Еспресо. Захід
Ексклюзив

День велосипеда: яка ціна хорошого ровера і як за ним доглядати. Репортаж з веломайстерні

Юрій Мартинович
3 червня, 2022 п'ятниця
12:23

Сьогодні, 3 червня, відзначають Всесвітній день велосипеда

У Львові, напевно, чи не кожен велосипедист, який часто користується своїм двоколісним транспортом, знає про веломайстерню-магазин "Cobran bikes", що розташована на вул. Шевченка, 120. Тут ровери отримують не лише належний догляд, але часто їх дійсно таки "реанімують", щоб вони далі возили своїх власників. Керує майстернею-магазином Антон Канюк, колишній велогонщик, який знає майже все про велосипеди, тому може вирішити чи не будь-яку проблему пов’язану з двоколісним транспортом.

"Еспресо.Захід" поговорив з Антоном Канюком про справу його життя, наскільки львів’яни просунуті в користуванні велосипедами та про те, як обрати свій ровер.

Велогонщики щороку накручують педалями мінімум 30 тис. км

Із 10 років велосипед став для Антона його найкращим другом. Адже мама Антона – тренерка з велоспорту. Довгий час він був велогонщиком, брав участь у комерційних змаганнях. А для цього треба щороку обов’язково проїжджати від 30 тис. км, щоб бути у формі! Однак у певний момент часу Антон зрозумів для себе, що не хоче змагатися за перші місця, а краще допомагатиме людям, які рухаються до медалей. Зокрема, своїй дружині Анні Нагірній, яка є професійною велогонщицею та чемпіонкою Європи. До того ж, його син з трьох років самостійно навчився їздити на велосипеді, тому, можливо, в майбутньому теж захоче займатися цим непростим спортом.

"Багатьом спортсменам у дитинстві "ламають" спортивне життя, коли змушують займатися спортом. Європейський принцип абсолютно інший. Там вчать спортсменів передусім займатися спортом собі в насолоду. У нас же юнаків змушують їздити по медалі, по перемоги. Але ти маєш хотіти цього, це не має бути так, бо комусь воно потрібно, інакше швидко перегоряєш. Багато спортсменів зав’язують зі спортом через цю неправильну систему. Раніше мріяв про перемогу на "Тур де Франс", але дійшов до думки, що краще я буду допомагати спортсменам перемагати, зокрема, ділячись своїми знаннями про велосипед", - розповідає Антон, лагодячи черговий велосипед у своїй майстерні.

Люди пересідають на велосипед тоді, коли бензину немає, ціна на пальне не дуже стимулює

Вісім років тому, коли Росія почала війну проти України, Антон Канюк переїхав з Кропивницька (тоді ще Кіровограда) до Львова. Тут він започаткував свій бізнес і зробив собі ім’я у Львові.

"Нещодавно заходив міський голова Львова, шукав нове м’яке сидіння для велосипеда, – каже Антон і додає, що інтерес львів’ян до велосипедів прямо пов'язаний з загальним фінансовим становищем в країні. – Якщо ситуація в країні нормальна, тоді купують велосипеди. Коли фінансові можливості стають гіршими, ровер стає непотрібним. Зараз бензин подорожчав і люди почали витягати свої старі велосипеди. Але сказати, що через це почали більше купувати їх, я не можу. Так, люди більше активізувалися, коли бензин просто зник із заправок, але не від того, що його ціна злетіла догори, а тому, що не було чим добиратися на роботу. Так само було з коронавірусом. Коли все обмежили, тоді люди згадали про свої велосипеди".

Стосовно інфраструктури, то за словами Антона, безумовно, кількість велодоріжок впливає на бажання пересісти на велосипеди.

"Наприклад, у Німеччині поширена практика, коли люди приїжджають машиною, але дістають з неї свій розкладний ровер, щоб заїхати в центр міста, а не стояти в заторах. У Львові теж такі з’являються. Я за те, щоб у Львові обмежили рух транспорту в центрі міста. Львів у центральній частині має вузькі вулички, які апріорі викликають затори. А обмеження стимулювало б людей більше користуватися велосипедами, скутерами чи чим завгодно, аби не машиною. Особисто я щодня на велосипеді їду з Рясного на роботу", - каже він.

Перш, ніж купити ровер, треба добре подумати, де і як часто ним будете їздити

Фахівець наголошує, що на загал українці мало знають про велосипеди, і від цього багато проблем.

"Людям важко зрозуміти, що в місті треба користуватися міським велосипедом, а не гірським чи шосейним. Спершу треба себе запитати, для чого вам велосипед? Тобто, де ви будете ним їздити, як часто. Багато людей купують гірський велосипед, думаючи, що зможуть ним всюди їздити, що на ньому буде "м’якше". Однак це не так. У місті має бути простий, але зручний ровер з малою кількістю передач, щоб ви лиш раз на рік заїхали на плановий огляд. Звісно, якщо ви щодня катаєтеся, тоді доведеться частіше заїжджати у веломайстерню".

Звичайний велоланцюг виїжджає близько 2 тис. км

Найчастіше у велосипедах ламається трансмісія. У середньому звичайний велоланцюг виїжджає 2-3 тис км. Ланцюги бюджетних роверів – 1 тис. км.

"Є правила користування ровером, треба змінювати ланцюг. Але коли періодично його змінюєш, то все інше по трансмісії не треба рухати. Люди цим нехтують, не знають. Їде, та й їде. Потім приїжджає до мене - а там немає нічого живого. Коли раніше міг поміняти просто ланцюг, то зараз треба всю трансмісію. Тоді в людей фінансовий шок. Це як мастило в автомобілі: можна його не змінювати, але потім доведеться одночасно поміняти половину двигуна", - пояснює веломайстер.

Антон Канюк каже, що 50% велосипедів зроблені для того, щоб людина мала задоволення від періодичного катання на них. Тому більшість велосипедів не розраховані на посилену експлуатацію.  

"Потрібно не пропустити той момент, коли для вас "просто поїздити" стає вже щоденною рутиною. Бо тоді звичайний велосипед дуже швидко починає ламатися. Я всім кажу, що з роверами треба вміти еволюціонувати, не ремонтувати без кінця краю старий дешевий велосипед, який вже не витримує навантажень, а придбати новий і насолоджуватися своїми мандрівками. Українці дуже прив’язуються до своїх речей і можуть десятками років тримати старі велосипеди. У мене був такий клієнт, який працює в "Глово". Він витягнув свій старий дешевий велик і почав на ньому працювати. Але той постійно ламався і він щодня заїжджав до мене на якийсь ремонт. Хоч мені, звісно, вигідно, мати таких клієнтів, але я чесно йому постійно пояснював, що він усі гроші, які заробляє, витрачає на ремонт, а простіше один раз купити хороший велосипед і не мати ніяких проблем. Десь за місяць він скористався порадою, купив у мене новий велик, кілька днів не приїжджав, а коли приїхав, то лиш для того, щоб обійняти і подякувати, бо нарешті відчув різницю. Люди, які купують у мене ровери, на ремонт не приїжджають, хіба на планові огляди".

Хороший велосипед коштує від 10 тис. грн

Зараз велосипеди, ціна-якість яких є хорошою, коштують від 10 тис. грн, хоча ще недавно така ціна була від 8 тис. грн. Тобто добрі ровери обійдуться в районі від 300 доларів. Якщо ви купуєте ровер до 200 доларів, то це підробка і найближчим часом вам доведеться міняти ту чи іншу деталь. Якщо говорити про дитячі велосипеди, то вони дешевші, коштують від 100 доларів.

"Сезон ремонтів-продажів велосипедів починається з першим потеплінням, у лютому-березні й іде "хвильками" аж до осінньо-зимового похолодання. У середньому щодня ремонтую та оглядаю 10-15 роверів. Натомість продаю дуже по-різному. Буває, що тиждень ніхто не купує, а буває, що за день чотири продаю. Дуже часто купують дітям на день народження, а потім і собі батьки вирішують придбати, щоб з дітьми кататися, а не бігати за ними. Я продаю ровери, придбані в перевірених постачальників, які напряму замовляють їх на фірмових заводах . В Україні не виготовляють велосипедів. Більшість роверів у світі виготовляють у Китаї. Там роблять і дуже хороші велосипеди, і всі можливі підробки. Людям без досвіду буває складно відрізнити якісний ровер від неякісного, часто купують просто через колір, не вникаючи, що там всередині".

Також майстер каже, що придбати електроровер – це не дуже хороша ідея, особливо для кур’єрів. Адже вони часто ламаються, загоряються і становлять небезпеку для інших через свою більшу масу і велику швидкість. Такі велосипеди навіть велосипедами не є, ви не берете участі в крутінні педалями. Для прикладу, в багатьох країнах Європи їх називають електроскутерами, адже вони можуть розвивати швидкість до 50 км.

"Оптимальний варіант – це електроровер із системою "асистент". Ти крутиш педалі, датчики розуміють, яку швидкість тобі треба, і допомагають їхати. Це вже велосипеди, бо потребують сили твоїх ніг. Вони зручні для тих, хто хоче швидко добратися до роботи і при цьому не спітніти", - пояснює.

Поїздки на велосипеді допомагають не лише підтримувати тіло у формі, а й тренувати око

Для Антона велосипед – це унікальна річ, навіть стиль життя, тому він точно не планує зав’язувати з крутінням педалями.

"З велосипедом у мене особливі стосунки. Був період, коли після закінчення кар’єри я просто не міг і не хотів більше їздити на велику, бо мав сильну апатію до цього. Але з часом цей депресивний стан минув, зараз я щодня з задоволенням долаю певну відстань на велосипеді. До того ж, мандрівки на велосипеді не лише приємні, а й корисні для здоров’я. Ясно, що крутіння педалей підтримує ваше тіло у формі. Але також дізнався від одного клієнта, що це дуже корисно для зору. Про це мені розповів стоматолог. У них через особливості професії зір з часом починає втрачати концентрацію. Цьому стоматологу порадили більше їздити на велосипеді, бо коли ти за кермом авто, то око постійно перенапружене, а от за кермом ровера швидкість руху менша, око тренується, фокусується, помічає всі кольори, перепади тощо. Тому велосипед – це дуже корисна штука у всіх сенсах".

  • Нагадаємо, львівська велосипедистка потрапила у п’ятірку найкращих спортсменів за підсумками Ліги чемпіонів 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.44
    Купівля 39.44
    Продаж 39.93
  • EUR
    Купівля 42.24
    Продаж 42.97
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
28 квітня
14:08
трамвай у Львові
Через горе-паркувальника у центрі Львова паралізований рух трамваїв
13:57
Чемпіонат світу з черліденгу
Черлідерка зі Львівщини потрапила у четвірку найкращих на чемпіонаті світу
13:34
У Вербну неділю у Львові закриють Lviv Jazz Days
13:10
лавина
Туристам радять утриматися від походів у високогір'я через можливе сходження лавин
12:48
Ексклюзив
"Джереґеля. ВеснянОчки"
У Львові у Першому театрі провели ритуал перемоги весни
12:25
Тиса
Ймовірно, тікали з України: прикордонники знайшли у Тисі двох загиблих чоловіків
11:59
Свічка пам'яті
На Львівщині померла слідча Ірина Бараняк
11:39
прикордонний контроль, перетин кордону
Скільки людей перетнули західний кордон України 27 квітня
11:18
сили ППО
На Хмельниччині ППО збила російський безпілотник
10:56
пожежа на Рівненщині
На Рівненщині вогнеборці ліквідували пожежу у житловому будинку
10:24
свічка
У двох громадах Волині повідомили про загибель військовослужбовців
09:58
команда регбі Львівщини
Львівські "Левиці" здобули перемогу у першому турі чемпіонату України з регбі
09:37
кордон, черги
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 28 квітня
09:17
сонце_відпочинок
Погода на Львівщині та в інших західних областях України: прогноз синоптиків на сьогодні, 28 квітня, і завтра
08:58
акція Благодійна верба
Християни східного обряду святкують Вербну неділю: звичаї та традиції свята
08:30
Огляд
Надихнув Жуля Верна на готичний роман: історія й легенди таємничого Невицького замку
2024, субота
27 квітня
21:24
Рух - Верес
Львівський "Рух" переграв "Верес" із Рівного
20:58
загинув свічка
Під час бойових дій на Луганщині загинув військовий з Рівненщини Андрій Колодязний
20:36
збите оленя
У середмісті Хмельницького автомобіль збив молоде оленя
20:01
Фортеця у Кам'янці-Подільському
У Кам'янці-Подільському офіційно відкрили туристичний сезон
19:40
Інтерв’ю
полк "Рейнджер"
"Дрони – це свого роду азарт": сержант служби БПЛА штурмового новоствореного полку "Рейнджер"
19:17
Ліза Паус та Андрій Садовий
До Львова приїхала міністерка у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок та молоді Німеччини
18:54
Огляд
Сонце
Погода Львів: прогноз синоптиків на сьогодні 27 квітня, завтра, тиждень
18:28
Змагання з веслування
Волинянин став призером чемпіонату Європи з академічного паравеслування
17:52
У Львові відкрили меморіальну таблицю Радковцю
У Львові відкрили меморіальну таблицю відомому краєзнавцю та культовому гіду Радковцю
17:21
свічка_скорбота
На війні з окупантами загинув 21-річний франківчанин Андрій Василик
16:59
ФК "Карпати"
Львівські "Карпати" повернулися до Української прем’єр-ліги
16:35
пікапи для ЗСУ
Британські волонтери привезли на Львівщину для українських військових пікапи
16:02
ФК "Минай"
ФК "Минай" покинув останнє місце УПЛ, перегравши "Чорноморець"
15:38
винесення стягів військових та оборонних структур України у Львові
У Львові день міста відзначили винесенням стягів військових та оборонних структур України. Фото
15:15
ухилянти
На Буковині затримали чоловіків, які намагалися виїхати до Румунії на старій "буханці" за 9 тис. євро
14:50
ЗСУ генштаб війна з Росією
На сході України волинські бійці підрозділу ударних безпілотників атакували ворожу бойову машину піхоти
14:21
фортифікації на Волині
Прем'єр-міністр Шмигаль перевірив зведення фортифікаційних споруд на Волині
13:51
пошук пенсіонера
Прочісують ліси та сусідні села: на Рівненщині розшукують пенсіонера
13:17
mini EdCamp Lviv
У Львові зібрались понад 200 українських педагогів на освітні обговорення
12:44
На Львівщині унаслідок потрійної аварії постраждали троє людей
На Львівщині унаслідок потрійної аварії постраждали троє людей
12:18
Скандал із затриманням харківського волонтера на Львівщині. Що кажуть у ТЦК та ГО
Скандал із затриманням харківського волонтера на Львівщині. Що кажуть у ТЦК та ГО
12:05
Оновлено
Львів, архтектура та скульптура
Куди піти у Львові із 22 по 28 квітня: Lviv Gallery Weekend
11:31
Оновлено
ДТП зі швидкою ша Прикарпатті
На Франківщині у ДТП перевернулась швидка: постраждали лікар та фельдшер
10:29
ДТП
Біля Львова сталася ДТП з потерпілими
Більше новин