Золоті квадрати: вартість житла в елітних багатоповерхівках Львова сягає 50-80 тисяч за квадратний метр

Але навіть у таких дорогих комплексах часто бракує місць для автомобілів

У Львові мало не щотижня видають містобудівні умови на нові житлові комплекси. Однак покупці все частіше шукають житло не просто у новобудові, а в елітному житловому комплексі. Та якщо у будинку економкласу квадратний метр коштує від 18-20 тисяч гривень, то в елітній багатоповерхівці  від 50 тисяч гривень. Але чи є сенс переплачувати?

За даними порталу ЛУН, серед найдорожчих житлових комплексів Львова, квартири у яких зараз продаються ЖК "Глобус Меридіан"  (вул. Малинова, 10). Тут вартість квадратного метра – 61 600 грн. Однак тут залишились лише трикімнатні квартири. Вартість квартири 135 кв – від 8,3 млн грн.

У ЖК "Глобус Преміум", що на вул. Козланюка, вартість квадратного метра коливається від 51 950 — 72 200 грн. Свого часу тут розташовувалась будівля Спілки художників, однак її знесли і збудувати елітний семиповерховий будинок.  За однокімнатну квартиру тут доведеться викласти 2,5 млн грн.

Від 58 350 до 77 750 грн коштує квадратний метр у ЖК "Avalon 37", що на Личаківській, 37. На відміну від попередніх будинків ця шестиповерхівка має закриту територію. 

53 900  грн за квадратний метр доведеться викласти у ЖК "S78" ("Нова Оселя") на вул. Сахарова, 78. Щоправда, тут також залишились лише трикімнатні квартири (від 7,45 млн грн.) Це один з небагатьох дорогих комплексів, де кількість місць на підземному паркінгу перевищує кількість квартир у будинку.

"Платять не за квадратні метри, а за сусідів"

"Житло бізнес-класу будують здебільшого з цегли, а не з блоків, яку у економкласі. Переважно тут вищі стелі (від 2,9 м), краща звукоізоляція, система опалення. Тут мусить бути підземний паркінг, просторий хол. Та й саме зовнішнє і внутрішнє оздоблення  відрізняється. Усе це позначається на вартості квадратного метра, – пояснює "Еспресо.Захід" агентка з нерухомості Алла Матис. –  Щоправда, у моїй практиці були випадки, коли ми приїжджали дивитись будинок, де квадратний метр майже дві тисячі доларів, а практично нема прибудинкової території. Чорновий ремонт зроблений настільки неякісно, що все і так довелося б переробляти. Зараз здають в експлуатацію елітний житловий комплекс, де на 70 квартир лише 25 місць у підземному паркінгу. Але сім'я, яка готова викласти за квартиру 200 тисяч доларів, як правило, має не один автомобіль".

З іншого боку, жінка запевняє, що частина забудовників уже "навчились" будувати якісне житло. Тож навіть при помірних цінах на квадратні метри використовують якісні матеріали і цікаві проєкти.

"Не хочу рекламувати, але у мене є два улюблених комплекси, де усі мої клієнти, які заселились, задоволені квартирами. І це справді елітне житло, хоча за ціною було не найдорожчим. – каже агента. – З іншого боку, є категорія покупців, для яких важлива не стільки якість самої квартир, як згадка про "преміумклас" у назві. Пригадую, кілька років тому, коли лише почала працювати,  показувала квартири родині зі сходу. Вони вирішили купити двокімнатну квартиру за майже 100 тисяч доларів у житловому комплексі, який точно тієї ціни не вартував. Кажу, за ці гроші можна купити хорошу трикімнатну, тим більше, що жити у ній планували сім'я з двома дітьми і бабуся. Ото бабуся мені каже "деточка, вопрос не в количестве комнат, а в соседях". Для деяких людей переселення до "елітного" будинку – це насамперед спосіб завести корисні зв’язки. З цією ж метою часто віддають дітей до елітних шкіл, навіть якщо батькам важко це навчання оплачувати. Важливе середовище".

"У Львові немає по-справжньому елітної нерухомості. Принаймні з того, що збудували останнім часом"

Директорка агенції з нерухомості "Конто-М" Майя Андрушків визнає, що їй важко пояснити, чим відрізняється житло, де квадратний метр  25-30 тисяч гривень, і те – це ціна майже 80 тисяч гривень.

"У Львові є дуже велика проблема з якістю житла. Я кажу не про якість матеріалів (хоча на неї теж архітектори нарікають), а про якість самих проектів. За останні роки у місті не збудували жодного комплексу, який би мав архітектурну цінність і можна було б бути впевненим, що і через кількадесят років він матиме гарний вигляд. Все, що у нас зараз будують, дуже відстає від сучасних тенденцій в архітектурі, – каже Майя Андрушків. –  Проблема у тому, що у нас забудовники намагаються отримати максимальну вигоду за мінімальних затрат. Скажімо, у нас часто вказують, що житло бізнес- чи преміумкласу. Але бізнесклас від середнього відрізняє не стільки планування, скільки додаткові послуги та захист, який матиме мешканець. Скажімо, у Європі є чітко прописані вимоги до житла бізнескласу. Там навіть передбачено, що на вікнах має бути скло, яке не пропускає шкідливі промені. Якщо це елітне житло, то там має бути додаткова пральня, СПА, спортзал, басейн. Де у Львові є багатоквартирний будинок з басейном?".

За словами Майї Андрушків, прийнято вважати, що вартість нерухомості визначає лише три речі: "місце, місце і ще раз місце". Враховуючи, що близько до центру міста вільних ділянок під забудову немає, то будь-який будинок там буде дорогим. А якщо поруч  парк чи сквер – ціна автоматично зростає.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.