Діабетиків Львівщини закликають якнайшвидше записатися на прийом до ендокринолога
Це потрібно, аби лікар склав план лікування і пацієнту не довелося щомісяця ходити по рецепт на інсулін.
Таку інформацію озвучив під час пресбрифінгу директор КНП ЛОР "Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний ендокринологічний центр", експерт департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з ендокринології Юрій Вендзилович, передає "Еспресо.Захід".
За його повідомленням, з 1 жовтня змінилася видача рецептів на інсулін для пацієнтів із цукровим діабетом. Якщо раніше такі рецепти виписували в паперовому вигляді лікарі-ендокринологи, то тепер цю процедуру адмініструє Національна служба здоров'я України. Інсуліни видаватимуть за електронним рецептом, виписати який може сімейний лікар. Для цього пацієнти, які хворіють і потребують інсуліну, мають звернутися до лікаря-ендокринолога.
"Оскільки лікарів-ендокринологів є обмаль, а пацієнтів – багато (у Львівській області – близько 12 200), їм варто вже від сьогодні починати реєструватися на прийом до лікаря-ендокринолога для того, щоб той склав план лікування, де буде вказано тип інсуліну та його доза. Протягом наступних візитів цей пацієнт може звертатися до сімейного лікаря, який виписуватиме рецепт згідно з планом лікування, що його складе лікар-ендокринолог", – розповів Юрій Вендзилович.
У чому вигода пацієнта?
"Йому не доведеться їхати з далекого села чи міста до ендокринолога, за 30 км від дому. Він може звернутися до сімейного лікаря, з яким у нього укладена декларація і який зобов’язаний виписати йому рецепт на інсулін, та отримати цей інсулін у будь-якій аптеці за місцем проживання, яка має угоду з НСЗУ. Раніше, якщо ендокринолог мав близько 200 пацієнтів, то вони мусили щомісяця звертатися до нього по рецепт. А зараз можна зателефонувати сімейному, повідомити, що у вас закінчується інсулін, він зареєструє рецепт в електронній медично-інформаційній системі – і на ваш телефон надійде набір цифр. З цим кодом можна звернутися в будь-яку аптеку на території України, яка уклала угоду з НСЗУ (наприклад, якщо ви поїхали у відрядження чи перебуваєте десь на відпочинку), і вам видадуть той інсулін, якого ви потребуєте", – пояснив експерт департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з ендокринології.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе