Історик В’ятрович: Розбудова ЗСУ та культури – це оборонні вали проти агресії. Спецпроєкт "Україна: Ціна Свободи"
Понад 90% українців пишаються своїм громадянством. І все більше українців розуміють ціну нашої Незалежності
Про Незалежність та Україну у 2030 році "Еспресо.Захід" розповів Володимир В’ятрович. Він є відомим українським істориком, публіцистом та політиком. Крім того, доктор філософії та дослідник визвольного руху, народний депутат. До 2019 року був головою Українського інституту національної пам’яті.
"Принципове уявлення про Незалежність України у мене не змінилося. Після 2014 року змінилося швидше розуміння цінності Незалежності. Війна показала, що може з нами трапитися в разі її втрати. Те, що робиться на окупованих територіях, є тим, що українців чекало б у 2014, 2022 чи у 1991 році, якби тоді ми Незалежність не вибороли таки. Мені приємно, що дедалі більше українців, як показують опитування та взагалі поведінка суспільства, розуміють цінність держави, своїх збройних сил і Незалежності. Ми маємо розбудовувати два оборонні вали проти зовнішньої агресії – це збройні сили та культура. Тобто підтримка української національної ідентичності, унікальності й пропагування цього у світі".
Історик мріє про свідому та всесвітньо відому Україну у 2030 році:
"Це країна, яка відзначає День Незалежності, згадуючи усіх тих, завдяки кому вона стала можливою у 1991 році, втрималася у 2014 та 2022 році. Це Україна, про яку знає весь світ і яка вміє розповісти про свою унікальність світові".
- Актуальне
- Важливе