![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
З 1 грудня у всіх автобусах Львова працюватимуть контролери
З п’ятниці 1 грудня на всіх маршрутах громадського транспорту Львова працюватимуть контролери, адже почне працювати е-квиток
Про це сьогодні, 27 листопада, під час засідання депутатської комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності Львівської міської ради повідомив директор львівського комунального підприємства "Львівавтодор" Микола Власюк, пише Суспільне.
За його словами, контролери перевірятимуть роботу системи електронної сплати за проїзд й адаптовуватимуть пасажирів до нової системи.
"А з 11 грудня контролери вже і перевірятимуть, чи сплатили пасажири, і — штрафуватимуть", — попередив Микола Власюк.
Директор львівського комунального підприємства "Львівавтодор" зазначив, що на сьогодні уже реалізовано близько семи тисяч звичайних карток "ЛеоКарт". В основному їх купують у кіосках "Інтерпрес".
"Проте деякі наполегливі мешканці купили карточки без активації. Тому цим мешканцям потрібно звернутися до місць продажу карточок, активувати їх та поповнити", — каже він.
І додає, що таких карток було продано всього 20 штук.
Що стосується так званого депозиту у 10 гривень, який має бути на кожній картці "ЛеоКарт", то, як пояснив начальник управління транспорту Львівської міської ради Орест Олеськів, підставою встановити таку суму стало рішення виконкому №1203 від 31 грудня 2021 року, де вказана вартість разового електронного квитка у розмірі 10 гривень. Щоправда, у цьому рішенні це вартість з можливістю пересадки впродовж 40 хвилин, але наразі про можливість такої пересадки не говорять.
"Депозит – це дозвіл на одну поїздку, якщо людина забула поповнити картку. Ніхто її не вижене з транспорту", – запевняє Микола Власюк.
Водночас, за його словами, коли буде розроблено мобільний додаток для оплати за поїздки, то він не передбачатиме функцію депозиту.
Також, за словами Ореста Олеськіва, у проєкті рішення виконкому, який передбачає зміну тарифів на проїзд у громадському транспорті, розраховано, що у червні наступного року оплата готівкою за одну поїздку складатиме 25 гривень.
"Ми зацікавлені, щоби не відволікати водія від основної роботи. І щоби вивести готівку з обігу з громадського транспорту", — запевняє він.
Начальник управління транспорту каже, що на початку грудня у Львові проведуть консультації з громадськістю, після чого й оприлюднять нові тарифи на поїздки у громадському транспорті міста.
- Нагадаємо, у Львові з 11 грудня 2023 року безготівкова оплата проїзду стане доступною в усіх міських автобусах, трамваях та тролейбусах. Але, які зміни чекають на пасажирів через та на що слід звернути увагу, читайте за посиланням.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)