Еспресо. Захід

12 нових багатоповерхівок. Чи готова вулиця Княгині Ольги до такого випробування

15 грудня, 2021 середа
19:17

Замість старого "Арсену" у Львові буде новий офісно-житловий комплекс на 12 будинків від 8 до 12 поверхів. А це 460 квартир, тисячі квадратів житлової площі, підземні паркінги та торгові центри, 600 нових робочих місць і близько тисячі нових мешканців. 

Такі масштабні плани викликали захоплення не в усіх. На засіданні виконавчого комітету, де розглядали містобудівні умови та обмеження для забудовника, виникла гаряча дискусія за участю депутатів міськради та представників громадськості. Утім перенести розгляд питання для обговорення його з громадою члени виконкому відмовилися і підтримали будівництво. 

"Еспресо.Захід" поспілкувався з архітектором проєкту, депутатами міськради та мешканцями прилеглих до нового будівництва територій і в кожного з них – свій погляд на новобуд.

Не варто будувати, поки нема інфраструктури

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев на засіданні виконкому зауважив, що найбільше тішитимуться забудові мешканці Наукової – сім’ї, які живуть у тісних квартирах, отримають нагоду придбати нове житло й розселитися, покращивши умови проживання.

Утім далеко не всі жителі мікрорайону радіють масштабній новобудові, – каже місцевий мешканець і голова асоціації ГО "Будіндустрія" Ростислав Вороновський.

"Паркінг будуватимуть на карстових породах – треба досліджувати, чи можна там узагалі будувати підземні парковки. Дослідження роблять без наших експертів. Окрім того, паркомісця передбачені лише для мешканців, а для офісних працівників не передбачені. Можна тільки уявити, які проблеми це спричинятиме.

Наступний важливий момент – будівництво заплановано на межі Сокільників і Львова. Сокільники, як відомо, не мають повністю підключених комунікаційних мереж. Як буде з під'єднанням тут – води, світла, каналізування? Ще плюс 12 будинків – дуже велике навантаження. Забудовник цими будинками "сідає" на всі наявні мережі, які, зауважу, вже сильно зношені", – пояснює Вороновський. 

Депутатка Львівської міської ради Тетяна Шевченко також вважає, що перед тим, як починати таку масштабну забудову, варто думати про інфраструктуру.

"Свідомі забудовники мають брати участь у розбудові району, добудовувати, ремонтувати соціальну інфраструктуру. Ми як громада хотіли знайти компроміс, бо дбали і про тих людей, які там житимуть. А там буде 460 квартир! У них не буде ні трамвая, ні маршрутки, ні школи, ні садочка… У них немає нічого, лише буде квартира. А по всі блага цивілізації вони прийдуть у місто і вимагатимуть їх. У Франківському районі радіють, що його не забудували так, як Шевченківський, і поки що немає катастрофи. Але може так статися, що тішитися вже недовго. Каналізація, світло – ніхто не думає, як пристосувати мережі до навантаження, що постійно збільшується. Якщо ми ще трохи будемо йти цим шляхом, то каналізація тектиме в людські підвали і нам під ноги", – каже депутатка, яка мешкає в цьому районі. 

Натомість забудовник обіцяє відкрити в комплексі медіатеку щонайменше на 200 квадратних метрів для потреб мікрорайону. Буде також дитячий садок, щоправда, на 30-40 місць. А от шкіл не буде. Потреби в них забудовник не бачить, бо "йде тенденція до зменшення дітей у сім'ях", – пояснив на засіданні містобудівної ради головний архітектор проекту і керівник архітектурного департаменту AVR Development Володимир Йосипчук. 

Приватна забудова VS транспортна розв’язка. Хто скаже останнє слово?

У коментарі для "Еспресо. Захід"  Володимир Йосипчук каже: 

"Наш проєкт ніяким чином не впливає на продовження чи мосту на перехресті Княгині Ольги та Наукової,  чи трамвайної колії. Тобто, якщо там буде трамвай, то це можна буде без проблем виконати".

Не настільки оптимістично налаштовані депутати Львівської міської ради.

"Наукова вже стоїть по 10-15 хвилин, ще навіть без цих 460 квартир. А все тому, що нема транспортної розв'язки", – зауважила Тетяна Шевченко.

Недобудований роками міст не дозволяє розвантажити транспортний потік у цьому мікрорайоні.

"Якщо все буде побудовано так, як у проєкті, то можливості продовожити міст не буде, не кажучи вже про трамвайну колію, яку, в перспективі, можна було б протягнути на Трускавецьку та Стрийську", – каже Ростислав Вороновський. 

Депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич має схожі прогнози. Він наголосив: виконавчий комітет "похоронив" можливість добудови мосту на перехресті вулиць Княгині Ольги – Наукова. Хоча були всі можливості добудувати шляхопровід.

"Почали працювати комісія та робоча група, які мають підрахувати вартість добудови і дати варіанти майбутньої дорожньої розв’язки в цьому мікрорайоні. Тобто все рухається до того, що нам таки вдасться зберегти міст. Але, попри наші прохання та доводи, не дочекавшись рішення та висновків комісії, виконавчий комітет Львівської міськради погодив містобудівні умови та обмеження для будівництва на цій ділянці великого житлового комплексу з 12 будинків.

Якщо подивитеся на проєкт, який презентували на виконкомі, то переконаєтеся, що будівництво планують здійснити впритул до існуючої дороги, по самій межі земельної ділянки. Тобто, якщо для добудови мосту та нової дорожньої розв’язки нам забракне кілька метрів, то ми просто не матимемо де їх взяти, бо на цій ділянці вже стоятимуть високоповерхівки!" – написав Зінкевич.

"Ми готові коригувати недоліки в проєкті", – архітектор

Як розповів головний архітектор проєкту Володимир Йосипчук, щодо забудови цієї ділянки ще можливі зміни, оскільки зараз проєкт – на етапі отримання містобудівних умов і обмежень.

"Паралельно закінчуємо різні вишукування й уточнення по геології. Виконано 90% геологічних вишукувань, підняли архіви, оскільки будівля "Арсену" заважала закінчити ці роботи, вивчаємо архівні матеріали по геології. Треба промоніторити, в якому стані певні геологічні процеси під самою будівлею і як вони змінилися за останні 20 років. Також є певні моменти щодо висотності, пов'язані з Украерорухом , доопрацьовуємо ці речі. Те, що ми подаємо на містобудівні умови, називається "ескізи намірів забудови". Наміри є такі, на нинішньому етапі вони показані по максимуму, можливо, потім десь буде нижча висота. 

Стосовно забезпеченості комплексу  паркомісцями, то вона достатня в цьому проекті. Ми розраховуємо, що близько ста паркомісць буде відведено для офісів. Це прийнятна цифра, бо немає такого, що всі працівники офісу їздять автомобілями, і ми навіть не хочемо стимулювати такий рух автомобілів у цей район, бо їх і так достатньо", – переконує Володимир Йосипчук.

Він додає, що з мешканцями вели діалог через представника забудовника і далі контактуватимуть з ними. 

"Звісно, беремо до уваги те, що є різне бачення ситуації. Але з'являються різні представник мешканців, які намагаються "гнути" ситуацію у свій бік. Загалом забудовник зацікавлений у тому, щоб знайти порозуміння з місцевими мешканцями".

Місто без дискусій, де все вирішує одна людина

Маніпуляції з будівництвом цього об'єкта розпочалися влітку, коли було внесено зміни в План зонування території м. Львова (зонінг) – вважає голова бюджетної комісії Львівської міськради Наталія Шелестак. Тоді цю земельну ділянку перевели із зони Г-6 (комерція) в зону Г-2, тобто зону громадської забудови, що передбачає в тому числі житлове будівництво. 

"Коли виносили питання по зонінгу, то нам розповідали, що шмат землі, де розташований "Арсен", – у поганому стані. Тому треба міняти зонінг на змішану забудову. Нам обіцяли, що там будуть круті променади, офіси, будинки. А на той час, коли міняли зонінг, проєкту ще не було.

Коли я побачила, що на виконком виносять одразу 6 містобудівних питань, то була, м'яко кажучи, здивована. Бо не очікувала такої спритності. Ні в нас, ні в представників мешканців, не було можливості ознайомитись з проєктом", – каже вона.

Наталія Шелестак упевнена: такий поспіх щодо голосування цього питання на виконкомі вказує, що питання цікаве безпосередньому оточенню Андрія Садового. 

"На виконкомі я попросила всього-на-всього перенести це питання, аби з'ясувати неточності. Просто зустрітися з громадою та обговорити". 

Депутатку також обурило, що Садовий на засіданні не давав можливості висловитися ні депутатам, ні представникам громадськості. Натомість висував обвинувачення, які не стосувалися теми обговорення. 

"Навіщо нам тоді виконавчий комітет, якщо все одно все відбувається так, як хоче Андрій Іванович, і ніхто на до кого не дослухається. Ми не можемо плювати на всіх мешканців, які там проживають. А варто зауважити, що мешканці передовсім хочуть міст", – наголосила Шелестак.

Що далі?

Скільки б не протестували депутати чи представники громадськості – після отримання містобудівних умов та обмежень від виконавчого комітету зупинити будівництво практично неможливо.

"Чисто теоретично депутат може внести ухвалу і, якщо її підтримають, можна скасувати рішення виконкому. Зараз якраз стосовно цього веду перемовини. Та поки що бачу, що мало шансів, що ця ухвала набирає достатню кількість голосів (дві третини. – Ред.). Також працюють юристи, і я намагатимуся юридично довести зв'язок та участь оточення нашого мера в цьому будівництві", – каже Наталія Шелестак.

За словами архитектора Йосипчука, коли буде остаточний проєкт, поки що невідомо, оскільки ще немає всіх вхідних даних, аби його завершити. Каже: якщо завтра знадобиться у проєкті пересунути будинок і вчинити низку глобальних змін, то це може затягнутись на кілька місяців. Проте, якщо отримають підтвердження, що все гаразд, то мова про кілька тижнів.

Фото: візуалізація Управління архітектури та урбаністики ЛМР

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.42
    Купівля 39.42
    Продаж 39.91
  • EUR
    Купівля 42.24
    Продаж 42.94
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
26 квітня
13:12
ФК "Минай"
Ймовірна спроба підкупу гравців "Минаю" перед матчем з "Динамо": УАФ провела службове розслідування
12:58
Командир роти з Прикарпаття за $4 тис. "працевлаштовував" чоловіка до тилової військової частини
12:43
У ТРЦ Рівного встановлять відеоспостереження та рамки-металошукачі
У ТРЦ Рівного встановлять відеоспостереження та рамки-металошукачі: деталі
12:25
ЗСУ, мобілізація
Львівський ТЦК попередив про поширення російської ІПСО
12:10
земля
На Тернопільщині у громадянина РФ суд конфіскував чотири земельні ділянки
11:53
У селі на Прикарпатті демонтували радянську гармату
У селі на Прикарпатті демонтували радянську гармату
11:35
Львівський трамвай
У Львові через площу Ринок тимчасово не курсуватимуть трамваї: коли і чому
11:18
У Львові школярка на електросамокаті збила жінку
У Львові школярка на електросамокаті збила жінку
10:59
На Львівщині у лікарні викрили групу медиків, які "заробляли" на встановленні інвалідності
На Львівщині у лікарні викрили групу медиків, які "заробляли" на встановленні інвалідності
10:44
Олександр Ющенко (Капа)
На фронті загинув головний сержант бригади "Хартія" Олександр Ющенко (Капа)
10:40
Інфографіка
курс валют
Курс валют у Львові в банках та обмінниках 26 квітня: долар подорожчав на кілька копійок
10:34
прикордонний контроль, перетин кордону
Скільки людей перетнули західний кордон України 25 квітня
10:27
Сергій Мік
Двічі побував на війні: історія залізничника зі Львівщини, який допомагає колегам-ветеранам
10:09
Юрій Карпинець
З червня вважався зниклим безвісти: підтверджено загибель закарпатця Юрія Карпинця
09:52
На Закарпатті видають дозволи на перебування у прикордонній смузі: як отримати
На Закарпатті видають дозволи на перебування у прикордонній смузі: як отримати
09:37
кордон, черги
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 26 квітня
09:21
родина Гринкевичів
Мотель, автівки преміум-класу й відпочинковий комплекс: яке майно арештували у справі Гринкевичів
08:48
У річці на Львівщині біля дитячо-юнацької спортивної школи виявили мертвого чоловіка
У річці на Львівщині біля спортивної школи виявили мертвого чоловіка
08:30
Леонід Іщук
Помер колишній український футболіст і тренер Леонід Іщук
08:11
евакуаційний потяг
З Донеччини до Волині з травня курсуватимуть евакуаційні поїзди: деталі
07:53
Осінь, дощ
Погода на Львівщині та в інших західних областях України: прогноз синоптиків на сьогодні, 26 квітня, і завтра
2024, четвер
25 квітня
22:53
У п'ятницю Львів попрощається із захисником Назарієм Марочканичем
У п'ятницю Львів попрощається із захисником Назарієм Марочканичем
22:49
П'яний кур'єр без прав скоїв ДТП у центрі Львова
П'яний кур'єр без прав скоїв ДТП у центрі Львова
22:27
У Львові відкрили бібліотеку із фотостудією та майстернею для шиття
У Львові відкрили нову бібліотеку із фотостудією та майстернею для шиття
22:20
дерев'яна скульптура Ангела XVIII ст. у Франківську
Ймовірний автор – Пінзель: у Франківську відреставрували скульптуру XVIII століття
22:13
Оновлено
маршрутка
У Львові маршрутка збила дитину: подробиці
22:00
Львівщина офіційно стала побратимом штату Каліфорнія
Львівщина офіційно стала побратимом штату Каліфорнія
21:47
Студенти Прикарпатського університету обіймами зібрали 20 тис. грн для ЗСУ
Студенти Прикарпатського університету обіймами зібрали 20 тис. грн для ЗСУ
21:28
На Львівщині судитимуть мешканця, який незаконно зайняв захисну смугу водосховища
На Прикарпатті дев’ятьом громадянам повідомлено про підозру через співпрацю з окупантами
21:07
У Львові на просп. Чорновола демонтують кількаметрову радянську мозаїку
20:48
На Волині продали державний ремонтно-механічний завод за 30,5 млн грн. Хто придбав
20:20
Оновили зливові мережі: у Чернівцях більше не підтоплюватиме вокзал
20:02
У Луцьку хлопця вдарило струмом на даху залізничного вагона
У Луцьку хлопця вдарило струмом на даху залізничного вагона: що відомо
19:43
сміття
Засмітили землю побутовими відходами: на Тернопільщині підприємство сплатило штраф у 450 тис. грн
19:25
Ґрати на всіх дверях: на Закарпатті громада ПЦУ повернула храм після 5 років боротьби з УПЦ МП
19:07
У Львові за 500 тис. грн зроблять нову доріжку у Шевченківському гаю
18:49
зарплата
На Львівщині податківці викрили два великі санаторії, які платили зарплати у конвертах
18:33
БК "Самбір" став віцечемпіоном Вищої ліги України з баскетболу
18:16
Івано-Франківськтеплокомуненерго
АМКУ розпочав розслідування щодо Івано-Франківськтеплокомуненерго, яке не дозволяє відключатись боржникам 
18:02
Сотня учасників: у Львові відбувся перший чемпіонат з робототехніки серед школярів
Більше новин