Дворічна дівчинка у Львові наїлася таблеток від підвищеного тиску
Батьки забили на сполох, коли побачили, що дитина тримає у руках блістер "Каптопресу". Ці ліки випадково залишив на дивані батько. Кілька пігулок були подрібнені, а в ротику малечі виднілись сліди від препарату
Про цей випадок повідомили у пресслужбі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, передає "Еспресо.Захід".
Як розповіла лікарям мама дівчинки, їхня донечка з народження гіперактивна. Все її цікавить і все хоче скуштувати на смак. Тож батьки ховають від Юліани й медикаменти, й засоби побутової хімії. Але того дня у батька піднявся кров'яний артеріальний тиск. Чоловік прийняв ліки та вийшов з кімнати, забувши покласти блістер в аптечку. Коли мама побачила в руках дитини подрібнені таблетки, відразу викликала "швидку". Малечу з підозрою на отруєння гіпотензивними засобами ушпиталили в реанімаційне відділення ЗУСДМЦ.
Медики стабілізувати стан маленької пацієнтки та провели комплекс дезінтоксикаційних заходів, зокрема промили їй шлунок і поставили крапельницю. За словами дитячого анестезіолога Центру Павла Бодака, дитина почувалася добре, проявів гіпотензії у неї не було, тож її в задовільному стані перевели в педіатричне відділення.
У лікарні маля пробуло два дні. Оскільки сім'я вчасно звернулася за кваліфікованою допомогою, вдалося уникнути токсичного впливу медикаменту. Клінічні симптоми отруєння у дівчинки не розвинулися.
Педіатр-гастроентеролог ЗУСДМЦ Ірина Лошак пояснює, що головною небезпекою при отруєнні гіпотензивними засобами є різке падіння артеріального тиску та порушення гемодинаміки. Тому батькам слід бути дуже уважними й не залишати ці та інші ліки у доступних для дітей місцях.
"Наслідки від отруєння лікарськими засобами можуть бути різними — від легких і до летальних. Залежить, який препарат спожила дитина та в якій кількості, – каже лікар. – Це також стосується й мийних засобів (прального порошку, рідкого мила, відбілювача, ацетону), засобів гігієни, антисептиків і таблеток від шкідників (тарганів, молі, комарів) тощо".
Щороку в лікарню, де діє токсикологічний центр, госпіталізують близько 50 дітей різного віку, які отруїлися ліками. Ірина Лошак зауважує, що в холодну пору року частішають випадки отруєння парацетамолом, який застосовують при лихоманці у дітей.
Медики нагадують: якщо хтось у родині приймає "серцеві" ліки, гіпотензивні препарати, психотропні чи заспокійливі засоби, необхідно подбати про те, щоб дитина не мала до них доступу. Батьків підлітків закликають розмовляти з дітьми про небезпеку безвідповідального вживання ліків з реклами, наприклад, сумнівних засобів для схуднення чи заспокійливих, й застерегти їх від участі в ризикованих челенджах у соцмережах, які передбачають вживання великої дози медикаментів.
За невідкладної ситуації лікарі закликають звертатися у приймальне відділення, яке працює цілодобово.
- На Рівненщині ціла сім'я потрапила до лікарні з отруєнням чадним газом
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе