"Виглядає, наче один лікар працює по 26 годин": голова НСЗУ заявила про аномальну кількість послуг в окремих поліклініках Львова
НСЗУ розробила зміни до програми медичних гарантій, оскільки деякі поліклінічні заклади маніпулюють, аби заробити більше коштів. Після того, як ці зміни затвердить уряд, частина закладів отримає дофінансування
Про це заявила "Еспресо.Захід" голова НСЗУ Наталія Гусак, пояснюючи ситуацію з оплатою медичних послуг за пакетом "профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах", за яким оплачують послуги вузькопрофільних спеціалістів.
"У серпні НСЗУ провела зустрічі з усіма керівниками медичних закладів, в тому числі на Львівщині, стосовно подальших змін до програми медичних гарантій. Ми попередили, що розробили певні зміни, які стосуються дев'ятого пакета. Оскільки вони (зміни, - ред.) будуть розглядатися ще на уряді, щоб не залишати без коштів заклади охорони здоров'я, ми вирішили їм проавансувати дев'ятий пакет в тому обсязі, який дозволяє їхній бюджет. Далі після прийняття цих змін, відповідні суми будуть дофінансовані, якщо заклад, відповідно до тих змін, буде отримувати більшу суму", – каже Наталія Гусак.
За словами голови НЗСУ, інформація про те, що львівським поліклінікам не вистачає коштів, не відповідає дійсності.
"На сайті Національної служби здоров'я України можна подивитися, що в окремих поліклініках Львівщини залишків на рахунках вистачить на декілька місяців, щоб нічого не робити і спокійно виплачувати зарплату", – каже вона.
Водночас очільниця НСЗУ зазначила, що зміни до програми буди потрібні, оскільки частина поліклінік намагаються маніпулювати і завищують кількість реально наданих послуг.
"Ми побачили, що окремі заклади, особливо поліклінічні, заробляють кошти дещо маніпулятивним (я б не хотіла сказати, що нечесним шляхом, тому що ми це будемо доводити, в тому числі позаплановими моніторингами) шляхом. Ми бачили, що декілька поліклінік у Львові, сьогодні ми будемо їх називати, мають аномальну кількість медичних послуг. Коли аналізуєш, ти розумієш, що це дещо навіть поза здоровим глуздом. Виглядає так, що окремі лікарі працюють просто 26 годин 10 днів на тиждень. Такого не може бути. Тому ми розбираємося з цією ситуацією, пропрацьовуємо зміни і свої зобов'язання виконаємо в повному обсязі", – каже Наталія Гусак.
Як пояснила голова НЗСУ, служба оплачує і консультацію лікаря, і інтервенції, і лабораторну та інструментальну діагностику тощо.
"Все це сумується і формується обсяг послуги. Ми бачимо теж, що за окремими послугами окремі заклади доводять до того, що пацієнт за один день отримує близько на 17 000 грн виключно амбулаторних послуг. Тому ми з цим розбираємося, бо це теж дещо аномальне з точки зору діяльності окремих закладів охорони здоров'я.
Що відомо про ситуацію з оплатою коштів НСЗУ за так званим 9-м пакетом
Під час сесії Львівської міської 12 вересня депутат ЛМР і лікар-хірург Гнат Герич зачитав звернення, у якому заявив, що Національна служба здоров’я у вересні різко зменшила фінансування медзакладам за двома пакетами, зокрема пакетом, за яким фінансують оплату послуг профільних лікарів у медичних закладах.
Керівниця управління охорони здоров'я ЛМР Марта Матюшко заявила, що заклади охорони здоров’я, які підпорядковуються Львівській міській раді, за серпень отримали 41 млн 173 тис. грн за цим пакетом, а у вересні – 20 млн 824 тис. грн, тобто наполовину менше, ніж передбачено у контракті.
Директор Соснівської міської лікарні Юрій Кінах також заявив, що лікарня у вересні отримала значно менше суму за 9-м пакетом, аніж передбачено у договорі.
- Актуальне
- Важливе