Червоноградська збагачувальна фабрика не може відновити роботу, бо приватні власники не готові до компромісу, – Андрій Годик
Заступник голови ЛОДА припускає, що таким чином "Львівська збагачувальна фабрика" намагається збільшити плату за збагачення вугілля.
Червоноградська збагачувальна фабрика, якій 27 квітня відключили електроенергію, і далі залишатиметься без енергопостачання. Сьогодні у Львівській обласній адміністрації відбулась зустріч між представниками ДП "Львіввугілля", ТОВ "Львівенергозбут" та гендиректора Львівської вугільної компанії, однак сторони так і не змогли дійти згоди. Про це повідомив "Еспресо.Захід" перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик.
"Ситуація складна тим, що йдеться насамперед про спір приватних компаній.
Заборгованість Львівської вугільної компанії перед ТОВ "Львівенергозбут" та ПАТ "Львівобленерго" становить приблизно 20,1 млн грн. Борг виник не за один день. Уже були спроби відключати фабрику від електропостачання, але щоразу підписували угоди про розтермінування, графік погашення заборгованості, але "Львівська вугільна компанія" жодного разу належним чином їх не виконувала, – каже Андрій Годик. – ДП "Львіввугілля" має заборгованість перед Львівською вугільною компанією - близько 14 млн тонн. Зараз на складах "Львіввугілля" уже накопичилось понад 64 тисячі тонн рядового вугілля, зольністю понад 38%, що потребує збагачення. Ми зі свого боку мотивували тим, що якщо запустять фабрику, ДП "Львіввугілля" буде відвантажувати для збагачення вугілля і буде його реалізовувати, то отримані кошти скеровуватиме на погашення заборгованості. ДП №Львіввугілля" було готове частину виділених коштів скерувати на погашення заборгованості, але за умови, що "Львівська вугільна компанія" скерує їх на погашення боргу за електроенергію і відновить роботу підприємства. Однак таких гарантій підприємство не надало. На жаль, я не бачу бажання з боку ПАТ "Львівська вугільна компанія" до компромісу. Хочу помилятись, але це може бути інструментом тиску на ДП "Львіввугілля" з метою збільшення плати за збагачення вугілля".
За словами Андрія Годика, держава має 37% частку у "Львівській вугільній компанії", але понад 60% у приватній власності, тож остаточні рішення у компанії приймають саме приватні власники. Водночас робота збагачувальної фабрики є критично важливою для шахт "Львіввугілля", адже це єдина збагачувальна фабрика у регіоні.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе