Йде переділ території: ексекологиня Сладкова написала про "нашестя" лисиць у Львівській громаді
Восени люди у Львівській громаді частіше бачать лисиць, бо попідростали лисенята, але замість відстрілювати цих тварин, треба усіх вакцинувати від сказу
Про це колишня головна екологиня Львова, а нині заступниця директора департаменту економічного розвитку Львова Олександра Сладкова написала на своїй сторінці у фейсбук.
"Кілька разів мене питали щодо страшного "нашестя лисиць". Все як завжди: курей крадуть, розривають котів, напевно переносять сказ. Вирішила розібратися в цій темі сама. Допис може багатьом не сподобатись, але до такої думки прийшли природоохоронці. Мисливці і власники курей без сумніву мають інакшу, – написала вона. – Найважливіше усвідомити, що лисиця — це місцевий вид, тож її наявність в наших ландшафтах це нормально. Полювання зараз заборонене (слава богу). Але є ініціатори відстрілу. На жаль у Львівській громаді таким ініціатором стало село Лисиничі. Назва ніби натякає на щось. А потім вони лисичкою брендують свято села".
За її словами те, що ви восени часто можна бачити лисицю, це не "нашестя" – просто зараз листяна виростають і ще не вміють знайти собі місце і підходять близько до людей. Йде переділ території. Загалом чисельність лисиці залежить від чисельності гризунів. Природа регулює.
"В Ґданську рік тому бачила лисицю в туристичній частині міста на мості в час гульбану міста о 12 ночі. І наявність лисиці, треба сказати, дивувала тільки мене. Всі решта ставилися байдуже як до чогось звичного", – згадала Сладкова.
На її думку, треба вакцинувати від сказу і лисиць, розкидаючи їстівні палетки (цим займаються здебільшого лісництва), і людей, і сторожових псів.
"Щодо котів, то не зважаючи на всю мою любов до них, кіт на самовигулі — це інвазивний вид і створює небезпеку диким (і не тільки) птахам. Тому те що на них полює лисиця загалом не зле. Коти мають сидіти вдома. До речі, не слід вважати всіх природоохоронців "веганами". Природоохоронці в Чехії відстрілюють єнотів. А в Австралії – котів, – каже Олександр Сладкова. – Щодо курей, то люди насправді мають краще будувати вольєри, а не винищувати лисиць. Ну і так, питання збереження біорізноманіття є без сумніву одним з останніх пріоритетів в уявленні пересічних мешканців, але на жаль ми залишаємо дуже мало території природним екосистемам освоюючи донедавна природні території та використовуючи отрутохімікати на полях".
- Влітку на Центральному парку імені Лесі Українки у Луцьку отруїли сімейство лисиць, яке приходило до паркового пляжу доїдати рештки їжі за відпочивальниками.
- Актуальне
- Важливе