На Хмельниччині суд не дозволив чоловікові стати опікуном бабусі, бо вважає, що той ухиляється від мобілізації
Хмельницький суд не задовольнив позов чоловіка, який просив призначити його опікуном недієздатної родички
Про це повідомляє Хмельницький апеляційний суд, передає "Еспресо.Захід".
Мешканець Хмельницького звернувся до суду, із заявою з проханням визнати недієздатною його бабусю, встановити над нею опіку та призначити його опікуном. Жінка потребує постійного стороннього догляду: не розмовляє, не може самостійно забезпечити себе у побуті, нездатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Діагноз підтвердила судово-психіатрична експертиза.
В результаті суд визнав бабусю недієздатною, однак відмовив у задоволенні заяви онука про призначення його опікуном через те, що його бажання бути опікуном – начебто спосіб ухилення від мобілізації під час воєнного стану.
В апеляційній скарзі чоловік попросив скасувати це рішення і задовольнити його вимоги.
Утім апеляційний суд погодився з висновком місцевого суду – заявник не довів підстав для призначення опікуном недієздатної бабусі саме його.
У засіданні апеляційного суду він пояснив, що раніше за бабусею доглядав його батько: провідував її у селі, де до літа 2023 року вона проживала сама.
"Звертаючись до суду із заявою, заявник вказував, що він бажає доглядати за [бабусею] та відповідає усім вимогам опікуна. Однак, у матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази того, що між ним і бабусею склалися особисті приязні взаємини, що забезпечить належний догляд підопічній. Орган опіки та піклування не перевірив можливість [апелянта] здійснювати повноваження опікуна у зв`язку із зайнятістю на роботі", – зауважив апеляційний суд.
Колегія суддів ХАС також пояснила, що призначення опікуна недієздатної особи здійснюється за поданням органу опіки та піклування. Але без доведення передбачених законом умов воно не може бути підставою для призначення опікуна у судовому порядку. Для суду таке подання має лише рекомендаційний характер.
На думку апеляційного суду, посилання апелянта на безпідставність висновку суду, що призначення опікуном є способом ухилення від мобілізації, як на підставу для скасування судового рішення, не заслуговує на увагу.
Відтак Хмельницький апеляційний суд відхилив його апеляційну скаргу, а рішення місцевого суду залишив без змін.
- Нагадаємо, суд визнав 47-річного жителя міста Луцька винним в ухиленні від призову за мобілізацією. Йому призначили три роки в'язниці
- Актуальне
- Важливе