Допомагати армії мандруючи: у Львові популярну туристичну компанію перетворили на волонтерський центр
Починаючи з другого дня повномасштабної війни туристична фірма "Відвідай" стала потужним волонтерським центром. Відтоді й до сьогодні тут готують пакунки на передову для українських військових, перераховують для ЗСУ чималі суми, а зараз ще й відновили туристичний бізнес, 50% з якого відраховують на армію. Обіцяють працювати в такому форматі аж до перемоги
"Еспресо.Захід" поспілкувався з менеджеркою туристичної компанії "Відвідай" Марією Касьяновою про те, як вдається поєднувати бізнес і волонтерську роботу.
Чоловік Марії з перших днів повномасштабної війни у Нацгвардії воює з окупантами, а вона з колегами невтомно допомагає йому в тилу. Розповідає, що кожен їхній працівник чекає когось із рідних з фронту, а в деяких колег на війні по декілька близьких – і сини, і зяті, і чоловіки водночас.
Робота в тилу триває безперервно
"Розуміємо – наше основне завдання постійно допомагати. З часом побачили, що можемо робити все – зібрати гуманітарну допомогу, возити, готувати, поселяти. Зараз робота у плані туризму теж скерована включно на те, аби ми могли допомагати стільки, скільки буде потрібно. Добре, що бізнес потрошки починає відновлюватись, люди хочуть емоційно розвантажитись і вирушають мандрувати. Тим паче, що зараз така гарна квітуча пора. Крім того вони приносять користь не лише собі, але й нас. Бо половину нашого прибутку з екскурсій перераховуємо на ЗСУ", – каже пані Марія.
До слова, на четвертий день повномасштабного вторгнення РФ турфірма "Відвідай" перерахувала 100 тисяч гривень на рахунок ЗСУ, згодом передали 95 тисяч для купівлі автомобіля, тепер щоденно докладають кошти для придбання військового спорядження – бронежилетів, оптики тощо.
У перші дні війни про тури думати ніхто не міг, а тому відразу почали метикувати, де найперше потрібна допомога. Марія пригадує, що ні вона, ані ніхто інший з її колег не мав і гадки виїжджати чи тікати. Натомість вирішили перепрофілюватись і відкрили волонтерський штаб на базі офісу.
"На перших порах допомога була різноманітною. Почали сортувати ліки, засоби гігієни, продукти харчування, пакувати пакунки солдатам на передову, бо щодва чи щотри дні відправляють фури з допомогою для військових. Гуманітарка, яка приходила з одягом, – її також сортували, не викидали нічого. Із зимових светрів пороли нитки, аби потім в'язати для наших захисників шкарпетки. У перші тижні війни зібрали 9 тисяч банок для тушонки – приносили знайомі і наші туристи", – перелічує види волонтерських робіт Марія Касьянова.
Також у "Відвідай" розпочали цілу сушильну кампанію. Тут від 10 ранку і до пізнього вечора працює безперервно 12 сушарок для фруктів і овочів. Їх чистять, ріжуть і сушать, готуючи заправки для борщів чи інших страв.
Читайте також: Перерахували на ЗСУ 100 % доходу : львівський бренд "На дереві" допомагає українським військовим
Змінили історичні локації на передову
"Відвідайці" не обмежилися роботою в тилу – їздять на передову, на полігони й у військові частини, куди також привозять харчі й іншу гуманітарну допомогу.
"Особисто передавали допомогу на 95-ту, 72-гу, 24-ту бригаду в Бахмут, Первомайськ.Особисто для мене великим досягненням було те, що ми передали нашим хлопцям і співробітникам у Лисичанськ. Передавали у житомирський пологовий будинок одяг для немовлят і породіль. У Сумській ОТГ планували створити новий туристичний маршрут в їхньому регіоні. Але так сталось, що ми познайомились з ними в січні й не встигли запустити цей проєкт. Під час війни почали співпрацювати в іншому напрямку – волонтерському. Мали можливість допомогти медикаментами київському госпіталю", – веде далі жінка.
Вона зізнається, що, попри успіхи в допомозі великій кількості людей, часом буває дуже важко емоційно. Один із чи не найважчих моментів був тоді, коли доводилося зустрічати і поселяти стареньких немічних людей з евакуаційних поїздів.
Читайте також: Автослюсарі, що рятують життя військовим: львівський автосервіс безкоштовно лагодить машини для фронту
"З нами зв'язалася лікарка з Франківська, яка допомогла з евакуацією людей з гарячих точок. Це були люди похилого віку у важкому фізичному і емоційному стані переважно з будинків для літніх людей, які не мали родичів. Ми їх тут у Львові зустрічали, організовували швидкі допомоги, інвалідні візки, займалися логістикою. Наші працівники на вокзалі зустрічали їх, садили в автобуси, збирали солодощі на перекус. Це надзвичайно складні емоційні моменти в нашій волонтерській роботі".
Щоденно в туристичній компанії "Відвідай" волонтерять і працюють 15 людей. Навіть незважаючи на те, що нині мандри користуються не такою великою популярністю, як до війни, охочих вистачає. Тим більше, що ціни на поїздки не піднімали, хоча вартість пального зросла і його тепер складно купити.
Тому, якщо ви хочете відпочити, цікаво і весело провести час у чудовій компанії гідів – замовте собі пізнавальні тури у "Відвідай". Паралельно з релаксацією в такий спосіб можна ще й допомогти ЗСУ.
Довідково
Туристична фірма "Відвідай" двічі ставала найкращим туроператором України. У сфері туризму вона працює вже 13 років і за цей час організували 7000 мандрівок для майже чверті мільйона людей. "Відвідай" пропонує 320 регулярних турів Україною та відпочинок на будь-який смак і гаманець.
"Еспресо.Захід" продовжує проєкт, у якому розповідає, як львівський бізнес допомагає внутрішньо переміщеним особам і Збройним Силам України боротися проти російських загарбників.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе