День Політехніки: в одному з найбільших університетів країни започаткували нову традицію
Сьогодні, 7 березня, у Національному університеті "Львівська політехніка" започаткували нову традицію ― День Львівської політехніки
"Еспресо.Захід" побував в університеті і дізнався про цікавинки цього свята.
За понад два століття сформувалось багато традицій, на яких виховано не одне покоління студентів. Та, досліджуючи історію університету, дослідники відкривають чимало нового.
Керівник Центру промоції Львівської політехніки, історик Андрій Павлишин розповів, що дата святкування Дня Політехніки не є випадковою, адже про це свідчать давні документи, які зберігаються в Центральному державному історичному архіві України у Львові.
"Ці документи також є зокрема у фонді № 146 Галицького намісництва та Загального Урядового, Фінансового і Придворного архіву Австрії у Відні. У них зазначено, що витоки Національного університету "Львівська політехніка" сягають часу створення у Львові Цісарсько-королівської реальної школи на підставі резолюції австрійського імператора Франца І, виданої в Мілані 7 березня 1816 року", ― каже Андрій Павлишин.
Впродовж дня в університеті відбувалося чимало цікавих заходів. Зокрема, для студентів організували квест, заховавши в певних місцях призи, які треба було знайти відповідаючи на питання у сторіз інстаграму закладу.
Крім цього, для всіх охочих провели екскурсію найвідомішими місцями університету. Студенти змогли дізнатися багато нового про актову залу, музей університету, залу Захарієвича та інші принади Політехніки.
Також ректор, проректори, директори інститутів, працівники кафедр і студенти Львівської політехніки долучилися до флешмобу "Приходь в політехнічному".
У межах відзначення Дня Львівської політехніки Центр промоції представив банерну виставку, приурочену до важливих дат формування університету.
Читайте також: Вперше в історії Політехніки: у Львові китаєць захистив кандидатську дисертацію українською
"Цей день ми наповнили подіями, завдяки яким кожен політехнік зміг дізнатися багато цікавого і цінного про свою Alma-mater. Адже тепер, в час, коли ми переживаємо виклики війни, особливо важливо формувати спільноту, об’єднану цінностями, яка вболіває, щоб Львівська політехніка не лише вистояла, а розвивалася і була тим місцем, де молодь зможе реалізувати всі свої таланти та втілити задуми, пов’язані з обраним фахом", - наголосив ректор Львівської політехніки Юрій Бобало.
Додамо, що Львівська політехніка — одна з найдавніших академічних технічних шкіл Європи. На сьогоднішній день тут навчаєшся понад 30 тис. студентів.
- Нагадаємо, з нагоди Дня дизеля у Машинній залі Львівської політехніки (вул. Устиновича, 5) провели для школярів тематичне дійсно "День дизельного двигуна".
- Актуальне
- Важливе