Занадто великі ризики: львівські пожежники сподіваються, що використовувати буржуйки в підвалах багатоповерхівок не доведеться
За правилами пожежної безпеки, дим має виходити трубою, що вища за будинок, навіть якщо це дев’ятиповерхівка, а за кожною пічкою має бути закріплена відповідальна особа, яка наглядатиме за нею, аж поки та не вистигне
Про це розповів "Еспресо.Захід" речник ГУ ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев.
У підвалах житлових будинків за ініціативи Львівської міської ради почали встановлювати буржуйки – аби можна було обігріти людей на випадок, якщо зникне газ та електрика. У ДСНС до такої ініціативи ставляться без ентузіазму, адже якщо люди почнуть грітись такими пічками, в пожежників буде чимало роботи.
"Пічки з відкритим вогнем, буржуйки – це джерело підвищеної небезпеки, – каже Віталій Туровцев. – Зараз широко рекомендують встановлювати пічки в підвалах житлових будинків. Це виняток лише на випадок форс-мажорних обставин, якщо не буде ні світла, ні газу. Лише тоді їх можна буде використовувати. І ми дуже сподіваємось, що до цього не дійде".
За словами Віталія Туровцева, є чимало вимог до встановлення пічок у підвалах будинків. По перше, сама пічка має бути справна, щільно закриватися, не мати жодних тріщин, щоб запобігти потраплянню продуктів згоряння у приміщення, в якому перебуватимуть люди. Оптимально, якщо вона "заводська", а не зроблена народними умільцями.
Пічка не може бути встановлена ближче, ніж за метр до займистих матеріалів. Основа обов’язково має бути незаймиста. Якщо це дерев’яна підлога, то її треба закрити хоча б шаром цегли, аби унеможливити загоряння.
Дуже важливим є виведення диму назовні. Це обов'язково має металева труба, температура якої під час роботи має бути не вища від 90 градусів. Якщо труба нагрівається більше, треба робити спеціальну ізоляцію.
Виводити дим треба обов’язково назовні, і лише на глуху стіну, аби продукти згоряння не потрапляти в помешкання людей. Однак знайти багатоповерхівку, в якій є повністю глуха зовнішня стіна, - нереально.
"Якщо глухої стіни нема, то труба, якою виводиться дим, має бути вище будівлі. Виходить, якщо будинок дев’ятиповерховий, то труба має бути вище від дев'яти поверхів. Або не встановлювати буржуйку в цій будівлі, – каже Віталій Туровцев. – Адже крім продуктів згоряння, тобто чадного газу, який може потрапити у відчинену кватирку, з труби можуть вилітати іскри й потрапляти на балкони. У нас же не всі балкони засклені. Тобто є великий ризик виникнення пожеж. Я вже не кажу про встановлення таких пічок у квартирах. Так, є стара забудова Львова, де колись були пічки. Там у будинках є димоходи. Якщо вони справні (це обов’язково треба перевірити), то можна встановлювати пічки в помешканнях. У інших випадках цього категорично робити не можна”.
Якщо в ОСББ встановили пічку, і виникне ситуація, що її таки доведеться використовувати, то має бути визначена відповідальна особа, яка за нею наглядатиме. Адже розпалювати пічку теж треба вміти, аби не наробити біди. Зокрема, не можна розпалювати піч бензином чи іншими легкозаймистими речовинами. Не можна використовувати дрова, які більші за розміри топки, щоб вони не стирчали за межі дверцят – дверцята завжди мають бути щільно зачинені.
"Запалену пічку в жодному разі не можна залишати без нагляду. Відповідальна особа має переконатись, що всі іскри погасли, а пічка охолола, лише тоді можна покидати приміщення", – каже рятувальник.
- Ідею встановити буржуйки в багатоквартирних будинках розкритикував керівник Асоціації об’єднання співвласників багатоквартирних будинків "Сихівчани-1" Василь Коцюк.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе