Dance with Ukraine: як танцівниці-йогині допомагають ЗСУ завдяки мистецтву
Нещодавно в Берліні відбувся благодійний концерт на підтримку воїнів України "Dance with Ukraine", який провели танцівниці-йогині
Концерт організували завдяки Українській федерації танцю, яку очолює Наталія Моголівець (родом із Києва, останні 14 років проживає у Львові). Вона сповідує філософію розвитку людини через танцювальне мистецтво. Крім танців, Наталія ще й учитель йоги в Українській федерації йоги. Також від початку повномасштабної війни вона займається волонтерством.
Фото: facebook.com/mogolivets
"Еспресо.Захід" поспілкувався з Наталією про благодійний захід "Dance with Ukraine", що відбувся 6 серпня і завдяки якому вдалося зібрати кошти на пікап для 228-го батальйону 127-ї бригади Сил територіальної оборони міста Харкова. Це не перша і не остання благодійна акція, яку організовують танцівниці-йогині.
Наталіє, розкажіть спершу про себе. Як давно займаєтеся танцями і йогою? Чому вирішили це поєднати?
Мені 39 років і з шести я танцюю. А йогою почала займатися у 19. Практикуючи йогу, познайомилася з йогами, які також танцюють або хотіли б навчитися цього. Подумавши про це, вирішила трішки поміняти уявлення людей. Бо для багатьох танці – це щось таке, чим займаються лише професіонали, які танцюють із дитинства і це їхня професія. Однак ми почали формувати свою цікаву спільноту людей, які практикують йогу і водночас їм подобається вивчати різні напрямки танців: фламенко, індійські, повітряна акробатика на кільці та полотні, пол денс, хіп-хоп, аргентинське танго, трайбл фʼюжн белі денс, хай хілс, сальса, кізомба, бачата, стріп-пластика, афро, східні танці, booty dance та інші. До нас приходять у зрілому віці й відкривають для себе світ танцю. Наші учні використовують танець як практику, яка допомагає їм перевтілюватися в різні образи і проживати нові стани та емоції, звикати до публічності та уваги, вчитися насолоджуватися чуттєвістю та красою тіла, займатися тілесним здоров’ям, танцюючи у приємній атмосфері. Вони навчаються подобатися людям та нести красу.
Але головне, що всі ці люди теж практикують йогу. У нашій організації всі інструктори танцю активно займаються йогою.
Ми також робимо концерти. Глядачі, які дивляться на наших танцівниць на сцені, не можуть інколи здогадатися, що це прості любителі. Бо номери на високому професійному рівні. Це дивує, адже у своєму житті це звичайні люди: фінансисти, філологи, культурологи, керівники власних бізнесів, бухгалтери, маркетологи, перекладачі, юристи та інші, які приходять у вільний час і танцюють та займаються йогою.
Фото: facebook.com/mogolivets
Як виникла ідея провести благодійний концерт у Берліні?
До війни і до ковіду у нас була традиція кожного серпня робити великий концерт. Це були великі спільні концерти всіх інструкторів танцю з України, які є частиною нашої федерації танцю. Цього року вирішили, що обов’язково маємо провести такий для допомоги нашим військовим. Бо війна стосується кожного українця, в мене майже всі мої брати на війні, чоловіки й хлопці наших дівчат також воюють. Цей концерт був першим за останні чотири роки.
Ми волонтерили й до цього. Збирали кошти на індивідуальні польові аптечки. Коли почалася повномасштабна війна, пів року всі наші зали були відкриті для вимушених переселенців. У Львові щодня сотня людей жили в них. Ми готували людям їжу і прали постіль. У ті перші тижні потік переселенців був дуже великий, тому не займалися танцями і йогою в наших залах. Потім вирішили, що хочемо ще якось допомогти, що завдяки танцям можемо зібрати кошти на потреби військових.
Чому обрали Берлін і як пройшов захід?
Так сталося, що дуже велика команда наших танцівниць-йогинь – із Харкова. Коли почалися обстріли, перші два місяці вони сиділи в підвалах метро. Потім вирішили кудись переїхати. Багато з них опинилися саме в Берліні. Цього року вони вже відновили свої танці й Берлін став їхньою новою базою. Тому зараз найбільше представниць нашої спільноти саме у Львові та Берліні. Крім цього, маємо зали ще в Києві, Одесі та Харкові (один постраждав від обстрілів). До Львова всіх викликати було страшно, та й через повітряні тривоги складно з організацією. Вирішили, що безпечніше буде зібрати людей у Берліні і провести там благодійний концерт для України, який назвали "Dance with Ukraine". Планували влаштувати його ще у квітні, однак змогли знайти приміщення, за яке не треба було платити, лише на серпень. Власник локації для культурних заходів Musikbrauerei погодився допомогти нам на волонтерських засадах. До речі, це дуже цікаве й старе приміщення, яке раніше використовувалося для пивоварні, а у часи Другої світової слугувало бомбосховищем.
Перед концертом ми провели також освітній захід. У нашій спільноті багато сексологів, які навчають людей sexual education. Зокрема, Юлія Ярошенко розвиває проєкт Sex.Prostir. Понад сотня людей відвідали лекції 6 лекторів і також донатили гроші на спільну банку для воїнів. Перед тим такий самий захід провели у Львові.
Фото: facebook.com/mogolivets
Стосовно концерту, то він тривав 1,5 години. 70 наших учасниць продемонстрували 17 танцювальних номерів. Понад 400 людей відвідали концерт. У програмі були різні танці: східні, повітряна акробатика, та здебільшого хай хілс.
Фото: elena_zakh_
Крім концерту, ще відбувся благодійний продаж еротичних картин художниці Вікторії Процюк та еротичних фотографій фотографки Катерини Українець. Також був показ колекції одягу від модельєрки Марії Кулієвої, яка створила його під час війни і презентувала в Берліні.
Фото: elena_zakh_
Яка реакція німців, який фідбек, і скільки коштів вдалося зібрати?
Берлін дуже відкритий до різних культурних заходів, почули багато слів підтримки. Місцеві донатили, купували картини, фото й одяг. Але в цілому фідбеки були різні, деякі навіть неочікувані. Наприклад, німецькі дівчата дякували нам за жіночі чуттєві танці, бо кажуть, що в Європі жіночий танець вимирає, стає все більш чоловічим і менш жіночним. Така от, виходить, освітня місія в нас ще була.
Фото: elena_zakh_
У Німеччині нас підтримали й надали безплатно зали для всіх наших заходів. За що ми дуже вдячні. Відчуваємо, що Німеччина з нами в нашій війні з терористичною державою. Чули різні відгуки про волонтерство. Деякі люди думають, що все вирішується тільки у великих кабінетах, а прості люди не можуть впливати на хід подій. Однак для нас це не так, ми не хочемо просто сидіти, а допомагаємо з перших днів війни. Бо це наші брати й чоловіки своїм життям виборюють право жити у вільній Україні. Тому закликаємо всіх українців волонтерити та підтримувати наших воїнів.
Загалом нам вдалося зібрати понад 275 тис. грн. Ці кошти пішли на придбання пікапа для 228-го батальйону 127-ї бригади Сил територіальної оборони міста Харкова. Це наші друзі, які теж активно займаються йогою. З перших днів війни вони зорганізувалися в окремий батальйон і спершу захистили Харків, а тепер виконують інші бойові завдання. Придбаний пікап уже допомагає їм біля Бахмута.
Фото: facebook.com/mogolivets
Чи плануєте провести ще якийсь благодійний концерт?
Наш збір не закрито, хоча назбирали навіть більше, ніж планували. Маємо зараз додаткову 1 тис. доларів і збираємо на другий автомобіль. Чи проведемо ще один концерт, складно сказати. Бо організувати його не просто. З іншого боку, люди вже не так швидко донатять гроші, як у перші місяці війни. Потрібно якось їх зацікавлювати, шукати нову аудиторію. Тому час покаже, але точно зупинятися на цьому не будемо. Бо допомагаємо реальним людям, які потребують реальної підтримки.
Читайте також: Українська модель у Канаді зібрала майже 1 млн грн на ЗСУ: як канадійці підтримують Україну
- Актуальне
- Важливе