Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 23 по 29 вересня: Lviv wine weekend і відкриття інфоцентру у Львівському скансені

29 вересня, 2024 неділя
10:49

Із 23 по 29 вересня на львів'ян та гостей міста очікує низка відкриттів виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та фестивалів

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Презентації, зустрічі та екскурсії

Відкриття інформаційно-освітнього центру у Львівському скансені

У неділю, 29 вересня, у Музеї народної архітектури й побуту імені Климентія Шептицького (Шевченківському гаю) відкриють новий інформаційно-освітній центр.

Вхід цього дня до музею буде вільний.

"Інформаційно-освітній центр Львівського скансену – це місце, що зустрічатиме відвідувачів музею, оскільки тут запрацюють сучасні каси та інформаційна стійка", — йдеться в повідомленні.

У мерії додали, що разом із інфоцентром у Шевченківському гаю з’явиться укриття на 200 людей.

Програма відкриття за посиланням.

Фото: ЛМР


Фестивалі

30-й міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"

У середу, 27 вересня, у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика стартує 30-й міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти", темою якого цього разу обрано "Ретроспект".

Обравши на цей раз тему фестивалю "Рестроспект" – організатори не тільки розкажуть про епоху, а спробують оцінити, переосмислити, утвердити парадигми та окреслити нові візії.

"У 1990-х роках на "Контрастах" відбувалось становлення сучасної української музики, – кажуть у філармонії. – Цього ж року ми представимо новітнє середовище української музичної сцени в її найяскравішому різноманітті". 

На поціновувачів музики чекають чимало грандіозних концертів: запрошені гості та львівські музиканти, барокова музика з ароматом кави, потужний симфонічний вечір і старт ювілейної едиції Міжнародного фестивалю сучасної музики "Контрасти". Деталі програми першого тижня фестивалю за посиланням.

Lviv wine weekend

Львів'ян та гостей міста запрошують відвідати події в рамках Lviv Wine Weekend, який відбудеться 28 та 29 вересня та представить понад 20 українських виноробів.

Упродовж двох днів понад 20 провідних українських виноробів представлять найкращі вина України та обговорять перспективи розвитку виноробної галузі.

"Lviv Wine Weekend стане важливим майданчиком для налагодження ефективної комунікації між виноробами, асоціаціями та представниками влади, що є ключовим фактором у розв'язання актуальних питань галузі, особливо в контексті нового законопроєкту "Про виноград та продукти виноградарства", ухваленого Верховною Радою наприкінці серпня", – розповідають організатори.

Усі події вікенду відбудуться у Jam Factory Art Center. Вхід на дегустацію – вільний. Вхід на форум за попередньою реєстрацією за посиланням.

Програма заходів тут.

Концерти

Учень Баха, що жив у Львові. Органний концерт

У четвер, 26 вересня, Львівський органний зал запрошує на особливий концерт – "Учень Баха, що жив у Львові".

"Вечір цікавих музичних відкриттів та занурення в історію чекає на вас у Львівському органному залі! Легка і спокійна музика учня Йоганна Себастьяна Баха – Йоганна Філіпа Кірнбергера – звучатиме у виконанні органістки Ольги Стрілецької на найбільшому історичному органі України", – кажуть організатори.

Йоганн Кірнбергер був скрипалем, органістом, композитором і теоретиком музики. У 1739-1741 роках він був учнем Баха в Лейпцигу. Вже після смерті Баха виступив упорядником і видавцем його хоральних обробок. Ця збірка досі називається "кірнбергеровою".

Музика Кірнбергера – легка, рухлива, сповнена світла та внутрішньої сили. Вона не вразить вас нарочитим драматизмом чи експресією, натомість подарує внутрішню гармонію та залишить легку посмішку на обличчі.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Вечір джазу і вина

У неділю, 29 вересня, Jam Factory Art Center запрошує на вечір джазу та вина: дегустувати вишукані вина від Jam Cafe і насолоджуватися живим джазовим виконанням від Olepash.

Olepash – це музичний проєкт українського піаніста Олега Пашковського, що поєднує європейський джаз з нотками босанови. На події для гостей гратиме дует: Олег Пашковський (фортепіано) та Максим Гладецький (контрабас).

Приємним бонусом буде дегустаційний сет із чотирьох вин, що входить у вартість квитка.

Початок о 19:00. Вартість квитків 450 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Театр

Захар Беркут

У суботу, 28 вересня, театр Леся Курбаса запрошує на виставу "Захар Беркут".

Як розповідають в театрі, вистава створена на основі повісті Івана Франка про боротьбу Тухольців проти нашестя монголів ще у XIII столітті, сьогодні інтерпретована театром на сучасних реаліях життя. В основі сюжету переплітаються боротьба за волю тоді і сьогодні, самоідентифікація українського народу та єдність. А також шлях до Перемоги через силу рідної землі та любов до неї.

Початок о 18:00. Вартість квитків 400 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Мистецтво

Виставка "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт"

У вівторок, 24 вересня, артцентр "Дзиґа" запрошує на відкриття виставки "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт", яка  представляє роботи українських митців, які в різні часи працювали над створенням театральних костюмів.

Це відомі художники XX століття, які зробили великий внесок у розвиток українського мистецтва, зокрема Вадим Меллер і Анатоль Петрицький, які на початку XX століття були одними з найяскравіших українських митців авангардистів. В експозиції відвідувачі побачать підбірку рідкісних фото їхніх костюмів тієї епохи.

Два потужних львівських художники Мирон Кипріян та Євген Лисик без яких важко уявити розвиток українського театру XX ст., будуть представлені не лише підбіркою фотографій, але й оригіналами ескізів.

Окрім того, експонуватимуться твори і професійних сучасних художниць, які активно співпрацюють з різними національними й муніципальними театрами України, а також реалізують незалежні мистецькі проєкти.

"Це дуже різні за своїм світобаченням і мистецькою мовою сценографок і дизайнерок театрального костюму, кожна з яких безперечно дотична до процесу формування обличчя сучасного українського театру: Ганна Іпатьєва, Даниїла Колот, Юлія Заулична, Олена Поліщук, Людмила Нагорна", – розповідають в артцентрі.

Свої творчі роботи й центральну інсталяцію "червоне, біле, мінливе" представить і куратор проєкту Богдан Поліщук.

Початок о 18:00.

Виставка "БАЗАР"

Центр Архітектури "Порохова вежа" запрошує на виставку "БАЗАР".

Вперше проєкт був представлений саме у Хмельницькому, а зараз реекспонується у Львові.

"Більшість українців знайома з тою особливою атмосферою БАЗАРу. Шум з різних "ларьків" про те, що саме тут ви знайдете найкраще, розмови за стаканчиком "маккохве", безперервний рух людей в пошуку "тої самої речі"", – розповідають організатори.

Читайте також: Атмосфера Хмельницького базару: у Львові відкрили виставку та інсталяції. Фото

Виставка налічує понад тридцять картин, артобʼєктів, фото та композицій на тему відомого багатьом Хмельницького базару.

"Тому не говоріть нам "дякуємо, ми ще подумаємо і повернемося", як прийнято на БАЗАРі, а приходьте на відкриття", – заохочують відвідувачів.

Експозиція триватиме до 29 вересня.

виставка "Базар"

Новий музей у Львові – Музей Патика

Відтепер у Львові, окрім музеїв Івана Труша, Олекси Новаківського, Леопольда Левицького, Олени Кульчицької, Теодозії Бриж і Михайла Дзиндри, можна відвідати ще й музей художника-модерніста Володимира Патика.

У 2023 році дружина митця Романа Василина зробила щедрий дарунок народу України, передавши приблизно 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви, а також особисті речі митця. Відповідно ця колекція стала основою нового Музею.

Відвідати музей можна щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 20:00.

Музей Патика

Заповідаю любов: Марія Примаченко

Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".

На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.

Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко

Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.

Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.

афіша

Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис

Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати виставку "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".

Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.

Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.

Експозиція триватиме до 24 вересня.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 43.56
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
14 грудня
18:53
ДТП у Львові
У Львові під трамвай потрапив чоловік, він у важкому стані у лікарні
18:35
контрабанда на кордоні
На кордоні зі Словаччиною митники виявили контрабандних електронних сигарет на 1,5 млн грн
18:05
пожежа у Луцькому районі
На Волині у пожежі загинув чоловік, імовірно через необережне куріння
17:26
Єгері 71-ї бригади знищили ворожу бронетехніку разом із десантом всередині
Єгері 71-ї бригади знищили ворожу бронетехніку разом із десантом всередині
16:44
Оновлено
сніг, мокрий сніг
Ожеледиця та сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 15 грудня
16:17
Колекціонер з Тернопільщини створив музейний комплекс у дідовій хаті
Колекціонер з Тернопільщини створив музейний комплекс у дідовій хаті
15:39
Геннадій Васьків
Суд дозволив затримати підозрюваного у привласненні благодійних коштів ексзаступника Садового Геннадія Васьківа
14:51
У Воловецькій лікарні на Закарпатті виявили порушення прав військових та дітей
У Воловецькій лікарні на Закарпатті виявили порушення прав військових та дітей: що відомо
14:01
Захиснику зі Львівщини Василю Яремку посмертно надали звання "Герой України"
Захиснику зі Львівщини Василю Яремку посмертно надали звання "Герой України"
13:29
Вулицю в Тернополі перейменують на честь полеглого Героя України Сергія Короля
12:59
На Франківщині шукають родину для 16-річного Сергія
12:32
Вісім чоловіків у бусі з овочами: на Закарпатті поблизу кордону з Угорщиною затримали ухилянтів
11:59
У Львові в Гарнізонному храмі відкрили виставку "Молитва за Україну"
11:33
На Закарпатті вибухотехніки показали, як знешкодили залишки російської ракети
11:01
Скільки людей перетнули західний кордон України 13 грудня
10:41
На Львівщині шукають водія, який на смерть збив 64-річного чоловіка і втік
10:13
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 14 грудня
09:51
Ексклюзив
Що важливо знати під час рекрутингу до війська, пояснюють в ОК "Захід"
09:30
прощання
Львівщина 14 грудня прощається з трьома полеглими військовими
09:11
"За 2 місяці ми знищили близько 30 російських причіпних гармат", — воїн Закарпатської бригади
08:46
Ексклюзив
Аркуш
"Більшість випадків СЗЧ мають аргументовані причини": розмова з Аркушем, начальником рекрутингу 47-ї бригади
08:45
сніг, мокрий сніг
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 14 грудня
08:39
Ексклюзив
Доктор Пі - видатний науковець чи агент ФСБ (частина друга)
2024, п'ятниця
13 грудня
22:30
На Рівненщині поліцейські врятували собаку, який лежав на дорозі й не міг пересуватися
22:08
тюрма
Не хотів йти до війська через релігію: на Хмельниччині до 3 років засудили 35-річного чоловіка
21:44
На міжнародному фестивалі юна тернополянка здобула срібло в номінації "Модель світу"
21:19
незаконна зрубка дерев
На Прикарпатті чоловік, який зрізав декілька дерев у нацпарку, заплатив понад 585 тис. грн штрафу
20:44
Воїни 24-ї бригади показали, як у Часовому Яру безпілотниками нищать ворожі танки й бомбомети
20:21
Адаптивний одяг для поранених бійців: жінки-переселенки завершили безкоштовні курси у Львові
20:03
У Львові пояснили, чому пластикову картку ЛеоКарт не потрібно додавати у застосунок LeoСard
19:17
На Підзамче у Львові хочуть збудувати багатоквартирні будинки з підземним паркінгом, знісши закинуті приміщення
18:59
Суддю Господарського суду Львівщини, якого підозрюють у вимаганні $1 млн, взяли під варту
18:45
OPINION
"Українському суспільству варто "звірити годинники": Ініціативна група "Першого грудня" висловилася про цінності в час війни
18:41
світло
Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня
18:30
На кордоні службові собаки знайшли наркотики у француза та українки, які їхали з України
18:26
таблетки
У Львові студентка ЛНУ імені Івана Франка отруїлась таблетками у гуртожитку, врятувати її не вдалось
18:11
На Прикарпатті оголосили підозру чоловікові, який підпалив автомобіль поліції на замовлення РФ
18:00
ппо
У 114 бригаді тактичної авіації показали, як на Прикарпатті збивали російські ракети
17:51
У львівській лікарні помер пішохід, якого збило авто у Рівному, дитина водія в реанімації
17:45
меморіальні таблиці
У Львові встановлять ще 21 меморіальну таблицю загиблим воїнам
Більше новин