Чи приватизують будівлі реорганізованої залізничної лікарні в центрі Львова
Залізничну лікарню у Львові реорганізують в університетську клініку Львівського медуніверситету. В Укрзалізниці запевняють, що медзаклад повинен використовуватися лише за функціональним призначенням і не може бути проданий
У відповіді на запит "Еспресо.Захід" в АТ "Укрзалізниця", на балансі якого перебуває Львівська клінічна лікарня на залізничному транспорті, що на вул. Огієнка, 5, наголосили, що мета реорганізації медзакладу та передачі його у державну власність до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України чітко визначна: створення університетської клініки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.
При тому мають бути збережені робочі місця, зокрема надані гарантії працевлаштування всіх працівників лікарні у створеній університетській клініці з повною штатною чисельністю та можливістю подальшого користування лікарнею працівниками залізничного транспорту, також має бути збережено цільове призначення медзакладу та зобов'язання не відчужувати лікарню у приватну власність.
"Передача комплексу будівель, нематеріальних активів та іншого майна, що обліковується на балансах виробничого підрозділу "Львівська клінічна лікарня на залізничному транспорті" філії "Центр охорони здоров’я" та регіональної філії "Львівська залізниця" у державну власність до сфери управління Міністерства охорони здоров’я сприятиме забезпеченню підготовки та підвищенню кваліфікації медичних працівників за стандартами вищої освіти, проведенню науково-дослідної роботи, розробці, апробації та впровадженню нових медичних технологій, наданню передової та більш кваліфікованої медичної допомоги населенню, створенню умов для опановування студентами та медичними працівниками практичних навичок", – пояснили в УЗ.
Раніше у коментарі "Еспресо.Захід" завідувачка гінекологічного відділення, закритого як збиткове, Людмила Ткачук зазначала, що на свавілля з примусовим звільненням колективу скаржаться лише львівські медики, хоча Укрзалізниця має низку лікарень на балансі в інших містах. Лікарка припускає, що хтось зацікавлений просто закрити лікарню з цінною землею та будівлями в історичному центрі міста.
Відповідно до техніко-економічного обґрунтування доцільності реорганізації будівель Львівської залізничної лікарні передбачено, що "основні засоби будуть передані до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України із зобов’язанням використовувати передане майно за цільовим призначенням та не відчужувати у приватну власність".
- Нагадаємо, у Львівській залізничній лікарні, що на вул. І.Огієнка, 5, масово звільняють працівників. Відбувається це в межах реорганізації закладу, який мають перетворити в університетську клініку Львівського медуніверситету. Про таку ініціативу ще торік повідомляв очільник Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко. Але наразі невідомо, за чий кошт створюють клініку.
- У самому медуніверситеті кажуть, наразі лікарня ще не перейшла у їхні руки, тому на те, що там відбувається, зокрема нинішнє звільнення лікарів, медсестер і техперсоналу, не відповідають.
- В Укрзалізниці також пояснили ситуацію стосовно масового звільнення працівників у Львівській залізничній лікарні
- Актуальне
- Важливе