Долучилося майже 300 школярів: у Хмельницькому діти встановили "борщовий" рекорд
У рамках Міжнародної благодійної акції "Український борщ єднання" учні Хмельницького приватного ліцею "Мої обрії" встановили рекорд України "Найбільша кількість дітей шкільного віку, зібраних в одному місці для приготування українського борщу"
Про це повідомила Хмельницька обласна рада, передає "Еспресо.Захід".
Фото: Хмельницька обласна рада
На території навчального закладу 295 дітей приготували унікальний український борщ: повністю здорова їжа без засмажки, із печеними овочами, копченими грушами, квашеними зеленими томатами.
Фото: Хмельницька обласна рада
Зазначається, що захід мав на меті розповісти про історичне значення страви, утвердити сімейні цінності, впізнаваність України на світовій арені, зберегти традиції минулих поколінь та поєднати їх з сучасністю, популяризувати здорове харчування серед молоді.
Фото: Хмельницька обласна рада
Під час заходу також провели благодійний ярмарок для збору коштів для ЗСУ, батьків учнів ліцею, які сьогодні на передовій.
Фото: Хмельницька обласна рада
Про український борщ
Борщ – одна з головних страв не лише в українській кухні, а й в українській культурі, тому вона є й однією з найбільш досліджених страв. Борщ поширений у різних регіонах України. Повсюди він має певні відмінності, які підкреслюють особливості окремих регіонів України. І водночас борщ є частиною українського культурного спадку та його самобутності.
Дослідники проводять експедиції, пишуть наукові статті й знімають фільми про борщ. Увага до цієї страви не згасає. Дослідження показало, що 63 % опитаних вважають борщ повсякденною стравою, проте готують його і в будні, і на свята.
Існує понад 70 рецептів борщу. Найбільш складним і вартісним вважається "Київський борщ". Для нього готують бульйон із трьох видів м’яса – яловичини, баранини і свинини з додаванням хлібного квасу. Поблизу Нью-Йорка існує місцевість, заселена євреями-ашкеназами – походженням із слов’янських країн, які привезли з собою рецепт борщу. Цю територію називають "Borscht Belt", тобто "борщевий пояс". На Чернігівщині популярний рецепт борщу з грибними "вушками" – "переяславський". На Житомирщині існують два різновиди борщу: "поліський" з в’яленими в’юнами і грибами та "коростенський" – на сухофруктах. На Галичині у минулому борщ готували рідким, без додавання картоплі, а заправляли його засмажкою, для додачі кислинки використовували вишневий або яблучний сік.
Читайте також: Головна українська страва: три варіанти приготувати смачний борщ
- До слова, "Культуру приготування українського борщу" внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
- Актуальне
- Важливе