тут хтось був або ж усе має відбутися от-от".
"Авторка є вишуканим колористом, – зауважує про Ганну Кучабську художник Юрій Лесюк. – У неї ніде не побачиш "сирої" фарби, все побудовано на нюансах стриманої кольорової гами. Її роботи виконані в стилі мінімалізму, ніби вихоплені з життя, того, що оточує кожну людину від народження; вона відкидає будь-які випадковості – все у неї працює на образ".
"Я не вигадую щось зумисне, – каже Ганна Кучабська. – Бо все воно в селі на поверхні – порепана від часу стіна, ряднини на шворці, кошик для сіна, кури, кіт, корова, тепле яскраве світло у вікні… Навіть люди… В селі вони інакші. Напевно, щиріші, безхитрісніші, ніж в місті. Оті сільські типажі мене теж дуже тримають. А в них вкладається і моя родина – брати, мама… "От прокинуся, бувало, вночі, – часами мама, – та й думаю: яку маю журу? Згадаю, та й давай журитися". Отож в образі моєї мами можна впізнати всіх українських селянок".
"Живопис Ганни Кучабської – легкий, не перенасичений пошуками надміру складних композиційних імпровізацій, – акцентує про художницю мистецтвознавиця Марія Ваврух. – Її твори – настроєві, свіжі, ліричні. А цей ліризм є похідним від домінуючої мети, що полягає у пропагуванні теми рідної землі".
За останні три роки учасниця понад двадцяти всеукраїнських і міжнародних виставок, що відбувалися у Японії, Кореї, Польщі, Аргентині, США, Індонезії та інших країнах, а також у рідному Львові та Києві, Ганна Кучабська постає у своєму проєкті "За фірткою" мислителем, який диктує глядачам власні закони сприйняття світу та людських емоцій. І ці закони не відірвані від світу, а прийнятні для всіх.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе