На Прикарпатті жінка отримала понад 800 тисяч гривень виплат за безвісти зниклого сина, який був удома
На Івано-Франківщині правоохоронці повідомили про підозру жительці Коломийського району, яка, за даними слідства, незаконно отримала понад 800 тисяч гривень державних виплат за сина-військовослужбовця, якому помилково надали статус безвісти зниклого. Слідство стверджує, що жінка знала: син самовільно залишив місце служби та перебував удома, однак майже рік отримувала призначені державою кошти
Про це повідомила поліція Івано-франківської області.
За даними слідства, сина підозрюваної мобілізували до лав Збройних сил України у березні 2023 року. Уже в березні 2024-го його призначили до гірсько-штурмового підрозділу, однак того ж місяця під час виконання бойового завдання він самовільно залишив позиції на передовій та повернувся на Івано-Франківщину.
Згодом військовослужбовець дізнався, що йому помилково надали статус безвісти зниклого, і повідомив про це матір. Попри те, що жінці було достеменно відоме місцеперебування сина, вона звернулася до командира військової частини із заявою про виплату належного йому грошового забезпечення, вказавши власний банківський рахунок для перерахування коштів.
Упродовж майже року на рахунок жінки надійшло понад 800 тисяч гривень державних виплат, якими, за версією слідства, вона розпорядилася на власний розсуд.
Наразі жительці Коломийського району повідомили про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах). Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.
- У "Лексусі" жителя Рівненщини на блокпосту знайшли мішки з бурштином на $30 тисяч
- Актуальне
- Важливе