Еспресо. Захід

Благодійність як терапія: історії львівських волонтерів про допомогу дітям

1 червня, 2021 вiвторок
13:37

День захисту дітей – це не лише веселе свято, а передовсім нагадування дорослим про необхідність захищати життя, права та здоров'я дітей, можливість малюків навчатися, займатися улюбленою справою і рости щасливими. Однак є люди, які згадують про ці завдання не лише раз на рік, 1 червня, а живуть турботами дітей щодня – волонтери та благодійники. 

Сьогодні, в Міжнародний день захисту дітей, Еспресо.Захід розповідає про маленьких українців, яким бракує одягу, їжі, а інколи найціннішого – здоров'я. 

А також про волонтерів, які здійснюють мрії малюків.

Для волонтерки Уляни Флишко допомога іншим – це спосіб життя. Вона одна з чотирьох співзасновників благодійного фонду "Здійснити мрію". Заснували БФ разом з Андрієм Витрикушем, Ігорем Мойсеєнком і Оксаною Якимів. 

Фото: Уляна Флишко
"Нашою метою було давати змогу здійснювати мрії багатьох людей із сектору потребуючих. Почали з такого напрямку роботи, як відвідування сиротинців і допомога їхнім мешканцям, допомога багатодітним сім'ям, де є потреби в дітей".

Основна робота Уляни – редакторка видання в екологічній компанії. Але каже, що волонтерська робота займає 80 відсотків особистого й робочого часу. А почалося все ще 6 років тому, коли волонтерство стало певною терапією. 

"2015 року в мене в житті відбулися деякі стресові обставини, які потребували іншої концентрації на чомусь. От власне волонтерство врятувало мене, допомога іншим допомогла мені", – каже Уляна Флишко.

Потреби в допомозі є різні – комусь достатньо обіймів

Уляна Флишко розповідає, що насправді волонтером для потребуючих діток може стати кожен, бо часто їм не вистачає найпростішого – обіймів і добрих слів. 

А ще зізнається, що найбільша винагорода й емоційне піднесення за роботу – коли на власні очі бачиш результат.

"У сиротинці в Краковці є хлопчик Святослав. Для нього найбільшою насолодою є те, коли ви дозволяєте йому вас обійняти й почути добрі слова. Йому бракує цих слів, уваги, обіймів, хоче, щоб його похвалили".

Однак є діти, для яких обіймів замало. Волонтери практично безперервно збирають гроші для лікування малюків, хворих на важкі недуги.

Уляна розповідає про випадок, яким пройнялася не лише вона, а й багато інших благодійників. Йдеться про 14-річну Юлю, котра до дня Миколая написала листа з проханням, що вирізнялося з-поміж інших. Там було єдине побажання щодо подарунка  – дівчинка просила здоров'я. У 7-річному віці вона, бавлячись у своєму домі, зачепила ручку шафи і шафа впала на неї. Внаслідок цього дитина впала ще й на цвях, який їй пошкодив хребет, пробивши спинний мозок. Відтоді Юлечка прикута до ліжка. Волонтери долучилися до того, аби дівчинці  оплатили реабілітацію у Модричах. 

"За короткий термін нам вдалось зібрати 96 тисяч гривень на реабілітацію. Після цього в неї трошки відновились рухи кінцівок, але ходити вона, на жаль, не може, бо цього курсу замало для повноцінної реабілітації. 7 років пролежати і за місяць витягнути з такого важкого стану – це дуже мало", – каже Уляна і сподівається, що в Юлі такий шанс буде.

Алгоритм доброти вирахувати неможливо

Уляна розповідає, що дуже тісно пов'язана зі своїми підопічними. Не вважає їх хворими, навпаки – сприймає як найкращих друзів, у яких є чого повчитися. 

"Я майже з усіма нашими підопічними в дуже тісних і дружніх відносинах. Хвилююся, коли не можу допомогти зібрати кошти в короткий термін".

За яким принципом жертводавці перераховують кошти, волонтерка не знає. Каже – деяким дітям кошти вдається зібрати миттєво, а збір для інших зупиняється, ледь розпочавшись.

"Настільки все відбувається по-різному зі збором грошей, що навіть сама цього не розумію. Працюючи роками в цій сфері, не можу пояснити, за яким алгоритмом люди жертвують кошти. Я є автором дописів, усе описую однаково, в одному стилі, фото даю теж від себе на власній сторінці. На одну дитину може прийти необхідна сума коштів вже за лічені дні, а на іншу – кілька сотень гривень, і збірка зупиняється. Не можу зрозуміти, від чого це залежить", – каже волонтерка.

На сьогодні у благодійному фонді є в черзі кілька дітей, батьки яких просять допомогти зі збором коштів. Є дитина в якої рідкісне захворювання СМА. Якщо до дворічного віку не зробити певну ін'єкцію, дитина не може повноцінно жити або й узагалі помре. Для того, щоби зібрати 2 мільйони доларів, залишилося 8 місяців.

Допомога – з рук у руки, щоб не було зловживань

Волонтерка додає, що кількість звернень почала зростати. А також каже, що трапляються різні ситуації, де доводиться обирати, як саме допомогти тій чи іншій дитині. Бо є такі батьки, яким легше звернутися по допомогу, ніж піти на роботу працювати. 

"Є різні випадки стосовно зловживання, але ми переглядаємо кожну ситуацію окремо. Було, скажімо, коли мама не хоче працювати, хоча має для цього всі фізичні дані. Їй зручніше просити про допомогу. Але ми розуміємо, що з такою мамою живе двоє чи троє дітей і їм потрібна їжа, у що одягнутися й чим побавитися. Тому купуємо цю допомогу цільово і передаємо з рук в руки. 

Найперше – це продукти харчування. Часто отримуємо необхідні речі від благодійників з-за кордону. Є пан Михайло Захаревський, він завжди відгукується на наші прохання", – додала волонтерка.

Уляна Флишко тішиться, що довкола доброї справи об'єдналося багато людей, які вкладають свою працю і нічого не просять натомість. Найбільше її тішить, що до проєкту активно долучається молодь. 

"Молодь дуже активна. За кілька днів у вайбер-групі долучилось понад 100 людей. Кільком людям самостійно вести всі справи дуже важко, не лише морально, а й фізично, тому руки, які допомагають, завжди потрібні. Мені дуже пощастило з людьми, які навколо мене. Вони допомагають матеріально, організаційно. Тих, хто відгукується на мої заклики, дуже багато. Від чого залежить те, на кого їх увага зосереджується, не знаю. Можливо, фото якість емоційніші, чи повідомлення емоційніше", – додає вона.

Найцінніша допомога – не гроші, а любов

Волонтерка Уляна Флишко бажає всім батькам, волонтерам і соціальним працівникам насамперед дарувати дітям любов. Бо це те, чого реально не вистачає не лише обділеним батьківською опікою діткам, а й дітям із повноцінних родин. Вона зізнається, що й у дорослому віці вражена чути такі слова:

"Моя мама цього року на мій день народження сказала: "Я тобі дарую найцінніше, що в мене є, – свою любов до тебе". І я відчула такий заряд, як ніколи й ні від чого іншого. 

Бажаю батькам, щоб вони частіше говорили дітям про найцінніше, що в них є, – про свою любов. Діти від цього заряджаються. Навіть, якщо хтось приїжджає в сиротинці, просто сказати їм: "Я тебе люблю".

  • Міжнародний день захисту дитини 1 червня відзначають у 51 країні світу. 
  • В Україні День захисту дітей почали відзначати з 1998 року.

  • Нагадаємо, захисники України записали відеопривітання для діток до Дня захисту дітей.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.48
    Купівля 39.48
    Продаж 39.96
  • EUR
    Купівля 42.14
    Продаж 42.87
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
23 квітня
12:09
Сергій Ворочек
На Донеччині загинув стрілець зі Львівщини Сергій Ворочек
11:55
ухилянти
Двоє закарпатських таксистів намагалися вивезти вісьмох чоловіків за кордон
11:52
видобуток нафти
Запаси нафти та газу виявились більшими: Укрнафта розширює межі трьох родовищ на заході України 
11:41
Військовий зі Львівщини відправляв ухилянтів за кордон під виглядом "службових відряджень"
Військовий зі Львівщини відправляв ухилянтів за кордон під виглядом "службових відряджень"
11:22
швидка
Дорогою в навчальний центр у мобілізованого стався епілептичний приступ: Закарпатський ТЦК розпочав перевірку
11:12
Парк культури та відпочинку
У львівському Парку культури стартує новий сезон атракціонів: графік і ціни
10:57
Хрест Бойових Заслуг
Головного сержанта десантно-штурмової роти 80-ї Галицької бригади відзначили "Хрестом бойових заслуг"
10:52
Оновлено
"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського
Куди піти у Львові із 22 по 28 квітня: Франсіс Пуленк. Французький променад
10:42
На Тернопільщині розслідують смерть чоловіка, тіло якого помістили у ковш навантажувача й викинули на узбіччя
Перемістив тіло на узбіччя дороги: на Тернопільщині працівнику агропідприємства оголосили підозру
10:23
прикордонний контроль, перетин кордону
Скільки людей перетнули західний кордон України 22 квітня
10:12
Микола Порадівський
У бою на Донеччині загинув боєць 104-ї бригади ТрО Микола Порадівський
09:58
лучиники
Львівські спортсмени здобули медалі на Кубку Європи зі стрільби з лука
09:45
кордон, черги
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 23 квітня
09:30
в'язниця
Принижував та залякував дружину перед дітьми: буковинець потрапив за ґрати за домашнє насильство
09:14
У Тернополі судитимуть уродженця РФ, який викинув валізу з тілом матері у парку
У Тернополі судитимуть уродженця РФ, який викинув валізу з тілом матері у парку
08:58
FPV-дрон
Військові єгері знищили автоматичний міномет та склад БК окупантів
08:45
На кордоні з Угорщиною у 36-річного дніпровця виявили холодну зброю
На кордоні з Угорщиною у 36-річного дніпровця виявили холодну зброю
08:22
Олександр Косторний
Суд у справі коригувальника удару по Яворівському полігону: адвокат просить виправдати Косторного
08:04
На фото: 7-річний харківʼянин у Тернополі
Омбудсмен відреагував на заставу за книжки для 7-річного переселенця у бібліотеці Тернополя
07:46
Осінь, дощ
Погода на Львівщині та в інших західних областях України: прогноз синоптиків на сьогодні, 23 квітня, і завтра
07:26
вітрянка, діти
Дитина ледь не померла від ускладнень вітрянки. Чим небезпечна хвороба та чому в Україні зникла вакцина
2024, понедiлок
22 квітня
22:51
чадний газ
У Львові понад 5 тис. абонентів будуть без газу 23 квітня. Адреси
22:47
Львів отримає 11 трамваїв зі Швейцарії
22:26
На Донеччині загинув 31-річний захисник зі Львівщини Богдан Мирош
На Донеччині загинув 31-річний захисник зі Львівщини Богдан Мирош
22:00
Львівський IT Кластер для понад 5 тис. школярів проведе конференцію з топовими спікерами
21:46
Учениця Микитинецького ліцею Тереза Хоростіль
Бійці 102-ї бригади ТрО прийшли у ліцей на Прикарпатті, щоб подякувати школярці за донат
21:30
На Львівщині унаслідок лобового зіткнення постраждали четверо людей
На Львівщині унаслідок лобового зіткнення постраждали четверо людей
21:11
новини Львівщини
На фестивалі у Львівській області зібрали 116 тис. грн на потреби ЗСУ
20:56
Клінт Іствуд проти паліїв трави: закарпатські рятувальники відзняли креативний ролик
"Клінт Іствуд" проти паліїв трави: закарпатські рятувальники відзняли креативний ролик
20:40
убивство собаки
Відрубав голову собаці і виставив фото у соцмережі: жителю одного з сіл Хмельниччини оголосили підозру 
20:25
У Львові рятувальники звільнили пенсіонерку, чиї ноги затиснуло ліфтовою кабіною
20:07
Луцький ресторан перепросив у вдови, якій раніше відмовив у проведенні поминок за загиблим чоловіком-воїном
19:50
Ратуша
У Львові цими вихідними відзначатимуть День міста. Програма заходів
19:40
Загальний борг Львова перед кредиторами становить майже 7 млрд грн. Скільки повернуть цього року
19:30
У Ковелі за 1,5 млн євро оновлять парки
19:12
новини Рівненщини
На Рівненщині до списку критично важливих додали ще три підприємства
19:05
грип, ГРВІ
На Тернопільщині зростає кількість хворих на ГРВІ, більшість – діти
18:54
На Хмельниччині чоловік сяде до в'язниці на 7 років за крадіжки
18:48
На Львівщині затримали чоловіка, який завдав смертельного удару брату
18:35
"Хто, як не я": у Рівному прощатимуться із загиблим воїном Петром Гнатюком
Більше новин