Архітектор Львова сказав, чи дозволять забудувати багатоповерхівками 22 га району Під Голоском
Зонінг у мікрорайоні Під Голоском змінювати будуть, задля поміркованого розвитку території, але жодних рішень не приймають без відома робочої групи
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Декілька тижнів тому відбулася зустріч мешканців району з міськими чиновниками. Тоді львів'яни розповіли, що будівельна компанія "Аурум", з якою пов'язана низка фірм-власників ділянок на розпроданих 22 га землі, звернулася до Львівської міської ради з вимогою змінити зонінг у районі. Зараз там є зона Ж-1, тобто садибна забудова, а забудовники хочуть Ж-3 – будівництво багатоповерхівок. Генплан передбачає там змішану забудову – і малоповерхівки, і багатоповерхівки. Але мешканці проти зміни, через вже наявну інтенсивну забудову багатоповерхівками просять залишити Ж-1.
"Чи будемо змінювати? Так, будемо, адже план є для того, щоб змінити район, зробити його зваженим щодо розвитку. А з садибної на багатоповерхову – це вже інше питання. Ми будемо змінювати з багатоквартирної забудови на парки. Там є дуже багато запитів, не один власник на понад 20 га, які хочуть змінити, є й дрібніші ділянки. Фактично кожен кейс з мешканцями ми проговорюємо. Робоча група – це база. Були побоювання, жваві обговорення, що міська рада щось там запланувала. Гіпотез може бути мільйон, і проєктанти розробляють їх, до них надходять звернення. Але поки робоча група не погодить цих речей, не зрозуміє, що потрібно, а що ні, до того часу нічого змінюватись не буде", – пояснив Антон Коломєйцев.
На думку головного архітектора міста, подекуди можна підняти щільність, щоб в іншому місці створити школу, парк тощо. Зрештою на території Ж-1 можна планувати забудову, яка буде зваженою та матиме менше навантаження.
Стосовно приватної власності, яка юридично не оскаржується, власники зможуть звертатися по містобудівні умови після зняття мораторію в цьому районі, зазначив Коломєйцев, і міськрада буде змушена їх видавати відповідно до закону.
"Наша ціль зараз – зробити цей зонінг таким, щоб там був пріоритет на парки, соціальні заклади. Чи ця школа буде збудована зараз, чи, наприклад через 5 років – це вже друге питання. Тому що є школи, розташовані найближче до сформованого житла, і вони є пріоритетними", – додав начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР.
- Нагадаємо, що львів'яни з вулиць Малоголосківська, Рільнича, Млинова, Ждахи, Загули, Під Голоском та інших майже 7 років борються проти масової хаотичної забудови житлом мікрорайону Під Голоском та дерибану землі. Власне, після не так давно оприлюдненого факту по суті рейдерського захоплення 22 га місцеві активісти ініціювали зустріч, на яку запросили мера, чиновників і депутатів. На зустрічі у травні цьогоріч представники міста висловили підтримку мешканцям мікрорайону та пообіцяли врегулювати всі спірні питання в межах робочої групи, створеної активістами Під Голоском
- У липні відбулася ще одна зустріч з мешканцями, де йшла мова про бажання забудовника змінити зонінг у мікрорайоні з садибної на багатоповерхову забудову. Мешканці виступають проти, і зареєстрували петицію з вимогою заборонити висотну забудову і створити парк в мікрорайоні "Під Голоском". Такої ж думки заступниця директора департаменту економічного розвитку Олександра Сладкова
- Актуальне
- Важливе