На Хмельниччині 33-річний чоловік двічі пограбував один і той же будинок: власник дому попросив суворо не карати крадія
У Старокостянтинові чоловік пограбував один і той же дім з інтервалом в 4 місяці. В суді власник помешкання попросив не бути надто суворим до крадія, оскільки той ще молодий і може виправитися
Про це повідомляє Хмельницька обласна прокуратура, передає "Еспресо.Захід".
У Старокостянтинові 33-річний чоловік у липні 2023 року зайшов на чуже подвір’я помешкання й, відтиснувши металопластикове вікно, проник до будинку. Звідти виніс мобільний телефон, Power Bank, 20000 грн та 1600 доларів США.
Через 4 місяці він повернувся до того ж помешкання. Разом з мобільним телефоном, електропилкою та водяним насосом, викрав документи хазяїв дому: банківську картку та паспорт громадянина України.
У судовому засіданні молодий чоловік прокоментував, що у липні проходив повз хату потерпілих і вирішив попросити води. Та оскільки удома нікого не було, відтиснув вікно й заліз усередину, вкрав телефон, зарядний пристрій та гроші. У листопаді повернувся туди, бо потрібні були кошти для сплати штрафу. Запевнив, що шкодує про вчинене.
Потерпілий, якого пограбували своєю чергою просив суворо не карати обвинуваченого, аргументувавши це тим, що він молодого віку та ще може стати на шлях виправлення.
При призначенні покарання суд врахував молодий вік обвинуваченого, а також те, що він неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності - це його восьма судимість.
Зокрема Старокостянтинівський районний суд визнав 33-річного жителя Хмельницького району винним у повторній крадіжці, поєднаній з проникненням у житло та вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 КК України), у таємному викраденні офіційного документа, вчиненому з корисливих мотивів (ч. 1 ст. 357 КК України) та у незаконному заволодінні паспортом (ч. 3 ст. 357 КК України) й призначив йому остаточне покарання – 5 років 2 місяці позбавлення волі. На користь потерпілого стягнув 78 509 грн матеріальної та 15 000 грн моральної шкоди.
Обставинами, що пом’якшують покарання, суд визнав щире каяття, визнання вини, активне сприяння розкриттю злочину, обставинами, що його обтяжують, – рецидив злочинів та вчинення кримінального правопорушення щодо особи похилого віку.
Наразі обвинувачений під вартою.
Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Нагадаємо, на Прикарпатті поліція затримала серійного злодія, який встиг пограбувати щонайменше шість різних закладів: від аптеки до складських приміщень
- Актуальне
- Важливе