На Хмельниччині зросла захворюваність на вітряну віспу
Протягом чотирьох місяців на території Хмельницької області було зареєстровано 2200 хворих на вітряну віспу, що у більш ніж 4 рази більше, ніж за цей період минулого року
Про це Суспільному розповіла лікарка-епідеміологиня Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Калінер, передає "Еспресо.Захід".
Відомо, що за 4 місяці 2024 року в області на вітрянку захворіли 2213 людей, а за аналогічний період минулого року – 476.
"Ця вірусна некерована інфекція завжди є, була та буде. Але для неї характерні періоди підйому та спаду. Цей рік співпадає з підйомом захворюваності на вітряну віспу, який буває кожні 4-5 років", – зауважила Калінер.
Вітрянка – одна з найпоширеніших інфекцій у світі, що переважно вражає дітей
"Особливістю сучасної вітрянки є збільшення важких бактеріальних ускладнень на тлі недуги. Почастішала госпіталізація хворих з важкими ускладненими формами хвороби. Наразі у нашому медичному закладі госпіталізовані дві дитини з пневмоніями після вітряної віспи", – зазначила завідуюча дитячим відділенням Хмельницької інфекційної лікарні Вікторія Леньга.
Минулого року в інфекційній лікарні пролікували 25 пацієнтів з вітрянкою, з них тільки у двох випадках хвороба ускладнилась пневмонією і ще у двох – флегмоною.
Вітряна віспа: що за інфекція та як її лікувати
Вітряна віспа – це високоінфекційне гостре вірусне захворювання, що переважно вражає дітей. Основним джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу. Сприйнятливість населення до інфекції становить 90–95%.
Інкубаційний період під час вітряної віспи триває від 11 до 21 дня, найчастіше близько 14 днів. Характерні симптоми загальної інтоксикації: нездужання, втрата апетиту, субфебрильна температура тіла тощо. На такому тлі або й без будь-яких передвісників на шкірі з’являються висипання, що часто супроводжуються підвищенням температури тіла. Перші елементи висипу можуть з’явитися за нормальної температури тіла. Висипка локалізується на обличчі, волосистій частині голови, тулубі та кінцівках. У разі інтенсивного висипу його елементи можна знайти на долонях та підошвах.
Лікування вітряної віспи полягає у дотриманні постільного режиму протягом усього періоду висипання, запобіганні вторинній інфекції. Рот треба полоскати дезінфекційним засобом. За показаннями застосовують симптоматичні засоби: анальгетики, жарознижувальні, здійснюють детоксикацію. У разі тяжких форм недуги та розвитку гнійних ускладнень призначають антибіотики.
- До слова, у Львові нещодавно медики врятували 8-річну дівчинку, яка ледь не померла від ускладнень вітрянки.
- Актуальне
- Важливе