Хто з львівських чиновників планує писати радіодиктант єдності
В Україні 9 листопада вчерговий раз усі бажаючі писатимуть Радіодиктант національної єдності.
"Еспресо.Захід" запитав львівських чиновників чи планують вони долучитись до одного з найпопулярніших флешмобів.
Голова Львівської обласної адміністрації Максим Козицький вважає, що диктант є хорошою нагодою перевірити знання. Каже – потрібно писати його не раз на рік, а навіть частіше. Хоча сам завтра писати його не буде, бо піде на сесію обласної ради.
А от заступник Козицького Віталій Загайний розповів у коментарі, що зараз на лікарняному. А тому диктант писатиме, бо має більше вільного часу.
"Можна й написати. Цей проєкт – доволі цікава штука. Приємно, що цей диктант пишуть по всій країні одночасно, незалежно, хто де живе – чи біля Карпат чи в степах Луганщини. Це справді компонент єднання. Раніше один раз писав уже такий диктант.
Буду готуватись, адже маю свого консультанта – учня 7-го класу. А ще – студента університету. Взагалі, готуючи деякі уроки з дітьми, бачу, що багато змін у нас в граматиці. І є моменти, коли я не зовсім правильно підказую щось дитині. Тоді ми разом беремо книжку і перевіряємо нові зміни в українському правописі. Обговорюємо часто також чи варто змінювати правопис, бо ті хто вчились 30 років тому, розуміють по-одному, ті хто 10 років тому – по-іншому. Іноді це розшаровує знання", – підсумував Загайний.
У Юрія Холода, заступника голови Львівської обласної ради, клопоти такі ж, як у Козицького. Каже, що залюбки написав би диктант єдності, але захід збігається по часу із сесією Львівської обласної ради.
"Я не буду мати часу на це, бо сесія якраз. А раніше вже писав кілька разів, хоча результатів не пам'ятаю. І на цій роботі вже писав, а ще колись просто писав, бо захотів дізнатись, що пам'ятаю зі школи. Це корисно робити, бо треба знати українську мову, граматику, як правильно писати те, чи інше слово. Звірити, що знаєш, а що треба довчити. Тому ці речі є важливі. Гарний приклад не лише для дітей", – сказав Юрій Холод.
Секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак вважає, що диктант єдності - проєкт потрібний і допомагає тримати себе в розвитку. Втім сам не планував брати участі в радіодиктанті.
"Колись давно писав один раз. Про завтрашній диктант ще ані не думав, ані не планував писати. Чи він потрібний – це особистісні речі, хоч загалом позитивно ставлюсь до проєкту. Це – хороша ініціатива".
Може пропустити диктант єдності й заступник міського голови Андрій Москаленко. Напередодні заходу він ще не знав чи візьме в ньому участь, адже диктант може збігтися зі зум-нарадами, розповіли у приймальні чиновника.
Читайте також: Радіодиктант національної єдності створив і озвучить завтра Юрій Андрухович
Довідково
Радіодиктант національної єдності називають наймасовішим флешмобом осені. У 2019 році в день проведення акції запит "радіодиктант" став найпопулярнішим Google-запитом серед української інтернет-аудиторії.
Цього року він відбудеться 9 листопада о 10:00. Автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту буде культовий український письменник Юрій Андрухович.
Щороку у диктанті беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики.
Акцію написання диктанту всією країною започаткували ще у 2000-му році. Вперше його провели до Дня Кирила та Мефодія (24 травня) й із нагоди перепоховання Тараса Шевченка. Але з часом радіодиктант почали проводити у День української писемності та мови.
Він не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови.
- Нагадаємо, 21-й Радіодиктант національної єдності-2021 відбудеться завтра – в День української писемності та мови, написав і читатиме культовий український письменник Юрій Андрухович. Він розпочнеться о десятій ранку і протриває до 11:00, можна буде прослухати на "Українському Радіо", Радіо Культура, на телеканалі UA: Перший та інших платформах Суспільного.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе