Змерзли лапки: породи собак, яких необхідно вдягати в холодний період та як підбирати для них одяг
Куртки, комбінезони, светри і навіть кардигани: сучасна індустрія моди для тварин пропонує дуже широкий вибір одягу для собак. В холодну пору року на вулицях одягнених чотирилапих і справді багато. Чи справді тварині потрібен гардероб, кому та як його підбирати розповідає Еспресо.Захід
Яких собак не потрібно одягати
Декого одягнені у яскраві комбінезони собаки смішать. Мовляв, це лише примха господарів тварини - виділити свого улюбленця серед інших та приділити йому таким чином увагу. Насправді одягати псів деяких порід не те, що можна, а й треба, адже холодну та сиру погоду вони переносять складно.
Звісно, такі породи як хаскі, маламути, лайки, алабаї, сенбернари чи німецькі вівчарки і їм подібні курток не потребують. Природа достатньо захистила їх шерстю та підшерстком, а також витривалістю до холодної пори року. Для таких тварин температура 15-20 градусів морозу є цілком прийнятною і вони можуть навіть спати на снігу. Звісно, за умови, що собака здорова і нормально харчується.
Читайте також: Чи зберігають коти образи? Усе про пам’ять пухнастих улюбленців
Не варто також одягати коллі чи лабрадорів. Одяг таким псам може хіба зашкодити, адже в ньому тварина перегрівається.
Яким песикам потрібен одяг
Зовсім інша справа, якщо ви є власником собак маленького, карликового, розміру, гладкошерстих, мисливських, у яких тонка шкіра та коротка шерсть, чи песиків із короткими лапами. Для такої тварини варто подбати про одяг ще до зими, адже вони мерзнуть навіть восени. І тут справа не лише у їхньому комфорті і вашій турботі, а, зокрема, у здоровʼї тварин. Перемерзнувши вони ризикують захворіти.
Той-тер'єр, чихуахуа, такса, померанський шпіц, джек-рассел-тер'єр, йорк, коргі, стрижений пудель - найпоширеніші породи собак, які потребуть одягу в холодну пору.
Як підібрати одяг для собаки
У зоомагазинах одягу для тварин дуже багато. Ціновий діапазон коливається на найрізноманітшніший гаманець. Купити псові комбінезон можна як за 300, так і за 2000 гривень.
При виборі слід, по-перше, орієнтуватися на власну собаку. Адже тварини є активні або більш спокійні. Одяг, особливо, для перших, не має сковувати рухів тварини. У неї має бути можливість гратись на вулиці так, як і раніше. Тож обовʼязково поміряйте вашого песика перед покупкою обновки. Зазвичай виробники одягу для тварин надають усі необхідні заміри у спеціальних таблицях, тож зорієнтуватись буде нескладно. Однак найкраще - брати песика зі собою на примірку. Якщо вагаєтесь, краще взяти одяг трішки більшого розміру, адже його можна буде вшити. Натомість замалий одяг не годиться.
Читайте також: Що кіт розуміє краще за свого господаря
Для холодної пори чудово підійде одяг із шерсті (але тут варто спостерігати чи не буде у собаки алергії), флісу або стьобаного нейлону/поліестеру. Не варто купувати тварині одяг зі синтетики чи вінілу, а також грубих на дотик матеріалів, які можуть натерти собаче тіло. Добре, якщо собача курточка не промокатиме, адже у дощ в мокрому одязі тварина почуватиметься некомфортно.
Важливо, якщо одяг вже міститиме, або ви начепите на нього самостійно світловідбивальні смужки. Узимку на вулиці темніє швидко, а з флікером вашу собаку буде значно легше помітити.
- Що робити, якщо кіт дряпає меблі
- Актуальне
- Важливе