Антипропаганда вакцинації з Росії – причина недовіри українців. Спецсюжет
Радикальних антивакцинаторів в Україні дуже мало, хоч вони й активні. Більшість українців вагаються щодо вакцинації через провал інформаційної кампанії.
Про це йдеться у спеціальному сюжеті програми "Вечір з Миколою Княжицьким", передає "Еспресо.Захід".
В Україні наразі повністю вакциновано в лише 13% дорослого населення. У той час, як, наприклад, в Іспанії отримали повне щеплення близько 75%, в Угорщині − 57%, а в Польщі – більш ніж половина населення. Загалом у Європейському Союзі повністю вакциновано понад 67% дорослого населення. Проте українці не поспішають щепитись. Останнє соціологічне опитування показало, що більш ніж половина не готові вакцинуватися найближчим часом. Такий показник – один із найвищих у світі. На противагу, в Німеччині відмовляються від щеплення 30% населення, а у Франції й Данії – трохи понад 20%.
Імунолог Федір Лапій зауважив, що "антивакцинаторська пропаганда − це елемент гібридної війни. Можна не вбивати кулями, а просто через спалахи хвороб, відсутність вакцинації. І зрештою, просто дестабілізувати ситуацію". Також він додав, що вироблення антитіл після коронавірусу індивідуальне в кожного організму: в когось це достатня кількість, а в когось дуже низька. Проте лише вакцина застраховує на 90% від тяжкого перебігу хвороби.
Проте влада й далі не намагається виправити ситуацію зі страхами та фейками.
Політика батога в Україні не працює, корумповані суди та правоохоронці не забезпечують виконання карантинних норм. Можливо, тоді спробувати пряник? Принаймні, в уряді вирішили надати низку привілеїв для вакцинованих. Це – нормальна європейська практика. Вакцинований створює менше навантаження на медичну систему країну та не відволікає ресурси. Отже, має пріоритети. Таким шляхом, зокрема, пішли у Франції, де лише за наявності сертифіката з QR-кодом обслуговують в ресторанах і супермаркетах. В Україні ж діятимуть жовті сертифікати – для тих, хто отримав одну дозу вакцини, та зелені – для тих, хто вже повністю щепився.
Карантин для вакцинованих буде легшим. У разі обмежувальних заходів такі люди матимуть певні послаблення, наприклад, жовті сертифікати дають пом'якшення у жовтій зоні, а якщо буде запроваджено "червону" карантинну зону, треба буде мати зелені сертифікати, щоб уникнути обмежувальних заходів. Бізнес також зможе працювати навіть в умовах локдауну, але тільки якщо понад 80% персоналу буде щеплено. Але навіть від таких компромісних нововведень, набагато лояльніших, аніж на Заході, в захваті не всі.
- Зазначимо, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський переконаний, що низький рівень вакцинації в Україні – це повний інформаційний провал влади.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе