Хто тестує пасажирів на коронавірус біля аеропорту "Львів"
У Львові біля аеропорту здати тест на коронавірус можна відразу в авто швидкої допомоги.
Біля львівського аеропорту стоїть автомобіль швидкої медичної допомоги, в якому можна здати ПЛР-тест на коронавірус після приїзду з-за кордону. Результат можна отримати наступного дня, а вартість такого аналізу – майже вісімсот гривень (790).
У лікарні швидкої допомоги "Еспресо.Захід", журналісти якого зателефонували за вказаним в оголошенні номером, підтвердили – на летовищі працюють їхні співробітники:
"Це наша машинка там стоїть. Тест здавати у порядку живої черги, попереднього запису немає. Просто всі йдуть і здають тест. Результат отримують аж на наступний день після 19 години вечора".
У тому, що аналізи беруть на автомобільній стоянці, жодних проблем не вбачає головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з епідеміології Наталія Іванченко.
"Одна з цих машин - це машина лікарні швидкої медичної допомоги. Друга, наскільки я знаю, – це приватна лабораторія "Унілаб". Якщо немає черги біля машини, то проблем у тому, що відбір здійснюється в автомобілі абсолютно немає.
У машині швидкої допомоги все пристосовано для такої роботи: поверхні постійно миються, є бактерицидний опромінювач, який опромінює приміщення, відчиняють двері - є перетяг. Проблем у тому, що забір відбувається в машині – немає жодних. Швидка допомога, де є всі умови провести належну дезінфекцію, для того й призначена. Всі поверхні - шкіряні чи дермантинові, піддають дизобробці".
Утім людям, які проходять тестування біля летовища варто бути обережними, визнає епідеміологиня.
"Проблемою може бути черга, якщо вона утворюється перед машиною. Теоретично люди, поки чекають, можуть інфікувати один одного", - зазначила Іванченко.
"Ми зробили людям таку послугу для їхнього комфорту. Аеропорт дає місце для того, щоб автомобіль швидкої допомоги мав де стояти", - пояснює генеральний директор лікарні швидкої допомоги Олег Самчук.
Фінансовий директор лікарні швидкої допомоги Наталія Демкович наголошує - проходити тест чи ні – особиста справа кожного пасажира.
"Стоїть автомобіль лікарні швидкої допомоги – "лабораторія на колесах". Це для того, аби ті наші громадяни, які прилітають з-за кордону, не відбували 14-денну самоізоляцію. Вони таким чином мають вибір.
Люди підходять до лабораторії на колесах – там є медичний працівник, який здійснює забір, і є працівник фінансової служби, який отримує оплату за цю послугу. Це або переказ на розрахунковий рахунок, або розрахунок за допомогою касового апарату. Все відображається одразу у всіх реєстрах".
Пересувні лабораторії надають послуги відповідно до власних прейскурантів, розповідає Наталія Іванченко..
"Там, де приватна лабораторія, - це потрібно їх запитувати, оскільки це їхня послуга. Лікарня швидкої допомоги також надає послуги на комерційній основі, згідно з прейскурантом платних досліджень. Відповідно, кошти йдуть на спецрахунок лікарні".
Вартість ПЛР-тесту - 790 гривень, розповідає Наталія Демкович і зауважує - це невисока ціна.
"790 гривень - така ціна менша за ту, яка у лікарні швидкої допомоги. Дешевше, тому що всі тести проводять у машині на одному місці. Результат отримати можна залежно від того, о котрій годині прилітає літак. Якщо до обіду, то результат може бути й того самого дня (тобто впродовж доби)".
"Кошти йдуть виключно на лікарню швидкої допомоги", - каже Самчук. - "10 відсотків на лікарню, решта на зарплати водія, медсестри. А ще плюс витратні матеріали - реактиви, розхідні, лабораторія. Чистий прибуток становить приблизно 10 відсотків".
Медики визнають – у приміщенні летовища пасажирам було би зручніше. Але організувати лабораторію в аеропорту не так легко.
"У приміщенні аеропорту облаштовувати цю лабораторію значно складніше. Є закон про оренду державного і комунального майна. Аеропорт - це державне майно, а тому послуга буде дуже дорогою. Автоматично подорожчає ПЛР-тестування для пацієнтів.
Ми кожного дня оплачуємо вартість стоянки, яка залежить від того, скільки годин там перебуває пересувна лабораторія. Є розклад літаків, і медики приїжджають ситуативно, відповідно до графіка польотів", – підсумувала фінансовий директор лікарні швидкої допомоги Наталія Демкович.
- Нагадаємо, з 24 березня 2021 року всім без винятку іноземним громадянам, незалежно від країни прибуття, для в'їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, що покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в Україні, а також негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш ніж за 72 години до перетину державного кордону, - повідомляють у державній прикордонній службі України.
Дітям до 12 років тест не потрібен.
Українці, які повертаються додому з-за кордону, мають пройти самоізоляцію впродовж 14 днів, незалежно від того, звідки вони повертаються.
Самоізоляцію можуть не проходити ті українці, які мають негативний ПЛР-тест на коронавірус і зробили його не пізніше, ніж за 48 годин до моменту прибуття на кордон.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе