Хорватські воїни навчають українських ветеранів ментально розвантажуватися за допомогою дайвінгу
Хорватські воїни навчають українських ветеранів розвантажуватися ментально завдяки дайвінгу та водному спорту
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Хорватські воїни навчають українських ветеранів розвантажуватися ментально завдяки дайвінгу та водному спорту в межах спільного проєкту України та Хорватії "Ресоціалізація українських ветеранів: рівний-рівному".
З 7 до 14 травня у Львові та області відбудеться 2-й етап проєкту, учасниками якого стануть 16 українських ветеранів
Зокрема, для учасників запланували низку активних заходів та психологічних тренінгів:
- 7-8 травня: занурення з аквалангом у басейні та звітування психологів про роботу, попередньо проведену з учасниками проєкту (ветеранами)
- 9 травня: стрільба з лука та зустріч з Зораном Комаром, який був головним психологом Збройних сил Хорватії.
- 10-12 травня: водні види спорту (каяки, SUP дошки, човен-дракон), риболовля, дартс. Вечірня програма: спілкування та лекції від психологів.
Важливість такої ініціативи
Через війну ресоціалізація ветеранів є дуже важливою. Хорватія має чималий досвід допомоги своїм ветеранам, і їхній досвід цінний для України, тому його переймають. Благодійний фонд "Незламні" вже розпочав цей процес у спільному проєкті з Хорватською асоціацією ветеранів та інвалідів (HRVI Nemo). Як відзначають у ЛМР, , згідно з відгуками учасників, є чудові результати.
- 92% учасників відзначили покращення стану здоров'я. В середньому, оцінка фізичного стану зросла з 5,4 до 8,3 (за 10-бальною шкалою), що відповідає покращенню на +54%.
- 92% учасників відзначили покращення психологічного стану. В середньому, оцінка психологічного стану зросла з 4,9 до 8,8 бала, що відповідає покращенню на +80%.
Цей проєкт ініціювали і запустили у вересні 2023 року в місті Савудрія на березі Адріатичного моря (тоді взяли участь 9 українських ветеранів) – за підтримки уряду Хорватії, Міністерства у справах ветеранів України, Львівської міської ради та приватних благодійників.
"Ми прагнемо створити мережу ветеранів, які зможуть залучати інших до різних ресоціалізаційних заходів. Основна мета проєкту – збільшити кількість ветеранів до 500 на рік, щоб забезпечити їм гідну ресоціалізацію. Ми віримо, що наш проєкт створить мережу рівних наставників ветеранів", – додав виконавчий директор благодійного фонду UNBROKEN Олександр Кобзарев.
- Капітан ЗСУ Ігор Крупнов, який втратив обидві ноги на війні, став першим в Україні пацієнтом, якому протези вживили безпосередньо у кістки. Ми розповідали, як живе чоловік сьогодні.
- Актуальне
- Важливе