Грати за російськими правилами. Що це таке? Блог Богдана Кушніра
Як вижити Росії в умовах небачених з часів холодної війни міжнародних санкцій Владімір Путін намагався дати відповідь під час Петербурзького міжнародного економічного форуму
Для більшої переконливості, бо світовий бізнес зігнорував цю подію, запросили представників Талібану, визнаного верховним судом РФ терористичною організацією, а російського ведмедя одягли в міні-спідничку і дали в руки гармошку – це так би мовити нове обличчя путінського фашистського режиму.
Основний лейтмотив виступів – світ повинен грати за російськими правилами, інакше Росія піде туди, куди її відправили. На три чи на п’ять букв.
Грати за російськими правилами означає, що жодних правил нема. Заборонену продукцію завозитимуть за контрабандними схемами. Сировину продаватимуть на 30% дешевше світових цін, бо цивілізований світ відмовляється від неї. Самі росіяни повинні інвестувати в Росію, а жінки повинні народити якнайбільше дітей, щоб було кого посилати на смерть.
Щодо інвестицій і дітей – це прохання самого Путіна.
Що таке Росія в світовому масштабі? Це трохи більше двох відсотків ВВП. Якщо в грошову еквіваленті, навіть за сприятливих умов на енергетичному ринку до війни ВВП Росії становив два трильйони доларів, США – 20 трильйонів і ЄС майже стільки ж – 20 трильйонів. Чи можуть власники двох трильйонів пропонувати світові свої правила гри?
Виявляється – можуть. Голова правління ВТБ банку Андрєй Костін пропонує грати за новими правилами. Після введення санкцій пропонує почати з чистого листка: створити власні версії банківського регулювання і кредитного рейтингу, по-суті відмовитися від світової фінансової системи. Топ-менеджер №10 Росії прекрасно розуміє, що це блеф, бо фінансові рейтинги бувають тільки міжнародними, інакше це фількіна грамота, інакше вони нікому не потрібні – це розуміють навіть студенти економічного факультету. Але він ймовірно хоче підіграти Путіну – це модно в час масового психозу.
Нові російські правила – це ведмідь з ядерним кийком, який реве на весь світ, що росіянам нічого втрачати, бо вони й так біді й нещасні. Народу справді набридло жити в умовах вічних експериментів влади над росіянами. Тепер ще б пережити путінський експеримент.
По-суті, росіянам пропонують повернутися в часи померлого в 90-х роках СРСР, а Путін намагається одягнути на себе шкуру мертвого ведмедя. Можна одягнути, тільки буде неприємно тхнути, і весь світ буде від тебе шарахатися, як від прокаженого, навіть якщо ти на шкуру одягнеш міні-спідничку.
Можна швидко зробити все своє – машини, електроніку, комп’ютери, але вони будуть дорожчими і гіршими від кращих світових аналогів – такий закон економічного розвитку сучасного світу. Виробити новий високотехнологічний масовий продукт – це складно навіть для США, Китаю чи Японії.
Кроки Путіна до економічного та технічного суверенітету, проголошені на Петербурзьскому економічному форумі, за оцінкою експертів, це повернення до радянського минулого, це шлях до занепаду, бо світ живе у третьому тисячолітті не за рахунок збільшення територій і відновлення виробництва автомобілів старих брендів "Волга", "Москвич", "Побєда", а завдяки новим технологіями й інтеграційним процесами, політиці відкритості. Світ став більш інтегрованим, ніж в 90-х роках – ось чого не хоче бачити головний експериментатор.
Нова програма Путіна боротьби з міжнародними санкціями – це програма, яка знову відкине Росію на десятки років назад. Майбутнє Росії у конкуренції зі своїми сусідами, але не у війні – вважають економісти, які підтримують "партію миру". Західний світ – це в десятки разів більше населення і у двадцять разів більша економіка. За найтрагічнішого сценарію він справиться зі всіма викликами, а перекриття російської труби – це крах Росії.
Про автора. Богдан Кушнір - письменник, журналіст, довголітній власний кореспондент "Молоді України" у Москві.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе