Гастромандри: перелік фермерських господарств на Львівщині, які варто відвідати
Щоби провести час на вихідні з користю, а заодно задовольнити свої гастрономічні уподобання, не обов’язково їхати у заморські краї. Достатньо лише знати, де саме на Львівщині можна скуштувати крафтових наїдків.
Еспресо.Захід зробив підбірку фермерських господарств, де можна самому побути в ролі сировара, спробувати равликів чи власноруч нарвати тропічних фруктів.
Сирні подорожі
Козяча ферма "Дві Катерини" з'явилася в карпатському селі Орів, потім переїхала в Тухлю. Тут вам запропонують дегустації різноманітних сирів (8-12 видів), екскурсії фермою та на гори Захар Беркут і Маківка, майстер-класи з виготовлення бринзи, а також приготування обіду з використанням лісових і пряних карпатських трав. І це ще не все - відвідувачі можуть спробувати самотужки подоїти козу і покататись верхи на конях.
Ще одна локація, де ви скуштуєте смачні молочні продукти, розташована у самому центрі бойківських верховин - селище Бориня, яке здавна відоме на всю Європу своїми сирами. Виготовляли їх німецькі колоністи і возили на продаж у Відень, Прагу та Париж.
У Борині розташована карпатська сироварня Комарницьких. Тут роблять "живий" сир "Бойківський", "Галицький", "Віденський" та бринзу, домашні йогурти, закваски, а також хліб та книші на дровах. До речі, в селищі та на його околицях збереглось чимало автентичних дерев’яних будиночків.
Ближче до Львова (а саме - неподалік Моршина і Трускавця) є ферма "Мукко". Тут відвідувачам продемонструють весь процес зберігання та визрівання сиру, що займає кілька місяців. Можна на власні очі побачити, як відбувається сироваріння та продегустувати різні види сирів й іншу продукцію. Екскурсії проводять щодня з 11:00 до 17:00 за попереднім записом.
У сімейній сироварні "Гарбузовий Рай" в селі Мильчиці можна не лише дізнатись, як виготовляється та зберігається сир, а й спробувати себе в ролі сировара! В екскурсії пропонують побачити весь технологічний процес виготовлення сиру. Ті ж, хто приміряє на себе роль сировара і виготовить свій власний сир, отримають сертифікати про проходження курсу сировара-початківця. Чекають тут також і на шкільні екскурсії: тривалість 2 години, вартість 200 гривень з особи, а мінімальна кількість дітей - 10 осіб.
Вишукані забаганки
Далі - гастрономічні екскурсії для ще більших гурманів французьких смаколиків. Ферма равликів "Волюта" розташована в селі Рудники Львівської області - тихому та затишному місці на березі притоки Дністра. Тут можна скуштувати равликів виду Helix Aspersa Muller, відомих також як 'petit gris' (маленький сірий). Цей вид равлика відомий особливим смаком і є улюбленою стравою в багатьох країнах Європи - Іспанії, Португалії, Італії. Після ознайомчої екскурсії відвідувачам пропонують спробувати делікатесне м’ясо равлика під різними соусами з келихом сухого вина.
Фото: volute.com.ua
Солодкі фрукти
Ну, і якщо вже мова зайшла про щось екзотичне, то недалеко біля Львові, у селі Липники, є ферма бананів. Вона так і називається: "Бананова ферма - Саджанці екзотичних фруктів та рослин". Відвідини ферми відбуваються лише за попереднім записом. Вартість квитка – 100 гривень, діти віком 3-8 р. платять пів ціни, а ще менші – можуть зайти безкоштовно.
Ягідний рай
"Файнаberry" - це фермерське господарство у селі Раковець. Тут з травня по листопад росте справжня, екологічна полуниця. Її можна замовити додому, передплатити (як газету) на рік, або назбирати на полі самостійно.
Збирати на полі - улюблене заняття гостей ферми. Вони кажуть, що зібрані власноруч ягідки - найсмачніші. На "Файнаberry" приїжджають сім’ї, компанії друзів, батьки з дітьми.
Нова локація від тих же власників - у селі Гончари. У справжному ФайнаBerryПарку росте полуниця, малина, лохина і лавандові поля.
До слова, про лохину. Фермерське господарство "Лохина" у селі Блищиводи пропонує відвідувачам назбирати смачну ягоду сорту Блюкроп. Вартість одного кілограму свіжозірваної лохини коштує 140 гривень.
Фото: Фермерське господарство "Лохина"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе