У Хмельницькому відбувся пікет на підтримку демобілізації
Сьогодні, 3 березня, у Хмельницьку відбувся мирний пікет, в якому взяли участь рідні військовослужбовців
Про це "Еспресо.Захід" повідомила Ініціативна група "Хмельницький демобілізація".
Учасники акції вимагали від Верховної Ради України внести зміни в законопроект №10449 від 30.01.2024. Згідно якого, однією з підстав для звільнення з військової служби військовослужбовців є безперервна служба під час дії воєнного стану протягом 36 місяців. Звільнення таких військовослужбовців визначатиметься строками відповідно до рішення Ставки Верховного Головнокомандувача.
Проте, як кажуть протестувальники, згідно пропозиції даного законопроекту, ці терміни написані "розмито та трактуються неоднозначно".
"А саме не зрозуміло, скільки ж все ж таки людині доведеться нести військову службу, так як прописано протягом 36 місяців, а не через 36 місяців. Вже зараз зрозуміло, що строки демобілізації не чіткі та залежатимуть виключно від рішення Ставки", - кажуть у Ініціативна група "Хмельницький демобілізація".
Варто зауважити, що військовослужбовці, які стали на захист Батьківщини від початку повномасштабного вторгнення, ось 2 роки перебувають у війську.
"Більша частина з них, з цих 24 місяців перебувають в зоні бойових дій по 20-23 місяці. І 36 місяців в зоні бойових дій – це нелюдські умови, які неминуче призведуть до повної втрати здоров’я, яке неможливо буде відновити. Це неприйнятно, щоб законопроєкт №10449 від 30.01.2024 був прийнятий в тому вигляді ,в якому був зареєстрований. Вважаємо, що для відновлення та дотримання прав та свобод військовослужбовців, обов'язково мають бути внесені поправки, якими будуть встановлені чіткі та справедливі терміни служби! Для прикладу, Комітет з питань антикорупційної політики Верховної Ради зафіксував у оновленій редакції законопроекту про мобілізацію норми, які можуть породжувати "вибірковість чи корупцію". Про це повідомила голова комітету Анастасія Радіна. Вона акцентує на тому, що проєкт передбачає, що після спливу 36 місяців служби під час війни військовий отримує право написати рапорт про демобілізацію – строк же задоволення цього рапорту відсутній. Відповідно це може сприяти й корупційній складовій цього процесу. Вважаємо за необхідне переглянути норми законопроекту, чітко визначити терміни, без можливості подвійного трактування, а також розділити термін служби військовослужбовця для звільнення з військової служби в зоні бойових дій та в тилу", - відзначають у Ініціативна група "Хмельницький демобілізація".
Вони також пропонують, як один із варіантів, для визначення терміну служби, після якого військовослужбовець матиме право на звільнення, зарахування один день служби за два дні, для військовослужбовців, які проходять службу в зоні бойових дій. Інший варіант, це знизити термін служби для військовослужбовців, які проходять службу в зоні бойових дій, до 18 або 24 місяців.
Читайте також: "Добровольці - не раби!": в Івано-Франківську, Львові та Тернополі відбулися пікети за демобілізацію
- Актуальне
- Важливе