Хроніки війни. В Україні порахували, скільки лікарень знищили окупанти
За час повномасштабної збройної агресії Росії ворожі війська атакували понад 200 медичних закладів, з них 25 — зруйнували вщент. Також внаслідок цільових атак на медичну інфраструктуру постраждало 16 медиків, з яких четверо загинуло
Такі цифри озвучили в Українському центрі охорони здоров'я, передає "Еспресо.Захід".
Перший напад на бригаду швидкої медичної допомоги в Україні зафіксували у перший день великої війни — 24 лютого. Тоді ж російські військові атакували першу лікарню у Вугледарі на Донеччині, скинувши на будівлю касетний боєприпас — заборонений вид озброєння. Через два дні на в'їзді в Херсон загарбники розстріляли карету "швидкої". Загинули водій та пацієнт. Ще через 2 дні (28 лютого) збройні сили РФ обстріляли перший пологовий будинок в селі Бузова на Київщині.
3 березня масованого бомбардування зазнав Чернігів, внаслідок чого було пошкоджено обласний кардіологічний диспансер. 7 березня держава-агресор вперше атакувала Сєвєродонецьку багатопрофільну лікарню. Цей заклад зазнав щонайменше сім атак — найбільше з-поміж всіх інших медичних установ в Україні. Через два дні (9 березня) росіяни атакували пологовий будинок у Маріуполі. 15 березня в обласній лікарні інтенсивного лікування окупанти взяли в полон 400 людей. Серед них - пацієнти й медики. 25 березня рашисти обстріляли Тростянецьку міську лікарню на Сумщині впритул із танку. Українським правоохоронцям знадобилося п'ять місяців, щоб встановити особу військового РФ, який віддав наказ здійснити цей воєнний злочин.
4 квітня окупанти обстріляли касетними снарядами відразу чотири лікарні в Миколаєві. 7 квітня, за повідомленням голови Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая, на Луганщині не залишилося жодної вцілілої лікарні. 19 квітня під ракетний обстріл потрапила Баштанська багатопрофільна лікарня на Миколаївщині. Будівля медзакладу повністю зруйнована.
3 травня у Лисичанську окупанти знищили протитуберкульозний диспансер. 12 травня знову атакували Дергачівську центральну районну лікарню на Харківщині.
7 червня росіяни вкотре знищили мобільний госпіталь у Миколаївській області. 26 червня обстріляли із реактивної системи залпового вогню "Ураган", начинену касетними боєприпасами, обласну клінічну травматологічну лікарню в Харкові.
3 липня окупаційні війська вдруге обстріляли Атинський психоневрологічний інтернет у Сумській області. Тоді постраждало троє людей. 12 липня потрапили під обстріли дві лікарні в Миколаєві. Через два дні Росія завдала ракетного удару по Вінниці. Ракета влучила в приватний медичний центр. На місці загинуло 20 дорослих і троє дітей. Ще четверо постраждалих померло в лікарні. 23 липня загарбники втретє обстріляли міську лікарню в Золочеві Харківської області.
1 серпня війська РФ в черговий раз обстріляли Миколаїв. Внаслідок атаки руйнувань зазнала міська лікарня швидкої медичної допомоги.
- За інформацією міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, від початку повномасштабної війни окупанти зруйнували 123 заклади охорони здоров'я, вбили 18 медиків та відібрали 241 машину швидкої
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе