Інша сторона медреформи у Львові. Переукладання декларацій вручну та нижчі зарплати лікарів
У Львівській міськраді обіцяли, що після переходу поліклініки на вул. Мазепи в підпорядкування Лікарні швидкої допомоги декларації буде переукладено автоматично, а медики матимуть навіть вищу зарплату, ніж раніше. Та не все так сталось, як гадалось.
Схоже, подібна ситуація очікує й інші заклади, які перереєстровуватимуть у рамках медреформи чи утворення міської територіальної громади.
Про те, як ціле літо пішло на переоформлення документації, а офіційні оклади при тому частково знизилися, "Еспресо.Захід" розповіла сімейний лікар поліклініки Маргарита Шегінська.
Декларації переукладали вручну впродовж усього літа
Декларації ми переукладали вручну. На це в мене та моєї медсестри пішло ціле літо. Єдине, чим нам допоміг директор ЛШМД Олег Самчук, – дав інтернів. І ми разом дзвонили до кожного пацієнта і просили надати персональні дані. Та все ж так і не встигли переукласти угоди з усіма. По-перше, це фізично важко, а по-друге, в багатьох людей змінився телефон і з ними просто не вдалося зв’язатися. Тож з такими пацієнтами переукладаємо угоди тоді, коли вони звертаються до нас у своїх потребах. Багато лікарів відмовлялися від відпусток, щоби встигнути завершити цей процес до початку нової хвилі ковіду. Добре, що в цей момент не було піку захворювання. У мене враження, що в травні його, як корова язиком злизала: раз – і немає! Червень і липень усе було спокійно, а зараз знову біда!
Трохи по-іншому описує розвиток подій, пов’язаний з переукладанням декларацій, начальниця управління охорони здоров’я Львівської міськради Леся Кобецька. З її слів виглядає, що проблем з цим не було, і процес відбувався ледь не автоматично – швидко і просто:
"Усі сімейні лікарі перейшли, і там уже все гаразд. Декларації давно переукладені. Це зайняло зовсім небагато часу і не стало проблемою для лікарів. Зараз ті лікарні, які переходитимуть у підпорядкування Львівської МТГ, таким самим способом мають переукласти всі угоди".
"У кабінетах сімейних буде ремонт, але обіцяють повернути нас"
"Зараз у нашій поліклініці триває ремонт у приміщенні, де колись була аптека. Після того, як його завершать, нас переселять туди і розпочнуть відновлювати наші кабінети. Адже їх трохи підтопило під час одного з буревіїв цього року. Після цього Самчук обіцяв сімейних у наші кабінети, а у кабінети, що були розбиті на місці колишньої аптеки, переселити профільних лікарів поліклініки. Ми точно не можемо там залишатись, бо там дуже маленькі коридори для очікування і вони погано провітрюються. А у нас дуже багато пацієнтів з різними хворобами – і вони переважно чекають у коридорі", – продовжує Маргарита Шегінська.
За її словами, про інші приміщення, про які говорили раніше, вже не йдеться. Медикам усе ж вдалося відстояти те приміщення, де просторі кабінети та великий зал очікувань для пацієнтів.
Сімейні лікарі зараз отримують менше
"Після переходу у ЛШМД ми суттєво втратили у зарплаті. У нас зняли оплату за роботу дільничих, хоча ми продовжуємо ходити до пацієнтів. А це 2 тисячі гривень у місяць. Також зняли ще в інших моментах, тож ми зараз отримуємо на 3 тис. грн менше. Ми цю проблему повідомили Самчуку, нагадавши, як він обіцяв, що після переходу ніхто не втратить зарплату. Він дав доручення вирішити усе – тож чекаємо", – каже лікарка.
Вона додає, що до Олега Самчука (головний лікар Львівської лікарні швидкої медичної допомоги, – Ред.) поки що претензій немає: "Він добре до нас ставиться та поки дотримується тих обіцянок, які давав. Ми ж, коли переходили на роботу до нього, то уклали джентльменську угоду, яка містила більш ніж десять пунктів. І він поки що старається все реалізовувати".
Олег Самчук у коментарі "Еспресо.Захід" підтвердив, що до нього зверталися з такими питаннями, але заперечив факт пониження зарплати для лікарів поліклініки.
Більш докладну інформацію з цього приводу надала фінансова директорка ЛШМД Наталка Демкович:
Насправді дільничність була передбачена законодавством до того, як почалася медична реформа і була створена первинна ланка сімейних лікарів. Зараз посади дільничного лікаря немає. Тож за те, що лікарі ходять до пацієнтів додому, ми доплачуємо преміальні, які фактично покривають ті виплати, які були до того.
Загалом неправильно стверджувати, що лікарі почали отримувати менше. Їм оплачують відповідно до колективного договору: посадовий оклад, надбавку за вислугу років та надбавку премій, залежно від того, скільки в них укладено декларацій. Перші дві складові у них збережено за будь-яких умов, незалежно від того, скільки декларацій підписано. До того ж, наскільки мені відомо, тарифні розряди в нашій лікарні вищі, ніж на їхньому попередньому місці праці. Третя складова у кожного лікаря різна, залежно від того, яку кількість декларацій він уклав. До слова, на ставку в сімейного лікаря має бути 1800 декларацій. І цю кількість НСЗУ поновлює щомісяця.
При переході цих лікарів до нас ми мали домовленість, що впродовж трьох місяців їм буде збережено заробітну плату, а натомість вони переукладуть декларації. І так від травня до липня. А тепер вони отримують оплату по факту вислуги років і кількості декларацій.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе