
Жодного прокурора з Хмельниччини з фейковою інвалідністю не звільнили, - Центр протидії корупції
Після перевірки МОЗ скасували інвалідність 13 прокурорам з Хмельницької області та 63 з інших областей, однак жодного з них не звільнили через це з прокуратури
Про це повідомив Центр протидії корупції.
Після перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій
( МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям органів прокуратури, скасували інвалідності 74 прокурорам.
"Щодо працівників прокуратури Хмельницької області. Всього до Переліку було включено 78 осіб із числа працівників прокуратури Хмельницької області. Інститутом отримано 65 справ, по 9 медико-експертних справах від ДОЗ/УОЗ ОВА отримано інформацію щодо їх вилучення представниками правоохоронних органів, починаючи з 2023 року в межах кримінальних проваджень. По 4 справах направлено повторний запит до ДОЗ/УОЗ ОВА. Із 65 розглянутих справ, по 13 особам попереднє рішення МСЕК скасовано, 5 особам – підтверджено, по 8 особах – прийнято нове рішення (змінено групу, та/або термін її дії). На дообстеження до Інституту викликано 39 осіб", – йдеться у відповіді МОЗ на запит ЦПД.
Щодо інших областей, то з 291 розглянутої справи скасовано попереднє рішення МСЕК щодо 61 особи, 76 особам – підтверджено, по 26 особах – прийнято нове рішення (змінено групу, та/або термін її дії). На дообстеження до Інституту викликано 128 осіб.
"І слідчі ДБР, і прокурори ОГП знають про результати цієї перевірки, оскільки саме вони її ініціювали. Проте замість того, щоб "ловити" недоброчесних прокурорів, ДБР у цей час доганяло військових, – пишуть у Центрі протидії корупції. – Отже, з 74 прокурорів, яким МОЗ скасувало фейкові інвалідності, про підозри повідомили лише двом. Також жодного з них не звільнили через те, що в ОГП не бачать підстав подати скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів".
Скандал з фейковими інвалідностями працівників прокуратури
4 жовтня 2024 року ДБР викрило керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу на незаконному збагаченні у великих розмірах, можуть бути причетними інші члени родини. Під час обшуків знайшли готівки в еквіваленті $6 млн.
Після цього редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов повідомив, що схемою Тетяни Крупи користувались працівники прокуратури. За його даними, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, "дахуючи" цю корупційну схему.
Згодом стало відомо, що Генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування. А Олексій Олійникй звільнився з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням.
За результатами службового розслідування стало відомо, що на Хмельниччині 61 прокурор з інвалідністю. Це понад 28% від загальної кількості працівників прокуратури в області.
За даними Генпрокуратури, у Львівській області інвалідність мають 24 прокурори. Це найбільша кількість прокурорів з інвалідністю серед усіх західних областей після Хмельницької. Однак, зважаючи, що на Львівщині найбільша чисельність прокурорів на заході країни – 388, то загальна частка прокурорів з інвалідністю невисока – 6,2%.



- Актуальне
- Важливе


