Червона помада для перемоги у війні. Блог Лесі Кічури
Днями довідалася, що виробництво моєї улюбленої червоної помади активно пропагував не хто інший, а сам британський прем'єр-міністр Вінстон Черчілль
Таке рішення він оголосив у роки Другої світової війни, позаяк вважав, що вона "підвищує моральний дух населення". Водночас варто зауважити, що виробництво будь-якої іншої косметики на території країни у цей час було припинене. Саме з того часу помада цієї яскравої барви стала символом патріотизму, а червоні губи налаштовували на перемогу та оптимізм.
З початком війни у лавах військових тоді значно збільшилася кількість жінок, тож вважали, що яскраво нафарбовані губи допомагають підтримувати бойовий дух та почуття гідності. Навіть журнал Vogue на своїх сторінках зазначав репліку котрогось із працівників міністерства постачання: "Косметика така ж важлива для жінок, як тютюн – для чоловіків".
І якщо Британія червону помаду пропагувала, то ненавидів її сам Адольф Гітлер. Саме він заборонив її випуск, бо знав, що для його супротивників у війні це символ перемоги. До того ж фюрер дотримувався думки, що арійська жінка, як представниця найвищої раси у світі, не потребує фарби на обличчі. Червона барва помади також вважалася доволі розпусною, тож народні маси засуджували її використання.
Після війни, ясна річ, популярність червоної помади не зникла. Вона ж бо успішно дісталася Голівуду. Світові зірки позували на фотосесіях та червоних килимках. Серед них: Елізабет Тейлор, Мерилін Монро, Рита Гейворт та Марлен Дітріх. Навіть британська королева Єлизавета II частенько підводила нею вуста.
Відома візажистка Ліза Елдрідж писала: «Вже до кінця Другої світової війни яскраво-червоні глянсові губи вважали чи не найкращим способом підтримати переможний дух своєї вітчизни. Червона помада стала символом патріотизму й демонструвала волю до перемоги…»
До речі, серед економістів навіть існує реальний термін під назвою «ефект губної помади». Він полягає у тому, що саме продажі помади завжди зростають, коли економіка (країни або регіону) падає. Так економісти США у 1999-2000рр зафіксували зростання продажів косметики для губ на 4%, водночас динаміка придбання меблів, прикрас та одягу була значно гіршою.
"Ефект губної помади" пояснюють тим, що в жінок є непереборне бажання потішити себе приємною покупкою бодай дрібнички, коли грошей на серйозні обновки немає.
Я, коли довідалася всю цю інформацію, відразу зазирнула на полицю зі своєю косметикою. Ох, там у мене аж 3 новесенькі червоні помади! Цей ефект таки працює!
Тому, дівчата й жінки, гайда з весною на закупи червоної помади і будемо зустрічати нашу з вами таку очікувану й неймовірну ПЕРЕМОГУ!
Слава Україні! Смерть ворогам!
Про авторку. Леся Кічура – українська казкарка, письменниця, кандидатка наук з соціальних комунікацій, провідна редакторка Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе