Екс-директор львівського Центру міської історії став пропагандистом Russia today
Тарік Амар і до того був відомим борцем з "етнонаціоналізмом в Україні", будучи "респектабельним" дослідником у США, та це не зашкодило тому, що він отримував нагороди від мера Львова Андрія Садового.
Про антиукраїнські висновки цього експерта на сторінці відвертих російських пропагандистів написав історик з Українського католицького університету Михайло Мартиненко, інформує "Еспресо.Захід".
"Був колись такий історик, Тарік Амар. Відомий у вузьких колах дослідник, особливо у тих, хто вивчає історію Львова в ХХ ст. Колись він був директором Центру міської історії (академічним директором Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові. – ред.). Працював у Колумбійському університеті в США. Писав статті та книжку про воєнний та повоєнний Львів, Голокост та пам'ять про нього. Можна сказати, був колегою по цеху (ключове слово - був). Як писав – питання інше", - зазначив історик.
Михайло Мартиненко додав, що у цього "дослідника" була не надто добра слава через неакуратність писання і роботи з джерелами та публічне хамство до колег, особливо до тих які його критикують:
"Ну і третій момент – надто серйозне захоплення "боротьбою з етнонаціоналізмом" в Україні. Чим далі – тим більше у нього з'являлось злоби, що от, мовляв, в Україні "фашисти"".
В якийсь момент Амар зник з радарів, зазначає дослідник з УКУ, про нього мало що було чути протягом останніх декілька років, окрім чуток, що кар'єра в Америці пішла під відкіс:
"Аж тут він з'явився, кілька місяців тому. В якості... "експерта" на "Russia today". Виявилось що широкого профілю: від ізраїльсько-палестинського конфлікту до британського флоту в Чорному морі. І от саме зараз, коли до російсько-українського кордону підтягуються все нові і нові ешелони та колони російських військ, готових за першим сигналом рушити в наступ на територію України, цей "дослідник" виписує на RT про "злочини Києва" проти (майже дослівна цитата) "слабких повстанців на Донбасі". За що Амару, звісно, заготовлений окремий казанок в пеклі".
Також Михайло Мартиненко робить висновок, що рано чи пізно кар'єра професійних "борців з етнонаціоналізмом" може скотитись саме туди – до рівня "експерта" в "RT".
- Нагадаємо, саме Центр міської історії у Львові був одним з ініціаторів перейменування площі Коліївщини у Львові. Ці дослідники вважають, що назва, якщо не у конфлікті, то у напрузі з тим, що площа перебуває у центрі єврейського кварталу. І тепер справа про перейменування за ЛМР "з боку якої є певне розуміння".
- Це й не дивно, адже саме з рук Андрія Садового у 2010 році Тарік Амар отримував відзнаку міста, яку, до речі, у 2018 році повернув Львові, принизивши громаду. Повернув з формулюванням: "Мені не потрібні нагороди від міста, в якому возвеличують Степана Бандеру, фашиста".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе