За рік повномасштабної війни захворюваність на сказ на Львівщині зросла вдвічі
Лише за перші три місяці 2023 року в області зареєстрували 18 випадків захворювання. Для порівняння, в аналогічному періоді минулого року таких випадків нарахували дев'ять
Тривожну статистику оприлюднили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській ОДА, передає "Еспресо.Захід".
Впродовж 2022 року з приводу укусів в заклади охорони здоров'я Львівщини звернулося 2442 людей. Відомо, що них 50 покусали тварини, хворі на сказ. Щеплення отримало 1422 осіб, на що використали 4050 доз антирабічної вакцини. А вже цьогоріч запаси рятівного препарату зменшилися на понад пів тисячі доз. Нагадаємо, для забезпечення захисту від сказу вколоти одну дозу недостатньо. Потрібно провести курс щеплення. Сказ не лікується — можна лише запобігти його розвитку за допомогою вакцинації.
За результатами обговорення комісія доручила відповідним службам провести в повному обсязі профілактичні щеплення домашніх і свійських тварин, відрегулювати щільність популяції лисиць, вовків та єнотоподібних собак, відловити безпритульних тварин, стерилізувати їх й вакцинувати від сказу, а також провести епідеміологічне розслідування всіх випадків звернень за медичною допомогою людей, яких покусали чи ослинили тварини, проконтролювавши, щоб цим пацієнтам вчасно призначили та провели курс антирабічних щеплень.
Йшлося на зустрічі й про створення центрів антирабічної допомоги на базі кластерних лікарень, розробки клінічних маршрутів для осіб з підозрою на інфікування сказом та забезпечення наявності в медзакладах антирабічних препаратів для імунопрофілактики цього захворювання.
- Раніше "Еспресо.Захід" писав, що на Волині у домашнього кота, який покусав 4 людей, виявили сказ
- Актуальне
- Важливе