Не користуйтеся тезами, які підкинув вам ворог. Блог Влада Якушева
Не користуйтесь тезами, які підкинув вам ворог. Частина 1. Нехай спочатку поліція та ветерани МВС підуть воювати
Дуже часто у суперечках поміж собою українці використовують відповіді, які їм підкидають з московії. Вони прості, легко запам’ятовуються і виглядають беззаперечною істиною. Ви не перевіряєте аргументи, які вами підкинули, і оперуєте ними, нехотячи підіграючи окупантам.
Отже, чому не йде воювати поліція?
Відповідь знайти дуже просто. Все є у відкритих джерелах. Треба лише знайти час і пошукати. Я це зробив за вас.
Згідно з постановою Кабінету міністрів №450 від 5 травня 2023 року, чисельність співробітників національної поліції України не може перевищувати 141 330 осіб. Але станом на зараз у поліції суттєвий недобір – приблизно 8 тис.
Зараз працівниками поліції вважаються 133,7 тис. осіб. Із них 24 756 цивільного персоналу. Цивільний персонал – це всі від електриків до прибиральниць. Вони не мають спеціальної військової підготовки і здебільшого пенсійного віку.
Змінусовуємо цивільних, отримуємо 109 тис. підготовлених поліцейських.
35 000 поліцейських несуть службу в областях, поруч із якими проходить лінія фронту. Вони здійснюють охорону правопорядку, охорону об’єктів, евакуацію населення. У населених пунктах, через які проходить лінія фронту, часто ведуть бій разом із ЗСУ. Забрати їх звідти неможливо із питання безпеки населення, яке живе у стані підвищеної загрози через російську агресію. Якщо в Україні на 10 000 населення припадає 23-26 поліцейських, то в прифронтових територіях ця кількість збільшена до 100 поліцейських на 10 000.
До прикладу, у США один коп обслуговує 470 американців, а в нас виходить приблизно 450.
Отже, 109 тис. мінус 35 тис. = 74 тисячі.
У Національній поліції створено дві воюючі бригади. "Лють" (кількістю 6000) та "Корд". До широкомасштабного вторгнення "Корд" мав чисельність батальйону, але зараз збільшений до розмірів бригади. Отже, теж до 6000.
74 тис. – 12 тис. = 62 тис.
Слідчих дізнавачів в поліції 15 000 та 20 000 оперативників. Якщо думаєте, що це багато і їх можна відправити на фронт, то от вам знову трохи математики. В Україні 461 місто (з них 2 міста зі спеціальним статусом), 881 селище міського типу та 28 369 сільських населених пунктів. Загалом 29 711 населених пунктів, включаючи столицю та міста-мільйонники. Зараз частина території під контролем окупантів. Візьмемо згрубша, нехай у нас 20 000 населених пунктів, які має обслуговувати Нацполіція. Тобто маємо одного оперативника на один населений пункт і 0,75 дізнавача на населений пункт. Хтось мені зараз напише, що є села, у яких живе 100 людей, і там один дільничний на пів району. Так, але на противагу скажу, що є і багатомільйонний Київ, на який одного оперативника буде замало. Вам сподобається, що справу, у якій ви заявник, розслідують третій рік? Не думаю. Давайте відправимо на фронт дізнавачів та зустрінемось із повним колапсом у поліції.
Залишилось 27 тисяч, 19 з яких – це патрульна поліція, яку скорочувати просто божевілля, бо тоді про підтримку порядку у громадських місцях можна буде забути і обурені громадяни скажуть: "Що за беззаконня? Чому нас ніхто не захищає?"
Залишається 8 тисяч. Хто вважає, що це саме ті, кого треба мобілізувати перш ніж він сам піде, нехай відкриє вікіпедію і почитає, чим ще займається Національна поліція.
А тим, хто думає, що служба в поліції – це хороший спосіб сховатись від мобілізації, я раджу піти туди служити. Пам’ятаєте, є 8 тис. вакансій. Але відкрию два секрети… Перший: у Нацполії є внутрішні ротації, коли ті, хто воював на фронті, ідуть служити в тил, а поліцейські з тилу – на фронт. І другий: згідно з новим законом про мобілізацію з поліцейських знімуть 100% бронь від мобілізації у ЗСУ. Всі поліцейські стають на загальний військовий облік.
Часто в ефірі звучить фраза: "Нехай пенсіонери правоохоронних органів ідуть воювати! Вони вміють поводитись зі зброєю".
Доповідаю вам, що на пенсію у Національній поліції виходять у 55 років. Вони призиваються так, як і інші громадяни. Частина з них уже у армії. Але давайте будемо відверті, чи багато навоює пенсіонер у 55 років, нехай він навіть вміє поводитись із зброєю?
Отже, аргумент, що поліція не воює, але може і нехай спочатку всі поліцейські підуть, не витримує жодної критики. Бо якщо вони всі підуть, їх треба буде у точно такій ж кількості кимось замінити, а охочих на службу у поліції черга не стоїть. Я не кажу, що в нас найкраща поліція в світі, але звинувачення, що копи не воюють вони точно не заслужили. А от цю тезу – "нехай вони підуть", вам підкинули для того, щоб ви відчули несправедливість щодо себе та своїх близьких і нібито мали моральне право не йти захищати Україну, ну бо ж є кому.
Про автора. Влад Якушев – львівський журналіст, письменник, військовослужбовець.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів
- Актуальне
- Важливе