Еспресо. Захід

Благодійність як терапія: історії львівських волонтерів про допомогу дітям

1 червня, 2021 вiвторок
13:37

День захисту дітей – це не лише веселе свято, а передовсім нагадування дорослим про необхідність захищати життя, права та здоров'я дітей, можливість малюків навчатися, займатися улюбленою справою і рости щасливими. Однак є люди, які згадують про ці завдання не лише раз на рік, 1 червня, а живуть турботами дітей щодня – волонтери та благодійники. 

Зміст

Сьогодні, в Міжнародний день захисту дітей, Еспресо.Захід розповідає про маленьких українців, яким бракує одягу, їжі, а інколи найціннішого – здоров'я. 

А також про волонтерів, які здійснюють мрії малюків.

Для волонтерки Уляни Флишко допомога іншим – це спосіб життя. Вона одна з чотирьох співзасновників благодійного фонду "Здійснити мрію". Заснували БФ разом з Андрієм Витрикушем, Ігорем Мойсеєнком і Оксаною Якимів. 

Фото: Уляна Флишко
"Нашою метою було давати змогу здійснювати мрії багатьох людей із сектору потребуючих. Почали з такого напрямку роботи, як відвідування сиротинців і допомога їхнім мешканцям, допомога багатодітним сім'ям, де є потреби в дітей".

Основна робота Уляни – редакторка видання в екологічній компанії. Але каже, що волонтерська робота займає 80 відсотків особистого й робочого часу. А почалося все ще 6 років тому, коли волонтерство стало певною терапією. 

"2015 року в мене в житті відбулися деякі стресові обставини, які потребували іншої концентрації на чомусь. От власне волонтерство врятувало мене, допомога іншим допомогла мені", – каже Уляна Флишко.

Потреби в допомозі є різні – комусь достатньо обіймів

Уляна Флишко розповідає, що насправді волонтером для потребуючих діток може стати кожен, бо часто їм не вистачає найпростішого – обіймів і добрих слів. 

А ще зізнається, що найбільша винагорода й емоційне піднесення за роботу – коли на власні очі бачиш результат.

"У сиротинці в Краковці є хлопчик Святослав. Для нього найбільшою насолодою є те, коли ви дозволяєте йому вас обійняти й почути добрі слова. Йому бракує цих слів, уваги, обіймів, хоче, щоб його похвалили".

Однак є діти, для яких обіймів замало. Волонтери практично безперервно збирають гроші для лікування малюків, хворих на важкі недуги.

Уляна розповідає про випадок, яким пройнялася не лише вона, а й багато інших благодійників. Йдеться про 14-річну Юлю, котра до дня Миколая написала листа з проханням, що вирізнялося з-поміж інших. Там було єдине побажання щодо подарунка  – дівчинка просила здоров'я. У 7-річному віці вона, бавлячись у своєму домі, зачепила ручку шафи і шафа впала на неї. Внаслідок цього дитина впала ще й на цвях, який їй пошкодив хребет, пробивши спинний мозок. Відтоді Юлечка прикута до ліжка. Волонтери долучилися до того, аби дівчинці  оплатили реабілітацію у Модричах. 

"За короткий термін нам вдалось зібрати 96 тисяч гривень на реабілітацію. Після цього в неї трошки відновились рухи кінцівок, але ходити вона, на жаль, не може, бо цього курсу замало для повноцінної реабілітації. 7 років пролежати і за місяць витягнути з такого важкого стану – це дуже мало", – каже Уляна і сподівається, що в Юлі такий шанс буде.

Алгоритм доброти вирахувати неможливо

Уляна розповідає, що дуже тісно пов'язана зі своїми підопічними. Не вважає їх хворими, навпаки – сприймає як найкращих друзів, у яких є чого повчитися. 

"Я майже з усіма нашими підопічними в дуже тісних і дружніх відносинах. Хвилююся, коли не можу допомогти зібрати кошти в короткий термін".

За яким принципом жертводавці перераховують кошти, волонтерка не знає. Каже – деяким дітям кошти вдається зібрати миттєво, а збір для інших зупиняється, ледь розпочавшись.

"Настільки все відбувається по-різному зі збором грошей, що навіть сама цього не розумію. Працюючи роками в цій сфері, не можу пояснити, за яким алгоритмом люди жертвують кошти. Я є автором дописів, усе описую однаково, в одному стилі, фото даю теж від себе на власній сторінці. На одну дитину може прийти необхідна сума коштів вже за лічені дні, а на іншу – кілька сотень гривень, і збірка зупиняється. Не можу зрозуміти, від чого це залежить", – каже волонтерка.

На сьогодні у благодійному фонді є в черзі кілька дітей, батьки яких просять допомогти зі збором коштів. Є дитина в якої рідкісне захворювання СМА. Якщо до дворічного віку не зробити певну ін'єкцію, дитина не може повноцінно жити або й узагалі помре. Для того, щоби зібрати 2 мільйони доларів, залишилося 8 місяців.

Допомога – з рук у руки, щоб не було зловживань

Волонтерка додає, що кількість звернень почала зростати. А також каже, що трапляються різні ситуації, де доводиться обирати, як саме допомогти тій чи іншій дитині. Бо є такі батьки, яким легше звернутися по допомогу, ніж піти на роботу працювати. 

"Є різні випадки стосовно зловживання, але ми переглядаємо кожну ситуацію окремо. Було, скажімо, коли мама не хоче працювати, хоча має для цього всі фізичні дані. Їй зручніше просити про допомогу. Але ми розуміємо, що з такою мамою живе двоє чи троє дітей і їм потрібна їжа, у що одягнутися й чим побавитися. Тому купуємо цю допомогу цільово і передаємо з рук в руки. 

Найперше – це продукти харчування. Часто отримуємо необхідні речі від благодійників з-за кордону. Є пан Михайло Захаревський, він завжди відгукується на наші прохання", – додала волонтерка.

Уляна Флишко тішиться, що довкола доброї справи об'єдналося багато людей, які вкладають свою працю і нічого не просять натомість. Найбільше її тішить, що до проєкту активно долучається молодь. 

"Молодь дуже активна. За кілька днів у вайбер-групі долучилось понад 100 людей. Кільком людям самостійно вести всі справи дуже важко, не лише морально, а й фізично, тому руки, які допомагають, завжди потрібні. Мені дуже пощастило з людьми, які навколо мене. Вони допомагають матеріально, організаційно. Тих, хто відгукується на мої заклики, дуже багато. Від чого залежить те, на кого їх увага зосереджується, не знаю. Можливо, фото якість емоційніші, чи повідомлення емоційніше", – додає вона.

Найцінніша допомога – не гроші, а любов

Волонтерка Уляна Флишко бажає всім батькам, волонтерам і соціальним працівникам насамперед дарувати дітям любов. Бо це те, чого реально не вистачає не лише обділеним батьківською опікою діткам, а й дітям із повноцінних родин. Вона зізнається, що й у дорослому віці вражена чути такі слова:

"Моя мама цього року на мій день народження сказала: "Я тобі дарую найцінніше, що в мене є, – свою любов до тебе". І я відчула такий заряд, як ніколи й ні від чого іншого. 

Бажаю батькам, щоб вони частіше говорили дітям про найцінніше, що в них є, – про свою любов. Діти від цього заряджаються. Навіть, якщо хтось приїжджає в сиротинці, просто сказати їм: "Я тебе люблю".

  • Міжнародний день захисту дитини 1 червня відзначають у 51 країні світу. 
  • В Україні День захисту дітей почали відзначати з 1998 року.

  • Нагадаємо, захисники України записали відеопривітання для діток до Дня захисту дітей.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.07
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
23 листопада
21:09
Спортсмен із Тернополя здобув бронзову медаль на чемпіонаті України з плавання
20:38
У госпіталі помер захисник Максим Зеленський, який був начальником дільниці на шахті "Степова"
20:05
світло
Коли на Львівщині 24 листопада вимикатимуть світло: графік відключень
19:35
новини Львівщини
На фронті загинув захисник із Волині Андрій Глез
19:08
У Волинській ОВА через залишену лампадку сталось задимлення приміщення
18:37
Оновлено
зимові Карпати
Залізничники відновили рух потягів на ділянці Сянки-Мукачево, де з рейок зійшла електричка
18:15
У легковому авто в Ужгороді прикордонники знайшли 5 ящиків безакцизних сигарет
17:53
Знімок "Надвірнянські скелі" увійшов до 10 найкращих зображень української природи за результатами "Вікі любить Землю" 2024
Знімок "Надвірнянські скелі" увійшов до 10 найкращих зображень української природи за результатами "Вікі любить Землю" 2024
17:22
акції пам'яті у Львові
У центрі Львова запалили лампадки у пам’ять про жертв Голодоморів
16:50
Огляд
Сніг
Місцями мокрий сніг та ожеледь: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 24 листопада
15:51
вечір пам'яті Ярини Базилевич у Ґенті
У Ґенті українська та бельгійська молодь зібралася на вечір пам'яті Ярини Базилевич, яка загинула внаслідок удару по Львову 4 вересня
15:48
В Івано-Франківську створять навчальний центр 13 бригади НГУ "Хартія"
В Івано-Франківську створять навчальний центр 13 бригади НГУ "Хартія"
15:07
ПЦУ
Громад ПЦУ на Буковині досі вдвічі менше, ніж УПЦ МП: чому так
14:29
У Карпатах лютує зима: на високогір'ї 13° морозу та метрові снігові перемети
У Карпатах лютує зима: на високогір'ї 13° морозу та метрові снігові перемети
14:02
На Хмельниччині чоловік застосував сльозогінний газ проти працівників ТЦК, бо ті відмовилися від хабаря
13:29
"Коли я вже втрачав надію, ракета вилетіла з ПЗРК і влучила в російський Ка-52", — боєць Закарпатської 128-ї бригади
13:00
Рятувальники знайшли чоловіка з Луцька, який заблукав на Говерлі
12:38
Пані посол України в Болгарії Ілащук вручила грамоту ВРУ підсанкційному олігарху Пеєвському, - Шлінчак
11:59
На Львівщині затримали жінку, яка зарізала свого чоловіка ножем
11:35
Оновлено
ресторан
У центрі Львова понад пів сотні ресторанів закривають і продають, – ресторатор Юрко Назарук
11:19
паспортний контроль кордон
Скільки людей перетнули західний кордон України 22 листопада
11:07
Загинув на місці: на Львівщині чоловік потрапив під колеса вантажівки та двох авто
10:45
Польські фермери заблокували пункт пропуску на кордоні зі Львівщиною
10:25
На Закарпатті у фотопастку потрапив вовк: людей застерігають від прогулянок горами
10:00
Головний корпус Львівської політехніки отримав статус пам’ятки національного значення
09:32
зона прикордонного контролю, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 23 листопада
09:19
прощання
Львівщина 23 листопада прощається з чотирма полеглими воїнами
08:59
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 23 листопада
2024, п'ятниця
22 листопада
22:45
унікальний орган на Львівському вокзалі
На Львівському залізничному вокзалі звучав унікальний орган із фрагментами розірваних російських ракет
22:22
Біля кладовища на Тернопільщині невідомі вкрали туї
21:37
Під час відпустки в ДТП загинув військовий із Прикарпаття
21:22
Схуд на 18 кг: який стан 15-річного студента, якого старшокурсники побили у Хмельницькому
21:00
Збірку Жадана продали за 220 тис. грн: у Франківську на благодійному аукціоні зібрали майже 2 млн грн
20:42
новини Львівщини
На фронті загинув захисник із Тернополя Віталій Бабій
20:23
Львівські "Карпати" з мінімальним рахунком здолали "Колос"
20:03
Відчути місто на дотик: у Жовкві відкрили мініскульптуру центру міста
19:25
На кордоні з Румунією снігові замети перевищили пів метра: прикордонники показали фото
19:00
Оновлено
світло
Відключення електроенергії на 22 листопада скасовані, – Львівобленерго
18:12
У Шептицькому демонтували металеві літери старої назви міста
17:54
"Галки" і "Сойки": Львівщина відправила не передову потужні українські розробки для військових
Більше новин