На Волині виявили випадок кліщового вірусного енцефаліту: симптоми хвороби
На Волині підтвердили випадок захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт у 30-річної жительки Ковельського району
Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб, передає "Еспресо.Захід".
У дописі зазначають, що хворобу у волинянки підтвердили епідеміологи лабораторним методом. Перші симптоми захворювання у жінки з’явилися наприкінці квітня. Зараз вона перебуває на стаціонарному лікуванні.
Епідеміологи зазначили, що селище Ратне з 2018 року є ензоотичним щодо кліщового вірусному енцефаліту. Останній випадок захворювання у цьому селищі був зареєстрований у листопаді 2020 року. Додають, що у Ковельському районі реєструється до 90 % всіх випадків хвороби в області, а загалом в області є понад 40 ензоотичних територій щодо кліщового вірусного енцефаліту.
"Природні умови Волині є сприятливими для формування природно-осередкових інфекцій, зокрема, тих, що передаються через укуси кліщів. З початку 2000-х поодинокі випадки КВЕ реєструють на території Камінь-Каширського, Ковельського та Луцького районів. За останні 10 років на Волині на нього занедужали 22 людини", – розповіли медики.
Що таке кліщовий енцефаліт та які його симптоми
Кліщовий енцефаліт – це вірусна інфекція центральної нервової системи людини, що може призвести до тривалих неврологічних симптомів і навіть смерті. Захворювання передається при укусах іксодових кліщів. У більшості заражених вірусом кліщового енцефаліту інфекція протікає безсимптомно.
Її прояви з’являються переважно на 7-14 день після укусу кліща. У хворих часто виникає інфекція головного мозку (енцефаліт) або м’яких оболонок головного/спинного мозку (менінгіт). До первинних симптомів кліщового енцефаліту належать слабкість, лихоманка, головний біль та блювота.
- Медики закликають під час відпочинку на природі кожні дві години ретельно оглядати себе та близьких. Укус кліща людина практично не відчуває: паразит виділяє знеболювальну речовину, а молоді особини настільки крихітні, що їх можна взагалі не помітити на тілі. Про ризики укусів кліщів розповіли у Тернопільському обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я.
- Актуальне
- Важливе