Чому при кишкових інфекціях не можна пити знеболювальне. Пояснює головна епідеміологиня Львівщини
Якщо болить живіт, можна максимум прийняти но-шпу
Про це попереджає керівниця Львівського обласного центру МОЗ України Наталія Іванченко-Тімко.
Такий пацієнт може потребувати допомоги хірурга, а анальгетик "замаскує" симптоми хвороби.
Фахівчиня зазначила, що класичними ознаками кишкової інфекції є нудота, блювота, біль у животі та пронос. При їх появі необхідно прийняти сорбент (біле вугілля, ентеросорбент тощо) та пити багато води маленькими ковтками. Ідеально, якщо це буде суміш для оральної регідратації.
Якщо ж людина постійно блює, у неї є запаморочення, висока температура, потрібно негайно звернутися по медичну допомогу.
Наталія Іванченко нагадала, що кишкові інфекції викликають віруси та бактерії, які потрапляють в організм людини з водою або харчовими продуктами, з немитими руками чи надоїдливими мухами. Ось чому важливо часто мити руки з милом, особливо перед вживанням їжі, особливо влітку. "Не їжте страву, якщо вам здається, що вона зіпсута. При найменших сумнівах — на смітник. Старайтеся готувати з мінімальної кількості продуктів, — радить епідеміологиня. — Відмовтеся від кондитерських виробів з кремом. Не залишайте готову їжу поза холодильником більш як на 2 години. Для сирих і готових продуктів використовуйте різні дошки для нарізання. Так само виділіть окремі дошки для нарізання овочів та м'яса. Пийте бутильовану або перекип'ячену воду. При купанні-пірнанні воду не ковтайте. Не мийте посуд у річковій воді".
Також лікарка наголошує, що слід добре просмажувати та проварювати яйця та вироби з них, так само як м'ясо й птицю.
Це дозволить уникнути сальмонельозу, спалахи якого в Україні реєструють щороку.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе